Komunikaty PR

Chroń wzrok w każdym wieku – maksymalnie!

2022-06-14  |  11:47
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Oczy, szczególnie w dzisiejszej cyfrowej rzeczywistości, potrzebują możliwie najlepszej ochrony. Promieniowanie UVA i UVB, szkodliwe wiązki światła niebiesko-fioletowego emitowanego przez urządzenia cyfrowe czy długotrwała ekspozycja na rażące światło to tylko część czynników negatywnie wpływających na narząd wzroku. W konsekwencji coraz częściej pojawiają się dolegliwości związane z dyskomfortem, zmęczeniem, napięciem i bólem oczu. Czy istnieje sposób, by temu zapobiec? Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o profilaktykę zdrowego widzenia i jak dobrać odpowiednie rozwiązania okularowe, by zachować wzrok w dobrej kondycji.

Ochrona oczu przed światłem niebieskim i promieniowaniem UV

Żyjemy dziś zdecydowanie intensywniej, codziennie w ciągłym pośpiechu, nieustannie otoczeni przez różnego rodzaju urządzenia cyfrowe. I chociaż znacząco poprawiają one komfort życia, to brak odpowiedniej ochrony oczu przed szkodliwymi wiązkami światła niebiesko-fioletowego, emitowanego przez komputery, tablety czy smartfony, może mieć niekorzystny wpływ na wzrok.

Pacjenci skarżą się na zmęczenie oczu, przekrwienie gałek ocznych, uczucie suchości, piasku, zamazywanie tekstu, podwójne widzenie czy bóle głowy. Długotrwała ekspozycja na światło niebieskie może wpływać na przesunięcie pory snu, długie zasypianie, krótszy sen oraz zwiększoną wrażliwość na światło, na którą cierpi obecnie już 9/10 osób [1]. Słowem: wielogodzinne „maratony” przed ekranami nie służą naszym oczom – zauważa dr n. med. Anna Maria Ambroziak, specjalistka okulistyki, Centrum Okulistyczne Świat Oka, ekspertka kampanii „Czas Na Wzrok”.

Jesteśmy bowiem narażeni nie tylko na światło niebieskie, ale i całoroczne promieniowanie UVA i UVB. Tak jak skóra potrzebuje kremów z filtrami chroniącymi ją przed szkodliwym działaniem słońca, tak oczy wymagają ciągłej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wiele osób niestety o niej zapomina lub ignoruje. Tymczasem tak nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić m.in. do powstawania przebarwień, a nawet nowotworów. W jaki sposób zatem można maksymalnie chronić wzrok przed szkodliwym działaniem światła?

Warto zadbać o odpowiednie wsparcie dla wzroku i ochronę w postaci szkieł wyposażonych w filtry ochronne, blokujące wnikanie szkodliwego promieniowania w głąb oka – zarówno wiązek światła niebiesko-fioletowego, jak i promieniowania słonecznego. Swoim pacjentom rekomenduję np. rozwiązanie w postaci szkieł Transitions, które są odpowiedzią na zwiększone aktualnie potrzeby wzrokowe Polaków. Wyposażone są w filtry ochronne, które w 100% blokują szkodliwe promieniowanie UVA i UVB i jego przenikanie w głąb oka. Chronią również wzrok przed różnego rodzaju źródłami światła, pochodzącego np. z ekranów urządzeń cyfrowych, a dodatkowo pomagają redukować uciążliwe odblaski poprzez optymalizację ilości światła docierającego do oka. Dzięki temu dają również wytchnienie zmęczonemu wzrokowi. To nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że ich wzrok jest stale chroniony przed szkodliwym wpływem światła – podkreśla Daria Ciszak, Ciszak.com, ekspertka kampanii „Czas Na Wzrok”.

Eksperci Ochrony Wzroku zalecają wykonywanie badań ostrości wzroku przynajmniej raz w roku. Wczesna diagnostyka wad wzroku może pomóc w utrzymaniu komfortu widzenia na długie lata.

Komfort widzenia po 40-tce i maksymalna ochrona wzroku

Po 40. roku życia wyraźnie zmniejsza się elastyczność soczewki i zdolność jej akomodacji. Pojawiają się pierwsze problemy z odczytaniem rozkładu jazdy czy etykiety produktu, akapity w książce zlewają się w jeden, a odczytanie z bliska treści smsa w telefonie sprawia coraz większą trudność. To pierwsze oznaki prezbiopii, czyli fizjologicznej zmiany, pojawiającej i rozwijającej się wraz z wiekiem. Odpowiedzią na te dolegliwości i sposobem na zwiększenie komfortu widzenia bliży, dali i odległości pośrednich, w dodatku w każdych warunkach, są szkła progresywne. Aby mieć pewność, że oprócz korekcji zapewniamy sobie także MAKSYMALNĄ OCHRONĘ WZROKU, warto zdecydować się na wybór szkieł progresywnych w technologii Transitions. Funkcjonalność tego rozwiązania doceniają także kierowcy, którzy nie są w stanie prowadzić auta bez okularów. To takie okulary 3w1, wielofunkcyjne rozwiązanie, gwarantujące profesjonalne wsparcie dla wzroku.

Niezależnie od tego, czy wzrok potrzebuje korekcji czy nie, o jego ochronę należy dbać cały czas. W takiej sytuacji warto postawić na kompleksowe rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom wzrokowym, do codziennego użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dzięki tak wielowymiarowemu podejściu oczy użytkownika są stale chronione przez szkła 24H na dobę, 365 dni w roku, gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.