Bezpłatne badania i konsultacje dla seniorów w Arkadach Wrocławskich
Akcja jest częścią corocznej inicjatywy Wrocławskich Dni Seniora. Organizatorzy „Dnia Zdrowia Seniora”: Develia, Arkady Wrocławskie, Wrocławskie Centrum Seniora oraz sieć przychodni FutureMeds chcą wspólnie popularyzować wśród wrocławskich nestorów profilaktykę prozdrowotną i regularne badania, które mają wydatny wpływ na długość i jakość życia. Dzięki tej współpracy wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie przebadać się i skonsultować stan swojego zdrowia z m.in. geriatrą, dietetykiem, kardiologiem, psychogerontologiem i psychologiem, podologiem, optometrystą, protetykiem słuchu, kosmetologiem czy przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Dbanie o zdrowie każdego dnia i regularne badania są niezwykle ważne – dzięki profilaktyce możemy uniknąć wielu schorzeń lub wykryć je na wczesnym etapie. Podczas „Dnia Zdrowia Seniora” w Arkadach Wrocławskich w jednym miejscu i czasie będzie można skorzystać z darmowych badań i konsultacji u lekarzy różnych specjalizacji. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów publicznej służby zdrowia, gdzie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty może być długi. Warto przebadać się także dlatego, że wielkimi krokami nadchodzi jesień - czas, w którym pogoda tradycyjnie wystawia nasze zdrowie na próbę – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager firmie Develia S.A., właściciela Arkad Wrocławskich.
Wydarzenie odbędzie się 5. października w Arkadach Wrocławskich przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 w godzinach 10.00 - 17.00, w łezce eventowej na poziomie „0”. Wstęp oraz udział ze wszystkich badaniach i konsultacjach są bezpłatne, nie obowiązują także zapisy. Gorąco zapraszamy!
----
CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.
Dodatkowe informacje:
Mariusz Skowronek
Tel. 698 612 866
mskowronek@tauber.com.pl
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.