Wyzwanie na Dzień Walki z Rakiem
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.
Zapraszamy Was do podjęcia WYZWANIA na Dzień Walki z Rakiem. Sprawa jest prosta!
- Wymyśl coś ciekawego do zrobienia (zaśpiewaj, zatańcz, pomaluj włosy na złoto?).
- Załóż zbiórkę/skarbonkę (nawet na niewielką kwotę, liczy się zabawa!) na rzecz dzieci z kliniki Przylądek Nadziei:
- na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/przyladeknadziei/fundraisers/
- na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/organizacje/naratunek/skarbonki/nowa
- w relacji na Instagramie (datek na Przylądek Nadziei)
- Ustaw zakończenie zbiórki przed 4 lutego i… DZIAŁAJ!
Jeśli uzbierasz wymaganą kwotę, wykonaj wyzwanie, zrób zdjęcie lub film i opublikuj 4 lutego!
Daj znać, że podejmujesz wyzwanie! Wyślij informację na adres fundacja@naratunek.org albo napisz messengerem: m.me/przyladeknadziei. Zaprosimy do Ciebie naszych Przyjaciół! Informacja o Twoim wyzwaniu pojawi się na stronie internetowej www.naratunek.org/wyzwanie
Załoga Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” rzuca sobie wyzwanie jako pierwsza! Jeśli uzbieramy 1000 złotych (lub więcej!) na facebookowej zbiórce, podejmiemy się dla Was BRAWUROWEJ sztafety z GIGANTYCZNYM, przylądkowym misiem. Pobiegniemy wokół kliniki Przylądek Nadziei, żeby rozśmieszyć małych pacjentów, a Wy zobaczycie efekt już 4 lutego.
Zapraszamy i Was! Podejmijcie WYZWANIE NA DZIEŃ WALKI Z RAKIEM!
Każda pomoc ma znaczenie!
Środki zebrane podczas wszystkich wyzwań zostaną przeznaczone na leczenie i opiekę nad małymi pacjentami kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
Modelka przyznaje, że po udziale w 13. edycji popularnego programu „Top Model” sporo się dzieje w jej życiu zawodowym. Kariera nabrała tempa, pojawiają się nowe propozycje współpracy, a jej nazwisko wciąż zyskuje na wartości w świecie modelingu. Klaudia Zioberczyk zaznacza więc, że ta wiosna będzie niezwykle pracowita. Cieszy się też na nadchodzące święta, ale zachęca wszystkich do zachowania umiaru podczas zakupów spożywczych.
Handel
Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach

Zmiany nie są błyskawiczne, jednak spadkowy trend udziału chowu klatkowego kur jest wyraźnie widoczny – wynika z siódmej edycji raportu Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. Według najnowszego raportu już prawie 1/3 kur w naszym kraju utrzymywana jest w systemach innych niż chów klatkowy. Dziesięć lat temu było to zaledwie 13 proc. Obecnie już ponad 170 firm zadeklarowało wycofania jaj z chowu klatkowego. Prawie połowa już teraz wywiązała się z tej obietnicy.
Zdrowie
Julia Kamińska: Nie boję się krwi, ale raz podczas takiej procedury zdarzyło mi się zemdleć

Aktorka nie boi się strzykawek ani zastrzyków. Wizyta w punkcie pobrań krwi czy w laboratorium również nie jest dla niej traumatycznym przeżyciem. Julia Kamińska zaznacza natomiast, że choć samo pobranie krwi powoduje u niej jedynie niewielki dyskomfort, to raz podczas takiej procedury zemdlała.