Komunikaty PR

Zamiast kabiny – parawan nawannowy

2022-05-17  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą zarówno o wannie, jak i kabinie prysznicowej, lecz nie mają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować w łazience oba produkty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego parawanu nawannowego.

 

Parawan nawannowy to niedoceniane rozwiązanie, które wciąż rzadko spotykamy w polskich domach. Warto jednak się nad nim zastanowić. Taki produkt 2w1 pozwala nawet w niewielkiej łazience korzystać zarówno z relaksujących kąpieli w wannie, jak i z szybkich pryszniców. Oczywiście wanna też może posłużyć jako strefa natryskowa, ale w takim przypadku należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu pomieszczenia przed rozchlapywaniem się wody.

 

- W większości przypadków, jeśli w łazience wykorzystywana jest opcja „dwa w jednym”, to jest to wanna i zawieszona nad nią plastikowa zasłonka. Nie jest to higieniczne rozwiązanie. Między innymi dlatego, warto zastanowić się nad zakupem szklanego parawanu nawannowego. To on zagwarantuje szczelność, doskonale się prezentuje, a także może stać się ciekawą ozdobą łazienki – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

 

Jaki parawan wybrać?

W ofertach producentów znaleźć można kilka rodzajów parawanów. Są to parawany jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane. W zależności od modelu mogą otwierać się wahadłowo, być składane lub przesuwne.

 

Najprostsze są parawany nawannowe jednoczęściowe. Są najtańsze i najłatwiej je zamontować. Zwykle mają do kilkudziesięciu centymetrów szerokości, więc zasłaniają stosunkowo niewielki obszar wanny. Są za to wygodne w użytkowaniu, ponieważ pozostawiają szerokie wejście i świetnie się prezentują. Innym rodzajem parawanu jest parawan dwu lub wieloczęściowy, składany albo przesuwny. Ten model jest w stanie zasłonić wannę na niemal całej długości. Największą ochronę gwarantuje zaś parawan w pełni zabudowany. Jego konstrukcja bazuje na mocnej ramie, która tworzy z wanną całość, zapewniając szczelne zamknięcie i solidną osłonę. Istnieje także możliwość stworzenia parawanu na specjalne zamówienie, co sprawdzi się szczególnie, jeśli dysponujemy nietypowym wnętrzem lub  trudną sytuacją projektową.

 

- Dzięki programowi „Na miarę” specjaliści są w stanie zaprojektować produkt wedle indywidualnych potrzeb. Model będzie wtedy idealnie pasował do wanny i łazienki, i zagwarantuje pełne zadowolenie z zakupu – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Parawan jako dekoracja

Parawany nawannowe oprócz roli funkcjonalnej, mogą również stać się elementem dekoracyjnym. Dostępne są w czterech kolorach: chrom, złotym, białym i czarnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Błysk chromowanych lub złotych okuć, subtelna biel lub wręcz przeciwnie – mocna i elegancka czerń w formie ramy lub szprosów podkreślą charakter łazienki. Jeśli dodatkowo chcemy urozmaicić wygląd parawanu, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, z lustrzaną powłoką czy ornamentowego o delikatnym efekcie 3D Master-Soft®. Podobnie jak kabiny prysznicowe modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem lub kolorowym nadrukiem na szkle. Takie zabiegi sprawią, że otrzymamy produkt nie tylko wyjątkowy, ale także unikatowy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.