Komunikaty PR

Adam Giza prezenter TVP, z tytułem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu"

2023-02-07  |  11:00
Biuro prasowe

Prezenter programów medycznych Telewizji Polskiej - "Info Med" sobota 16.45 TVP Info, oraz "Zacznij od zdrowia" niedziela 17:30 TVP2 został uhonorowany najwyższym odznaczeniem "Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia" - "Mistrz Telewizyjnego Przekazu". Giza rok wcześniej otrzymał tytuł "Medyczny Dziennikarz Roku 2021", a w 2020 roku za programy informacyjne "Koronawirus Poradnik" oraz "Koronawirus Szczepionka" otrzymał pierwszą nagrodę w tym konkursie. Adam Giza w minionym roku otrzymał także główną nagrodę kongresu "Zdrowie Polaków" z rąk organizatora, światowej sławy otolaryngologa profesora Henryka Skarżyńskiego.  

 

"Wszystkie te nagrody, to nagrody personalnie dla mnie, ale mam pełną świadomość, że to laury dla całego zespołu Telewizji Polskiej, który ze mną pracuje! Dziękuje każdemu za wsparcie i nieśmiało proszę o więcej! Cieszę się, że nasze programy - zwłaszcza "Info Med", z którego jestem bardzo dumny zyskują wysokie oceny jury różnych konkursów. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż trafiają do szerokiej publiczności, publiczności, która mam nadzieję będzie coraz bardziej zmotywowana do badań profilaktycznych!". 

 

Emitowany w każdą sobotę, przed "Teelexpressem" w TVP Info program "Info Med" to 15 minutowa audycja, w której Giza gości wybitnych profesorów medycyny oraz sam poddaje się licznym testom i badaniom.  

Wśród wyemitowanych od 4 czerwca odcinków najwyższą średnią oglądalnością wg. AGB Nielssen cieszył się ten z 19 listopada, który śledziło średnio 460 669 widzów.  

 
 

19.11.22 r. 460669 

20.08.22 r. 370008 

07.01.23 r. 367753 

10.09.22 r. 351705  

03.12.22 r. 350439 
 

W emitowanym 21 stycznia odcinku (średnia widownia 320 811) Adam Giza w rozmowie z psychiatrą dr n. med Jackiem Koprowiczem przyznał się, że sam boryka się z depresją, czym wywołał spore zainteresowanie internautów i organizacji pomagającym pacjentom w walce z tą chorobą.  

"Uznałem, że to odpowiedni moment aby dać świadectwo, iż warto sięgać po pomoc... w programie opowiedziałem o moich problemach i o tym dlaczego tak długo bałem się udać do specjalisty. Mam nadzieję, że dla moich widzów, dzięki mojemu wyznaniu decyzja o leczeniu będzie prostsza".  

https://www.youtube.com/watch?v=uYDvK3EZmb8 
 
 

Adam Giza poza programami medycznymi prowadzi w TVP Info 

"Wstaje dzień", "O tym się mówi", "Portal Info Flesz". Sporadycznie widywany jest także w "Info Raporcie" i "Info Dniu". Jest także częstym ekspertem ds. zdrowia "Pytania na śniadanie".  
 

Przykładowy odcinek "Info Med"  

https://www.youtube.com/watch?v=dD5qvHKpyb4 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.

Konsument

Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.

Transport

SUV-y dominują rynek motoryzacyjny. Hyundai wprowadzi latem do sprzedaży nowy siedmioosobowy model

Na polskich i europejskich drogach królują SUV-y. W kwartale br. stanowiły już 60 proc. nowych rejestracji w Polsce. Latem w sprzedaży pojawi się nietypowa odmiana SUV-a: siedmioosobowy elektryczny Hyundai IONIQ 9. Marka zapewnia, że to pokaz jej możliwości technologicznych.