Komunikaty PR

1 marca Światowym Dniem Walki z Otyłością

2020-02-28  |  18:00
Kontakt
Katarzyna Kozieł
AM ART-MEDIA

Solec 18 lok. 41
00-410 Warszawa
koziel.katarzyna|gmail.com| |koziel.katarzyna|gmail.com
796919519
www.art-media.com.pl

Rosnącym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia jest coraz częściej występująca otyłość. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w ciągu ostatnich 40 lat populacja osób otyłych zwiększyła się prawie trzykrotnie. Każdego roku odpowiada ona za blisko 3 mln zgonów.

Problem otyłości występuje również w Polsce. Statystyki są niepokojące - już co drugi Polak ma nadwagę lub jest otyły. Problem ten postępuje również wśród dzieci. WHO alarmuje, że 1 na 3 europejskich dzieci ma problem z nadwagą lub otyłością. Stanu tego nie poprawiają dorośli, od których dzieci uczą się niezdrowych nawyków. Otyłość w tak młodym wieku przekłada się na całe dorosłe życie, a także powoduje poważne problemy ze zdrowiem, w szczególności wzrost zapadalności na cukrzycę.

- Otyłość jest choroba przewlekłą. Zaczyna się od nadwagi i postępuje stopniowo doprowadzając do otyłości. Zwykle zaczyna się we wczesnym dzieciństwie, kiedy nabywamy złe nawyki żywieniowe, które postępują z wiekiem. Winna jest też mała aktywność fizyczna. Bardzo ważne jest abyśmy już dzisiaj potrafili rozpoznać u siebie nadwagę i jeśli widzimy, że coś jest nie tak, od razu powinniśmy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Należy wtedy wprowadzić regularność posiłków i zadbać o aktywność fizyczną – mówi Katarzyna Bukol-Krawczyk, lekarz medycyny rodzinne, dietetyk kliniczny i sportowy w LUX MED. - Należy też pamiętać, że otyłość nie jest tylko i wyłącznie skutkiem nadmiernego jedzenia. Odpowiadają za nią także zaburzenia hormonalne i metaboliczne oraz zaburzenia w strefie psychicznej. Potrzebna jest nam bardzo często złożona pomoc, ale warto z niej skorzystać żeby dziś walczyć z nadwagą, aby nie obudzić się jutro z otyłością.

W walce z otyłością niezwykle istotne są wszelkiego rodzaju inicjatywy, które edukują i zwiększają naszą świadomość, a przede wszystkim mobilizują do aktywności fizycznej. Na całym świecie dzieci nie jedzą wystarczająco dużo warzyw i owoców, za to regularnie jedzą fast food i piją napoje wysoko słodzone zamiast wody, a do tego unikają codziennej aktywności fizycznej.

- Szansa na zdobywanie olimpijskich medali jest tylko raz na cztery lata, to wyzwanie dla profesjonalnych sportowców. Ale każdy z nas może być olimpijczykiem na co dzień. Dlatego, że codziennie możemy sobie zasłużyć na medal za aktywność. 10 tys. kroków to magiczna liczba, o której często słyszymy. Jak ją osiągnąć? To proste, chodźmy, po prostu chodźmy! Wysiadajmy z autobusu trochę wcześniej. Nie odpuszczajmy sobie, kiedy widzimy windę i kusi nas żeby z niej skorzystać. Idźmy na to drugie piętro, zdobądźmy trzecie, czwarte, schodami. Liczy się absolutnie wszystko! Na koniec jest ta fantastyczna satysfakcja, kiedy zamykamy dzień, patrzymy na nasz wynik 10 tys. kroków, albo pamiętamy, co dobrego zrobiliśmy i że zasługujemy na medal – mówi Robert Korzeniowski, menadżer programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Grupy LUX MED.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 mln pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 tys. osób, w tym około 6800 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskieg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:00

„Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji

W dniu 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.