Komunikaty PR

Zabudowa kuchenna. Zobacz, jak zmaksymalizować przestrzeń w górnych szafkach

2022-06-13  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Jak wykorzystać każdy centymetr szafki, nawet wtedy, gdy znajduje się wysoko? Postawić na okucia, które zmaksymalizują przestrzeń w głębi korpusu i zapewnią łatwy montaż.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni związanej z niewielkim metrażem aneksów kuchennych to obecnie priorytet dla każdego, kto planuje funkcjonalną kuchnię. Dotyczy to zwłaszcza strefy przechowywania i zapasów, w której znajdują się najwięcej sprzętów kuchennych. - Zaplanujmy maksymalne wykorzystanie dolnej przestrzeni na funkcjonalne szuflady z przegródkami, szafki, sortowniki na odpady, a także cargo. Zagospodarujmy również przestrzeń nad blatem, zabudowując ją aż do sufitu – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. Dodaje również, że w zabudowie kuchennych szafek pomogą sprawdzone rozwiązania, które są proste w montażu i funkcjonalne w użytkowaniu.

Sposoby na górne szafki

Projektując dolną zabudowę, sprawa jest prosta, bo decydujemy się zazwyczaj na szuflady lub tradycyjne szafki z drzwiami na zawiasach. Sprawa komplikuje się nieco bardziej przy szafkach górnych. Tam docelowo trafiają sprzęty rzadziej używane np. duże rondle, garnki żaroodporne czy sprzęty AGD.

W szafkach górnych, z racji swojego położenia i formy dostępu do wnętrza korpusu, najlepiej sprawdzą się fronty uchylne. W ograniczonych zabudowach, np. aneksach kuchennych, wykorzystanie dostępnego miejsca jest kluczowe. Tu sprawdzi się m.in. najmniejszy na rynku bezzawiasowy podnośnik Free Space, który dzięki swoim małym rozmiarom tworzy więcej miejsca i przestrzeni do przechowywania. - Free Space zajmuje tylko 63 mm w głębi korpusu i dodatkowo jest bardzo dobrym rozwiązaniem do zabudowy z ciężkimi drewnianymi frontami, bo jego udźwig to 10,7 kg – mówi Michał Kichler.

Free Space dostępny jest w czterech kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym, co pozwala na dopasowanie go do każdego stylu mebli.

Na cięższe i duże fronty, które będą otwierały się sprawnie w górnych szafkach, również jest sposób. To podnośnik Free Space 6.15. - To uzupełnienie oferty podnośników Free Space – dzięki 6.15 można łatwo otwierać klapy o wymiarach 1200x600 mm. Dodatkowo Free Space pozwala na beznarzędziowy montaż i demontaż frontu – wylicza Michał Kichler. Okucie sprawdzi się w korpusach o niewielkiej głębokości. Podnośniki Free Space są również idealnym rozwiązaniem do szafek, które znajdują się tuż pod sufitem - kąt otwarcia 107° można ograniczyć do 90° za pomocą zintegrowanego ogranicznika.

Realizacja górnej zabudowy nie musi być problematyczna. Wystarczy jedynie, że zaplanujemy ją mądrze, a do realizacji użyjemy sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam uzyskać zamierzony efekt.

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.