Komunikaty PR

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

2024-09-26  |  15:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To Be Design przeszło gruntowną metamorfozę. Ze starego wnętrza została tu jedynie czarno-biała posadzka w strefie wejścia, przypominająca mieszkańcom, że to oni są jego sercem.

Dwa piętra totalnej metamorfozy. Tak w skrócie można opisać zmiany, jakie architekt Weronika Budzichowska przeprowadziła w dwupiętrowym mieszkaniu, które od lat było azylem dla czteroosobowej rodziny. Zmiany te jednak były potrzebne, by zapewnić małżeństwu i dwójce jego dorastających dzieci przestrzeń niezbędną do tworzenia wspólnej przyszłości. Dlatego inwestorzy zdecydowali się na całkowitą zmianę nie tylko wystroju, ale też układu funkcjonalnego wnętrz, stawiając na doświadczenie projektowe właścicielki To Be Design.

Dwupiętrowe mieszkanie, ze względu na nowe potrzeby rodziny wymagało zmiany całego układu funkcjonalnego. Z dostępnej dotąd przestrzeni musieliśmy wręcz „wyczarować” dodatkowy pokój dla młodszego z synów, tak, aby każdy z chłopców miał swoją prywatną przestrzeń. Tu liczył się więc każdy centymetr, który trzeba było starannie wykorzystać. Z pomocą przyszła niestandardowa, bo 3 metrowa wysokość pomieszczeń, która pozwoliła wygospodarować miejsce do przechowywania pod sufitem. Niezbędne okazały się także sprytnie poukrywane zabudowy. Nie obyło się jednak bez burzenia ścian – opowiada Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design.

Priorytetem prac remontowych stał się więc nowy podział przestrzeni. Na drugiej kondygnacji, gdzie znajdują się pokoje prywatne lokatorów, z dużej garderoby i części sypialni właścicieli wydzielono dodatkowy pokój. W ten sposób chłopcy dostali nieduże, ale niezależne pokoje. Gospodarzom zależało na wprowadzeniu zmian do układu funkcjonalnego także w strefie dziennej na dolnej kondygnacji. Kuchnia, choć niewielka, została zamknięta, a miejsce do przechowywania zapewnia tu wysoka, 3-metrowa zabudowa meblowa. Dzięki temu znalazło się tu miejsce na nieduży stół, przy którym na co dzień gromadzi się rodzina. Między kuchnią a salonem zlokalizowana została większa jadalnia, a sama strefa wypoczynku wydzielona po drugiej stronie mieszkania. By optymalnie wykorzystać przestrzeń, architekta zdecydowała się także na zabudowy. Ta dyskretnie ukryta w części salonowej znajduje się tuż za kanapą, a w korytarzu pojawia się w miejscu usuniętej ściany i od strony klatki schodowej jest szafą, a od salonowej – dekoracyjną witryną. W ten sposób funkcjonalność wszystkich pomieszczeń pozwala mieszkańcom z uśmiechem na twarzach sprostać codziennym wyzwaniom.

Jednak poza uroczą rodziną jest tu jeszcze jeden ważny mieszkaniec, któremu na życzenie inwestorów należało zapewnić właściwe miejsce we wnętrzu. To sztuka! Ulubione malarstwo, niezwykle bliskie lokatorom, musiało tu znaleźć właściwą oprawę. Dlatego architekt Weronika Budzichowska zdecydowała się na stworzenie mini galerii w części wspólnej. Jedną ze ścian w salonie pomalowano na kolor głębokiej zieleni, która w zestawieniu z licznymi roślinami nadaje ton całości. Przeciwległą do niej ścianę w białym kolorze projektantka przeznaczyła na ekspozycję obrazów, które w ramy zamyka sztukateria. Jej czysta biel pozwala w pełni kontemplować sztukę, ale też optycznie powiększa przestrzeń. Jasne kolory i drewno tworzą tło także dla codziennego życia mieszkańców. Budują wrażenie przestronności i ciepłą rodzinną atmosferę, które wydobywają klasycyzujące elementy wystroju. Podkreśleniem spójności funkcjonalnej i estetycznej całego wnętrza jest koncept dwóch łazienek, znajdujących się w mieszkaniu, które śmiało nawiązują do konceptu całego wnętrza. Tym bowiem, co wyróżnia projekty architekt Weroniki Budzichowskiej jest stylistyczna konsekwencja w realizowaniu spersonalizowanych potrzeb inwestorów.

Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Projekt: To Be Design Weronika Budzichowska (www.tobedesign.pl)

O pracowni:

Założycielką pracowni To Be Design jest Weronika Budzichowska, absolwentka studiów magisterskich w ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Projektantka ukończyła również studia podyplomowe w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, Design Management. Pracownię To Be Design prowadzi od 2014 r. – Cenię sobie ponadczasowy klasyczny styl i elegancję. Najważniejsze w procesie twórczym jest dla mnie połączenie potrzeb klienta z estetycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Realizujemy projekty w skali indywidualnych przestrzeni prywatnych jak i obiektów publicznych – pisze na swojej stronie architektka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.