Komunikaty PR

2022 vs. 2023 oczami TP Vision

2023-01-20  |  18:00
Biuro prasowe

 

TP Vision, właściciel marki Philips TV & Sound: najważniejsze wydarzenia 2022, trendy rynkowe i ewolucja roli telewizora w gospodarstwie domowym, rozwój technologii, wyzwania na rok 2023.

 

2022 w pigułce

W roku ubiegłym TP Vision obchodziło 10-lecie działalności. W ciągu tej dekady firma skupiała się głównie na jakości obrazu i dźwięku oraz wzornictwie. Jej „procesor obrazu” był w tym okresie wielokrotnie nagradzany, wprowadzono szereg innowacji w dziedzinie oprogramowania, zaczęto wykorzystywać sztuczną inteligencję, która automatycznie dostosowuje ustawienia - w zależności od odtwarzanych treści.

 

Istotnym wydarzeniem ubiegłego roku było w Polsce przejście na nowy standard telewizji naziemnej, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży telewizorów, szczególnie tych o małych przekątnych, z tzw. segmentu entry.

 

W roku 2022, pierwszy raz w historii w ostatnim kwartale, miało miejsce ważne wydarzenie sportowe - piłkarskie mistrzostwa świata. Przed tak dużym wydarzeniem sportowym zawsze widoczny jest wzrost sprzedaży telewizorów. Tak było i tym razem, tylko w pierwszej połowie 2022 roku sprzedaż telewizorów OLED Ambilight marki Philips wzrosła o 48% r/r i była większa niż dynamika wzrostu całego rynku. Docenione zostały także nowo wprowadzone produkty - telewizory OLED+937, OLED807 i PUS8807 oraz soundbar Fidelio FB1, które zdobyły prestiżowe nagrody EISA jako produkty roku 2022/23.

 

- Powodem do dumy są dla nas także nominacje do Red Dot Award – prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, zwanych często „Oskarami designu”, a także iF Design Awards – jednych z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych niezależnych wyróżnień w dziedzinie jakości designu na świecie, przyznane wspomnianym modelom, a także i nowym wytrzymałym głośnikom bezprzewodowym GO, mówi Tomasz Miśkiewicz, Dyrektor Marketingu w TP Vision Polska.

 

Trendy 2022 vs. 2023

W 2022 roku marka Philips TV wprowadziła na rynek telewizor w rozmiarze aż 86 cali - z serii The One. Zainteresowanie tym modelem pokazuje, że oczekiwania użytkowników ewoluują - oczekują oni coraz większych ekranów i zaawansowanych technologii. Chcą mieć możliwość przesyłania filmów bezpośrednio z telefonu do telewizora czy strumieniowego przesyłania obrazów - np. z kamery bezpieczeństwa. Następuje także szybki rozwój asystentów mowy.

 

- Telewizor w gospodarstwie domowym staje się coraz bardziej centralnym węzłem. Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden trend. Telewizor zaczyna pełnić funkcję dekoracyjną, kiedy nie jest włączony - klienci coraz częściej nie chcą już mieć czarnego ekranu na ścianie. Stąd coraz większa popularność takich rozwiązań jak Ambilight Aurora stosowana w nowych generacjach telewizorów Philips, mówi Tomasz Miśkiewicz.

 

Ambilight Aurora i rozwój technologii

Ambilight Aurora to aplikacja dostępna w wybranych modelach telewizorów Philips, która pozwala zmienić urządzenie, kiedy z niego nie korzystamy, w ruchomy lub statyczny obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Wybierać można spośród kilku dostępnych animacji i grafik dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz.

 

Z myślą o osobach, które instalują telewizory w sypialniach, powstała natomiast funkcja AmbiWakeup, łącząca alarm dźwiękowy z podświetleniem Ambilight, które łagodnie wybudza, imitując np. wschód słońca.

 

Warto też wspomnieć o dalszym rozwoju technologii OLED. Na rynku pojawiły się już najnowsze panele OLED-EX, w których związki na bazie wodoru zastąpiono bardziej wydajnym i stabilnym deuterem. W 2022 roku wyposażone zostały w nie modele Philips OLED807 oraz flagowe Philips OLED+907 i OLED+937. Dzięki temu rozwiązaniu wspomniane telewizory oferują o 30% jaśniejszy obraz niż w przypadku standardowego ekranu OLED.

 

Wyzwania 2023

Trudna sytuacja gospodarcza, inflacja – to dziś największe wyzwania, z którymi mierzy się zresztą wiele branż. Rosnące ceny, a co za tym idzie – mniej zasobne portfele klientów, mogą zniechęcać do zakupów, zwłaszcza towarów niebędących dobrami pierwszej potrzeby.

 

- Żyjemy w trudnych czasach, jednak doświadczenia konsumenckie, które jesteśmy w stanie dostarczyć za pośrednictwem naszych wielokrotnie nagradzanych produktów, są dobrze przyjmowane przez rynek, co miejmy nadzieję pozwoli nam zapewnić konsekwentny dwucyfrowy wzrost telewizorów Premium OLED Ambilight i produktów segmentu GO Sport w 2023 roku, mówi Tomasz Miśkiewicz.

 

Kilka lat temu marka Philips TV zdecydowała się na wprowadzenie serii telewizorów The One, które oferują najważniejsze funkcje modeli z wyższej półki, ale w niewygórowanej cenie. Firma liczy, że w obecnej sytuacji również ta linia produktowa ma szansę zostać hitem sprzedażowym.

 

TP Vision zaprezentuje swoje szczegółowe wyniki biznesowe, a także zapowiedzi nowych produktów w segmencie TV i audio, na dorocznej konferencji w Amsterdamie, 7 lutego.

 

***

TP Vision

TP Vision Europe B.V. (TP Vision) to zarejestrowana w Holandii firma z siedzibą w Amsterdamie, która w całości należy do TPV Technology Limited (TPV), jednego z wiodących producentów monitorów i telewizorów na świecie. TP Vision jest czołowym graczem na rynku elektroniki użytkowej w obszarze RTV. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń pod marką Philips – telewizorów (w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach, a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku) oraz sprzętu audio (na całym świecie). TP Vision łączy rozpoznawalność marki Philips z doświadczeniem w zakresie rozwoju i projektowania produktów, doskonałymi działaniami operacyjnymi i pozycją TPV na rynku. Celem firmy jest tworzenie urządzeń, które oferują konsumentom najwyższą jakość dźwięku i obrazu.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:00

Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Organizacja uroczystości ślubnej to duże przedsięwzięcie, w której główną rolę odgrywa Para Młoda i rodzice. Ten szczególny czas wymaga dokonywania wielu
Zakupy Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
2024-12-20 | 11:00

Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?

Świąteczna gorączka wystartowała na dobre. W polskich domach już słychać kultowe „zostaw, to na święta”, w powietrzu roznosi się zapach choinki, a w sklepach trwa polowanie
Zakupy Prezenty last minute za mniej niż 15 złotych w Lidl Polska!
2024-12-20 | 10:15

Prezenty last minute za mniej niż 15 złotych w Lidl Polska!

W Lidl Polska od czwartku, 19 grudnia, do niedzieli, 22 grudnia, można znaleźć idealne prezenty last minute! Pyszne słodycze, które świetnie sprawdzą się jako dodatki do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.