Komunikaty PR

Z przyjemnością i bez presji – kilka słów o tym, jak zmieniać nawyki żywieniowe

2022-02-07  |  08:30
Biuro prasowe

Jak co roku styczeń przywitał nas długą listą zadań. Utarło się przecież, że „nowy rok, to nowa ja”! W czołówce postanowień chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów i wysyp porad, jak to zrobić szybko i skutecznie. Ale może warto podejść do tego inaczej – z przyjemnością i bez presji, dzięki czemu zapału wystarczy nam na dłużej niż tylko na styczeń.

 

Wszyscy wiemy, jak zazwyczaj wygląda realizacja postanowień noworocznych – mało kto potrafi w nich wytrwać. Nowy rok kusi obietnicą rozpoczęcia wszystkiego od nowa, dobrego startu, mobilizacji sił, tymczasem styczeń często kończy się uczuciem gorzkiego zawodu – nie udało się. Jak odczarować ten schemat? Przede wszystkim podejść do tematu na chłodno i „nie spinać się”, za to robić małe kroki, które powoli przybliżają nas do celu. Dokładnie tak jest w przypadku zdrowszego odżywiania.

 

Po pierwsze – jedzmy śniadania

Restrykcyjna dieta, eliminowanie produktów wysokokalorycznych i gotowanie na parze wbrew pozorom nie przybliży nas do zdrowszego trybu życia, tym bardziej że ten „eksperyment” prawdopodobnie zakończymy w styczniu, bo na więcej poświęceń nie wystarczy nam chęci i siły. Od czego lepiej zacząć? Od śniadania!

 

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – zabija uczucie porannego głodu, daje energię na cały poranek, wreszcie – zapobiega podjadaniu między posiłkami. Niestety często zamiast niego pojawia się kubek kawy na rozbudzenie i pączek z pobliskiego sklepu, a ten zestaw nie brzmi za dobrze… Jak to zmienić? Wygospodarujmy czas na śniadanie w domu lub przygotujmy coś z wyprzedzeniem i zabierzmy je ze sobą. Twarożek z dodatkami, omlet z warzywami albo jajecznica, a może raczej owsianka z miodem i sezonowymi owocami lub orzechami – opcji jest mnóstwo!

 

 

Jeśli zależy nam na wdrożeniu noworocznych postanowień, warto zastosować metodę małych kroków i szukać rozwiązań, które pomogą nam je realizować. Nie jest tajemnicą, że „jemy oczami”, zadbajmy więc o to, by nasze zdrowe posiłki dobrze się prezentowały i były zapakowane estetycznie – owsiany batonik z suszonymi owocami, włożony do woreczka strunowego wręcz zachęca do jedzenia! – opowiada Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: projektując woreczki strunowe Paclan z nadrukami przyświecała nam podobna idea – by aż chciało się sięgnąć po przekąskę. Produkt ten został stworzony z myślą o najmłodszych, ale ma też swoich starszych zwolenników. Co najważniejsze, sam woreczek jest wytrzymały, a zamknięcie – szczelne, więc możemy z nich korzystać bez obaw o to, że większość posiłku wyląduje w plecaku lub torebce. Sięgajmy po woreczki, które można z łatwością opisać. Jest to pomocne, kiedy mamy do zjedzenia kilka posiłków o różnych porach, ale także przy przechowywaniu – dzięki temu będziemy mieć wszystko pod kontrolą.

 

Po drugie – pijmy wodę

Kolejnym zadaniem w trosce o zdrowszy tryb życia jest picie odpowiedniej ilości wody. Choć nie jest to zbyt skomplikowane, rzeczywistość okazuje się inna, a wypicie 2-3L wody dziennie, wcale nie takie proste. Jak to zmienić?

 

– Woda pobudza metabolizm, wspiera procesy trawienne, a do tego wpływa na pracę mózgu i innych organów, dlatego dzięki regularnemu nawadnianiu czujemy się lepiej i omijają nas migreny. Podobnie jak przy posiłkach, tu też możemy popracować nad warstwą estetyczną i dodać do wody kilka listków mięty albo plasterek cytryny lub pomarańczy. Warto zacząć od niej poranek, nawadniając organizm, nosić w butelce w ciągu dnia albo mieć dyżurny kubek wypełniony płynem na biurku w pracy, aby po nią sięgać, kiedy pojawi się pragnienie – radzi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan.

 

Po trzecie – dorzućmy więcej warzyw

Dorzucajmy je do różnych posiłków – do kanapek i omletów na śniadanie, jako dodatek do hummusu, przekąskę do pracy, czy stosujmy jako pełnowartościowy składnik obiadów – tortilli, wytrawnych tart czy dań jednogarnkowych. Warzywa są zdrowe, a do tego możemy je podać w wielu odsłonach. Świetnie sprawdzą się w wersji na ciepło – możemy je poddusić w garnku albo upiec w piekarnik. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Zamiast wcielać restrykcyjną dietę w życie, zapisywać się na siłownię i planować poranny jogging, podejdźmy do sprawy zdrowszego odżywiania w nowym roku bez zbędnego „spinania” – w końcu najłatwiej „zjeść słonia po kawałku”. Po jakimś czasie odkryjemy, że te małe, błahe czynności staną się smaczną codziennością.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zrób sercu przysługę tego lata Biuro prasowe
2025-07-17 | 14:00

Zrób sercu przysługę tego lata

Wolny czas, plaża, grill, rower – lato to czas odpoczynku i przyjemności. To również świetny czas, by nadrobić zaległości zdrowotne, szczególnie te związane
Zdrowie Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
2025-07-16 | 09:00

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

– Według aktualnych zaleceń każdy pacjent z diagnozą stwardnienie zanikowe boczne (ALS/SLA) powinien mieć wykonane badania genetyczne – mówi dr hab. n. med. Maria
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.