Zaglądamy do wnętrz hoteli B&B Hotels
Hotele należące do sieci B&B Hotels wyróżniają się nie tylko świetną lokalizacją i komfortowo urządzonymi pokojami, lecz także oryginalnym wystrojem części wspólnych, który goście bardzo sobie cenią. Przyjrzyjmy mu się bliżej.
W zależności od lokalizacji obiektu przestrzenie wspólne w hotelach B&B Hotels dostarczają podróżnym innych, ciekawych doświadczeń estetycznych. Oprócz recepcji, na gości czeka hotelowe lobby ze strefą relaksu, a w niektórych obiektach także kameralna sala konferencyjna. Całość natomiast wpisuje się w ideę otwartego domu.
– Zatrzymując się w naszym hotelu, goście liczą na to, że będą dobrze się w nim czuć. Dlatego przy każdej realizacji naszym celem jest stworzenie dla nich nowoczesnej, funkcjonalnej, a zarazem klimatycznej, przytulnej przestrzeni, w której będą mogli przyjemnie i wygodnie spędzać czas. We współpracy ze świetnymi projektantami staramy się tworzyć wnętrza emanujące ciepłem oraz domową atmosferą. Takie, które inspirują i do których chce się wracać – podkreśla Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.
Stylistyczna spójność
Stylowa przytulność, multifunkcjonalność, domowa atmosfera, ergonomia i elegancja – tak w dużym skrócie można opisać wystrój hoteli B&B Hotels w Polsce, realizowanych zgodnie z obecnym konceptem aranżacyjnym sieci. Wnętrza są spójne i uporządkowane, dzięki czemu goście mogą odnaleźć w nich spokój i harmonię, co przyciaga zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i weekendowych turystów.
Różni goście, różne potrzeby
– Projektowanie wnętrz hotelowych to niełatwa sztuka. Trzeba połączyć funkcję z dobrym designem oraz miejscem. Przestrzeń należy zaaranżować w taki sposób, by była przyciągająca, klimatyczna, inspirująca i odpowiadała na potrzeby oraz oczekiwania jak największej liczby gości. By im sprostać, w hotelach B&B Hotels stworzyliśmy różne zakątki, stosując oddzielenia, rozmaite typy mebli, a także różne kolory, struktury czy materiały – mówi Magdalena Boule, prowadząca biuro projektowe Tremend, które jest autorem aranżacji w hotelach B&B w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Poznaniu.
Tożsamość z miejscem
Wnętrza hoteli B&B Hotels, włącznie z pokojami, są ukłonem w stronę kultury i architektury miast, w których się one znajdują. Dominują w nich jasne meble oraz materiały nawiązujące do natury. Ważną rolę odgrywa drewno, które ociepla przestrzeń i wprowadza weń domową atmosferę. Efektu dopełnia klimatyczne oświetlenie, a „kropką nad i" są rozwiązania dekoracyjne, nawiązujące do lokalizacji hotelu.
– Pracując nad wnętrzami hoteli B&B w Krakowie, Warszawie, Lublinie czy Poznaniu szukaliśmy sposobu na powiązanie intrygującego, oryginalnego designu z tożsamością miejsca. I tak przykładowo przy modernizacji wnętrz hotelu B&B Warszawa-Okęcie motywem przewodnim było lotnisko i bliskość centrum miasta, stąd ściany lobby zdobi grafika przedstawiająca panoramę stolicy, wzbogacona symbolami, będącymi graficznym odwzorowaniem samolotów, a wzór na posadzce przywołuje skojarzenia z mapą Warszawy. Kraków, jako miasto jest bardzo bogaty historyczne, więc w tamtejszym hotelu sieci B&B Hotels w nowoczesny sposób odwoływaliśmy się właśnie do jego dziedzictwa, nawiązując między innymi – choć nie w sposób dosłowny – do wawelskich kasetonów. W Lublinie dużą inspiracją były dla nas przepiękne, stare kamienice, na których dominują brązy, ochra i beże pomieszane z zielenią. Przenieśliśmy tę kolorystykę do wnętrz. Zastosowaliśmy również łuki i podcienie, które wyszukiwaliśmy i staraliśmy się odwzorować. W Poznaniu odnieśliśmy się do odbywającego się co roku w tym mieście teatralnego festiwalu „Malta”. Nawiązaliśmy też do street artu, który ma tutaj wiele twarzy. Z tego szukaliśmy inspiracji do naszych struktur, faktur, kolorów i dekoracji – tego wszystkiego, czym chcielibyśmy zaskoczyć gości B&B Poznań Old Town – opowiada Magdalena Boule.
Wnętrza hoteli B&B dostarczają inspiracji i oferują całkiem nowe doświadczenia, a pomysłowy design już od progu wywołuje w gościach pokusę odkrywania lokalnych atrakcji.
www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.