Komunikaty PR

Zdrowie kobiet w centrum uwagi: Medicover przypomina o profilaktyce

2024-10-10  |  10:00

W obecnych czasach kobiety stoją przed wieloma wyzwaniami, a tempo życia sprawia, że mogą zapominać o swoim zdrowiu. Tymczasem to właśnie od ich dobrej kondycji zależy dobrostan całej rodziny. Medicover przypomina, że holistyczne podejście to klucz do zapobiegania wielu chorobom i zachęca kobiety do regularnych badań profilaktycznych.

Łączenie ról społecznych – rodzinnych i zawodowych – dylematy związane ze społecznym wizerunkiem i tożsamością, to tylko niektóre z czynników wpływających na zdrowie psychiczne i fizyczne kobiet.

Istnieje silna korelacja między zdrowiem kobiet, matek a zdrowiem ich rodzin, w tym dzieci. To kobiety najczęściej kształtują chociażby zdrowe nawyki, w tym żywieniowe, w swoich rodzinach, czy decydują o szczepieniach swoich dzieci. Od stanu zdrowia kobiety zależy w dużej mierze prawidłowy przebieg ciąży i zdrowie jej potomstwa. W Medicover dążymy do tego, aby myśleć holistycznie o zdrowiu kobietlek. Agnieszka Motyl, Dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych w Medicover, epidemiolog, lekarz medycyny rodzinnej.

Dlatego Medicover przypomina kobietom o kluczowej roli profilaktyki, która jest niezbędznym elementem utrzymania dobrego stanu zdrowia. Jednym z najważniejszych elementów tej profilaktyki są m.in. regularne badania krwi, moczu, cytologia, USG piersi, które dostarczają kompleksowej oceny stanu organizmu.

Zdrowiu kobiet i ich najbliższych była poświęcona tegoroczna XVIII Konferencja Medicover dla lekarzy. Wydarzenie odbyło się 7 września w hotelu Focus w Warszawie i zgromadziło ponad 200 ekspertów z różnych dziedzin medycyny, m.in. wirusologii, kardiologii, ginekologii i psychiatrii. Wymieniali się oni doświadczeniami o m.in. różnicach w neurobiologii mózgu kobiet i mężczyzn, antykoncepcji hormonalnej, profilaktyce półpaśca, substancji chemicznych w produktach codziennego użytku, nietrzymania moczu, a także otyłości, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

–  Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny spotykamy się z lekarzami na naszej konferencji. To już osiemnasta edycja tego wydarzenia, a w przyszłym roku Medicover będzie świętował 30-lecie istnienia. To dowód na to, jak ważna jest dla nas stała współpraca i wymiana doświadczeń ze środowiskiem medycznym. Konferencja to również nasz wkład w rozwój polskiej medycyny – mówi prof. dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka, Doradca Zarządu ds. Medycznych Healthcare Services, Medicover, członkini Rady Naukowej Medicover. 

Podczas konferencji Medicover zaprezentował również zakres działalności biznesów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Departamentu Medycznego, gdzie uczestnicy mogli wykonać badanie lipidogramu i oznaczyć stężenie glukozy we krwi,  dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz analizy składu ciała, a także wziąć udział w quizie z nagrodami.

Konferencja Medicover dla lekarzy to coroczne wydarzenie, które stanowi platformę poszerzania wiedzy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Wydarzenie jest wyrazem zaangażowania firmy w kształcenie lekarzy i podnoszenie standardów opieki zdrowotnej w Polsce.

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.