EKO LISTOPAD W PORCIE ŁÓDŹ

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Listopad w Porcie Łódź upłynie pod znakiem Zero Waste, w tym konkretnych działań, które możemy wcielić w życie zmieniając nasze otoczenie na lepsze. Na Klientów Centrum czekać będą przydatne eko akcesoria, a także specjalnie oznaczony punkt, w którym będzie można pozostawić nienoszone już ubrania. Z kolei najmłodszych Port Łódź zaprasza na bezpłatne i niezwykle kreatywne warsztaty z upcyklingu. To nie wszystko! Gratką dla miłośników roślin oraz osób, które dopiero myślą o wprowadzeniu zieleni do swojego wnętrza będą dwudniowe targi, podczas których zakupić będzie można np. rośliny oczyszczające powietrze.
ZOSTAŃ ZERO WASTE HERO! PODEJMIJ WYZWANIE!
Odczarowują mity na temat odzieży używanej, wprowadzają ubrania do drugiego obiegu, a dodatkowo zamieniają je w darowizny finansowe. O kim mowa? O grupie zaangażowanych osób, które powołały do życia rewolucyjny projekt UbraniaDoOddania.pl. Teraz ze swoją inicjatywą pojawią się w Porcie Łódź! W dniach 15 – 20 listopada w Atrium Centrum (obok sklepu IKEA) w specjalnie oznaczonym punkcie akcji UbraniaDoOddania.pl będzie można oddać nienoszone już przez nas ubrania, a tym samym dać im drugie życie. Jakie ubrania możemy przekazać? Takie, które sami chcielibyśmy otrzymać – przede wszystkim czyste i niezniszczone. Czekamy na elementy garderoby damskiej, męskiej oraz dziecięcej, które do punktu oddawać można w godzinach otwarcia Portu Łódź (10:00 – 21:00). Akcja ma na celu jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt - za każdy kilogram zebranych ubrań przekazane zostanie 1 zł na wsparcie Fundacji Gajusz.
Podczas listopadowego „zielonego” tygodnia (15 – 20 listopada) każdego dnia Port Łódź będzie zachęcał Klientów do podjęcia innego eko wyzwania, np. wychodzenie z domu z wielorazową butelką na wodę, rezygnacja z foliowych torebek na rzecz eko torby na zakupy, ograniczenie korzystania z plastiku i wybieranie rzeczy wyprodukowanych ze zrównoważonych materiałów (papier, szkło, bambus) do tego wielorazowych i biodegradowalnych. Na zachętę by wypracować i wdrożyć w życie dobre ekologiczne nawyki, Port Łódź przygotował niespodzianki - eko niezbędniki, które każdy Zero Waste Hero powinien mieć w swoim domu. Co trzeba zrobić by dostać upominek? W dniach 15 – 20 listopada należy dokonać zakupów w sklepach Portu Łódź na kwotę minimum 100 zł (można połączyć maksymalnie dwa paragony). W Atrium Centrum od godz. 12.00 do 20.00 po okazaniu dowodu zakupu otrzymamy jedną z wielu niespodzianek utrzymanych w duchu Zero Waste. Każdego dnia na Klientów czekać będą inne ekologiczne akcesoria: butelka na wodę, siatka na warzywa i owoce, zestaw dwóch bambusowych szczoteczek do mycia zębów, zestaw bambusowych słomek do napojów, przydatna woskowijka oraz orzechy piorące. Szczegółowy harmonogram tygodniowego wyzwania znaleźć można na stronie www.portlodz.pl
WARSZTATY Z FUNDACJĄ UP-LIFE
Port Łódź przygotował też coś dla najmłodszych Zero Waste Heros. W ramach comiesięcznej akcji „Dzień Dziecka przez cały rok”, 26 listopada (piątek) odbędą się bezpłatne warsztaty z upcyklingu. Maluchy z pomocą opiekunów z Fundacji Up-Life wykonają swoją własną torebkę śniadaniową, idealną zarówno do szkoły, jak i na wycieczki. Na warsztatach dzieci poznają w praktyce czym jest upcykling i dowiedzą się, jakie korzyści niesie ze sobą twórcze przetwarzanie rzeczy. A z czego powstaną te niepowtarzalne „śniadaniówki”? Do ich stworzenia wykorzystane zostaną nieużywane już materiały reklamowe Centrum. Warsztaty odbędą się w ostatni piątek miesiąca (26 listopada) w godzinach 12:00 – 20:00 przy punkcie Info Portu Łódź (obok sklepu IKEA).
NIECH BĘDZIE NAM ZIELONO!
Rośliny to najlepszy sposób by ożywić nasze wnętrze i sprawić by było ono przytulne. Niektóre gatunki roślin poza pięknym wyglądem działają szczególnie korzystnie na nasze zdrowie, np. oczyszczają powietrze. Ale jaką roślinę wybrać? Jak o nią dbać by cieszyła nas na długie lata? Na te i inne pytania odpowiedzą organizatorzy Wielkich Targów Roślin w Porcie Łódź - Mała Szklarnia, którą tworzą prawdziwi pasjonaci roślin. Na Targach będzie można poznać i zakupić rośliny pochodzące z różnych rejonów świata i stref klimatycznych. Wydarzenie odbędzie się Atrium Centrum 19 oraz 20 listopada(piątek – sobota) w godzinach 10:00 - 21:00.
SMOGOWI MÓWIMY NIE!
Przypominamy, że w najbliższą sobotę (13 listopada) w pobliżu sklepów Orsay oraz H&M pojawią się eksperci ze stowarzyszenia „Łódź bez smogu” oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska UMŁ. W godzinach od 12:00 do 17:00 będzie można porozmawiać z nimi o wpływie smogu na nasze otoczenie oraz zdrowie. Specjaliści, w ramach kampanii „Łódź OddychaMY”, doradzą też co zrobić, by wymienić swój piec na nowy i uzyskać na to działanie dofinansowanie, pomogą też wypełnić wniosek. Punkt doradczy dostępny będzie w Porcie Łódź w każdą sobotę do końca listopada.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.