Farma Dyniowa na terenie zielonym przed Westfield Arkadia
Westfield Arkadia po raz drugi przygotowała wyjątkową, jesienną atrakcję, która w ubiegłym roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Od 13 do 31 października na terenach zielonych przed centrum handlowym na klientów czeka Farma Dyniowa. Atrakcja jest bezpłatna i można ją odwiedzić codziennie od godz. 10.00 do 22.00.
Najbardziej rozpoznawalnymi symbolami jesieni są różnokolorowe liście, spadające kasztany, czerwona jarzębina oraz pomarańczowe dynie. Z wykorzystaniem tych ostatnich centrum handlowe Westfield Arkadia stworzyło Farmę Dyniową, gdzie każdy z pewnością poczuje magię jesieni. Klienci mogą ją odwiedzić od 13 do 31 października i znajdą w niej wielki słomiany labirynt, alejki oraz specjalne instaspoty, czyli coś idealnego dla wielbicieli pięknych, jesiennych zdjęć. Spektakularnym elementem farmy będzie również blisko 4-metrowa wieża z wielkich słomianych balotów udekorowana dyniami i wrzosami. Atrakcja jest bezpłatna dla wszystkich odwiedzających.
Dodatkowo zaaranżowano także specjalną strefę edukacyjną, w której wszyscy chętni dowiedzą się m.in. tego, jak długo rośnie dynia, jakie są jej odmiany oraz czym się one od siebie różnią, a także ile ważyła największa dynia na świecie. Odwiedzający Farmę Dyniową mogą też poczuć smak jesieni, kosztując m.in. kremu z dyni, dyniowych ciasteczek, czy też pysznej kawy pumpkin spice latte lub gorącej lemoniady z foodtrucka.
Na ostatni weekend października (piątek i sobota 27-28 października) zaplanowano specjalną akcję, w ramach której po spełnieniu określonych warunków klienci będą mogli odebrać kolorową dynię lub piękne wrzosy.
– Cieszymy się, że nasza Farma Dyniowa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem klientów. Jest to dla nas motywacja, by organizować kolejną jej odsłonę dla odwiedzających nasze centrum handlowe – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.