Wytrzymały system rynnowy Siba
System rynnowy to jeden z najważniejszych elementów każdego dachu – jest odpowiedzialny za sprawne odprowadzanie wody opadowej i roztopowej. Prawidłowo dobrany chroni przed zaciekami, wilgocią oraz niszczeniem połaci dachowej i elewacji. Jego zaniedbanie może wpłynąć także na estetykę całego budynku. Doskonałym i trwałym wyborem jest nowoczesny system rynnowy Siba dostępny w portfolio firmy Ruukki.
Wybierając dla swojego domu pokrycie dachowe, powinniśmy kierować się przede wszystkim skutecznością odprowadzania wody z dachu, solidnym materiałem wykonania, długim okresem eksploatacji oraz estetyką - system musi być spójny z projektem całego budynku. Prawidłowo dopasowany system rynnowy to gwarancja nie tylko niezawodnego funkcjonowania całego dachu, ale też zabezpieczenia naszego domu przed przenikaniem szkodliwej dla zdrowia wilgoci. Systemy rynnowe Siba to niezawodny sposób na bezpieczeństwo i trwałość Twojego domu.
Dzięki możliwości wyboru wśród różnych rodzajów, rynny Siba zapewnią doskonałe wykończenie praktycznie każdej elewacji budynku. Rynny półokrągłe – Siba Round, pasujące do większości domów tradycyjnych; rynny kwadratowe – Siba Square – wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne i ukryte – Siba Modern – wkomponowane najczęściej w nowoczesnych budynkach typu “stodoła”, w minimalistycznym stylu. To idealne połączenie dla różnych pokryć dachowych, w tym dachówek ceramicznych i blachodachówek. Systemy Siba są wykonane z przyjaznej dla środowiska skandynawskiej stali, nadającej się w 100% do recyklingu. Są one odporne na czynniki zewnętrzne przez co zachowują jednolity wygląd i służą na długie lata. Orynnowanie Ruukki posiada dodatkowo specjalną powłokę polimeryczną GreenCoat RWS Pro, chroniącą przed korozją czy utratą połysku i koloru.
Systemy rynnowe Siba dostępne są w różnych kolorach, by jak najlepiej dopasować się do elewacji i dachu budynku. Siba Round i Siba Modern oferują głęboki kolor antracytowy, będący neutralnym wyborem dla różnego rodzaju połaci dachowych.
Trwałe systemy rynnowe Siba firmy Ruukki znajdziesz w bogatej ofercie 4D Grupa – zintegrowanej sieci hurtowni dachowych.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.