Komunikaty PR

Zadbaj o skórę jesienią

2022-12-07  |  12:39

Jesienią, mimo że pogoda jest gorsza niż w ciepłych miesiącach, częściej odczuwamy zimno i musimy się cieplej ubierać, to paradoksalnie z punktu widzenia naszej skóry nie jest to aż tak zła pora roku. Umiarkowana temperatura powyżej zera czy wysoka wilgotność powietrza są na pewno korzystniejsze dla jej kondycji niż letnie słońce lub zimowy mróz. Jednakże częsty wiatr, zanieczyszczenie powietrza przez smog i fakt, że większość dnia spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza jest niska, może powodować wysuszanie naskórka i niekorzystnie wpływać na stan skóry. Szczególnie narażona na działanie tych czynników jest skóra problematyczna i wrażliwa ze skłonnością do alergii. Odpowiednie zadbanie o nią już teraz, podczas jesieni, pomoże nam w lepszym przygotowaniu jej na wymagający okres zimowy.

 

Jak zabezpieczyć skórę

Nasza skóra po ciepłych letnich miesiącach bywa przesuszona i osłabiona. Nie jest więc łatwo zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżanie. Warto więc stosować kosmetyki takie jak kremy, czy sera odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry. Dobrym wyborem mogą okazać się te zawierające w swoim składzie optymalną ochronę dla naszej skóry w postaci ceramidów, olejków czy kwasu hialuronowego. Zwróćmy uwagę, że nie tylko skóra naszej twarzy narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie zapominajmy o nawilżaniu często przesuszających się ust, dłoni i stóp. Nawet jesienią powinniśmy pamiętać o filtrach SPF. Pomimo że za oknem raczej typowo pochmurna aura to niestety promieniowanie słoneczne przedostaje się nawet przez warstwę chmur. Wówczas skóra bez odpowiedniej bariery ochronnej w postaci filtra narażona jest na szybsze starzenie się, a jej odporność na mróz czy wiatr spada.

 

Nie tylko od zewnątrz

Jesienna pielęgnacja to także zdrowa dieta. To co jemy, odzwierciedla wygląd naszej skóry. Większość z nas po spożyciu pewnych składników w nadmiarze takich jak np. nabiał, słodycze czy używki zauważa pogorszenie się jej stanu.

Aby wesprzeć kondycję swojej skóry od środka, warto odpowiednio się nawadniać. O ile latem przypomina nam o tym wysoka temperatura i ciągłe uczucie pragnienia, jesienią często o tym zapominamy. Z powierzchni naszej skóry odparowywane się ogromne ilości wody, staje się ona wówczas sucha, napięta i swędząca. Dlatego tak ważne jest zadbanie o stan jej nawilżenia i to nie tylko od zewnątrz.

W menu przyjaznym dla skóry nie powinno zabraknąć produktów bogatych w kwasy omega-3 i omega-6. Są one najkorzystniejsze dla kondycji naszego naskórka. Wchodzą w skład płaszcza wodno – lipidowego, który tworzy się na naszej skórze jako jej bariera ochronna. Mają też działanie przeciwzapalne, łagodzące i chronią przed promieniowaniem UV. Źródłem kwasów Omega – 3 są tłuste ryby, siemię lniane, orzechy włoskie, olej lniany i rzepakowy. Kwasy Omega – 6 znajdziemy natomiast w pestkach dyni i słonecznika.

 

Zdrowa dawka witamin

Istotnym składnikiem jesiennej diety powinny być także witaminy. Najbardziej przyswajalne są te, zawarte w pożywieniu. Chronią one skórę przed działaniem wolnych rodników i pozytywnie wpływają na jej kondycję. W codziennym menu powinny pojawiać się szczególnie te zawierające witaminę C. Wspiera ona nasz naskórek, zwiększając jego gęstość oraz stymulując syntezę kolagenu, będącego składnikiem skóry nadającym jej elastyczność i odpowiedzialnym za jej nawilżenie. Ponadto witamina C wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran i regeneracji. Jeżeli chcesz utrzymać jej optymalny poziom, pamiętaj o jedzeniu papryki, natki pietruszki, brokułów, a także cytrusów.

Kolejnym istotnym składnikiem naszego menu powinny być produkty bogate w witaminę E. Wpływa ona również na nawilżenie naskórka, zapobiegając jego wysuszaniu, a także chroni zawarty w skórze kolagen przed zniszczeniem. Znaleźć możemy ją w olejach m.in. słonecznikowym, sojowym, a także orzechach, migdałach i zielonych warzywach liściastych.

Nie mnożna zapomnieć o witaminach z grupy A i B. Są one odpowiedzialne za pobudzanie skóry do produkcji kolagenu, zapobiegają stanom zapalnym i łagodzą powstałe już uszkodzenia skóry. Składniki, które ich dostarczają to m.in. masło, jaja, niektóre tłuste ryby, a także produkty pełnoziarniste, liściaste warzywa i mięso.

 

Wewnętrzne wsparcie oparte na naturalnych składnikach

Wsparciem zbilansowanej diety może okazać się dobrze dobrana suplementacja. Wybierając odpowiedni preparat, warto skupić się na jego składzie i sięgać po taki, który zawiera naturalne składniki o udowodnionym naukowo działaniu. DuoLife Collagen to suplement diety przeznaczony dla osób chcących zadbać o elastyczność i sprężystość skóry. Składniki w nim zawarte takie jak kolagen pochodzący ze skór ryb morskich, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne ze skrzypu, pokrzywy i pędów bambusa oraz witamina C, wspierają funkcję barierową skóry, zwiększają jej gęstość i zapobiegają odwodnieniu. Stanowią one wsparcie przed procesami starzenia, spowalniając je, a jednocześnie skutecznie walcząc z wolnymi rodnikami. Ponadto wyciągi roślinne obfitujące w krzemionkę wspomagają włosy i paznokcie, aby były one piękne i mocne. Suplementacja tym płynnym preparatem powinna trwać ok. 3 miesiące, po czym zaleca się zastosowanie 1-2 miesięcy przerwy.

Pamiętaj, że dla utrzymania doskonałej kondycji skóry kluczowa jest nie tylko sama pielęgnacja, ale i zdrowy styl życia. Przygotuj swoją skórę już jesienią na wymagający dla niej okres zimowy i już dziś podejmując odpowiednie kroki, zapewnij sobie „wieczną młodość”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.