Ciepły spacer maluszka
Każdy rodzic chce, aby jego dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, by tak było. Mimo to czasem zdarza się mu wyolbrzymiać pewne kwestie jak np. spacer w niesprzyjającą pogodę. Jeśli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań medycznych – opiekunowie nie powinni się obawiać spędzania czasu na świeżym powietrzu w mroźne dni. Dlatego, że wpłynie to pozytywnie na budowanie odporności malucha.
Na początek – dajmy sobie czas!
Jeśli jest to pierwsza zima Twojej pociechy, to do niższej temperatury dobrze jest przyzwyczajać ją stopniowo. Nie wychodź od razu na kilkugodzinny spacer. Lepiej zacznij od krótkich przechadzek trwających od 20 do 30 minut, tak by maluszek mógł oswajać się z przebywaniem na zimnym powietrzu. Jeżeli zachowasz odpowiednią regularność, z czasem będziesz mógł wydłużać pobyt poza domem. Warto również na spacery wybierać się o tej samej porze dnia. Wpłynie to pozytywnie na dobowy rytm pociechy. Unikaj jednak wychodzenia z domu na dłużej, gdy termometr pokazuje poniżej -10°C, a także w wietrzne i wilgotne dni – wówczas temperatura odczuwalna jest dużo niższa.
Jak ubrać malucha?
Maluszki mają słabo rozwiniętą zdolność do termoregulacji, przez co bardzo łatwo mogą się przegrzać bądź wychłodzić. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie ubioru na tzw. „cebulkę”. Dodatkowo u pociech, które jeszcze samodzielnie nie chodzą, a jedynie leżą w wózku, warto zastosować złotą zasadę zakładania jednej warstwy więcej, niż ubierają rodzice. Świetnie się tu sprawdzi śpiworek, z którego maleństwo się „nie rozkopie”, w przeciwieństwie do kocyka czy kołderki. Warto zainwestować w taki produkt, który ochroni pociechę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi m.in. wiatrem, deszczem czy śniegiem. Śpiwory marki LULANDO składają się z wysokiej jakości wodoodpornego materiału posiadającego światowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Standard 100 by Oeko - Tex. Wewnętrzna warstwa śpiworka to wysokiej jakości dzianina futerkowa posiadająca certyfikat „Przyjazny dla człowieka”. Sprawia ona, że dziecku jest w śpiworze miło i przytulnie. Zamek błyskawiczny umieszczony na środku pozwoli na szybki i łatwy dostęp do dziecka, jeśli rodzic chce wyjąć je z wózka, na przykład wchodząc do sklepu.
Śpiworek taki przyda się nam nie tylko do wózka, ale w późniejszym okresie także na sanki. Niewątpliwie produkt ten posłuży na długo.
Jakie akcesoria zabrać ze sobą na spacer?
Wybierając się na spacer, warto mieć w zanadrzu butelkę z ciepłym mlekiem, na wypadek, gdyby pociecha zgłodniała. Idealnie sprawdzi się również termos, który zachowa odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.
Aby spacer był także przyjemnością dla mamy maluszka – warto pomyśleć o mufce na ręce, którą wygodnie można przyczepić do rączki wózka. Zapewni ona ochronę dłoni nawet w najmroźniejsze dni. Zimowa mufka do wózka dziecięcego marki LULANDO jest odporna na deszcz, wiatr, mróz i śnieg, dając ciepło dłoniom. Dodatkowo będzie stylową ozdobą do wózka.
Częste spacery z maluchem to inwestycja w jego zdrowie. Stosując się do powyższych porad, można już dziś śmiało ruszać na zimową przechadzkę. I korzystać z jej uroków!
www.lulando.pl
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Aktorstwo to jest niesprawiedliwy zawód. Jesteśmy ciągle oceniani, a nie mamy żadnego wsparcia
Aktorka zaznacza, że nie jest łatwo przez lata wytrwać w jej zawodzie. Joanna Kurowska z goryczą przyznaje, że aktorzy nie są doceniani przez społeczeństwo, co szczególnie dobitnie pokazała pandemia, politycy przypominają sobie o nich tylko w trakcie kampanii wyborczych, krytycy i hejterzy bywają bezlitośni, nawet na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni liczą się zakulisowe układy. Artystka nie może się też pogodzić z tym, że angaż do produkcji dostają celebryci, którzy jedyne, czym mogą się poszczycić, to liczba followersów.
Transport
Powstała koalicja na rzecz zmniejszenia dopuszczalnego limitu alkoholu u kierowców do 0,0 promila. Jest wniosek o zmiany prawne w tym zakresie
Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego wystąpił do rządu z inicjatywą wprowadzenia limitu 0,0 promila alkoholu u prowadzących pojazdy. – Obecny limit 0,2 promila bywa nadużywany, część kierujących wydaje się go traktować jako przyzwolenie na wypicie niewielkiej ilości alkoholu – tłumaczy Bartłomiej Morzycki, dyrektor ZPPP – Browary Polskie. Do koalicji tworzonej przez ZPPP dołączyły już Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Muzyka
Krystian Ochman: Gram na trąbce i na fortepianie. Nie mogę jednak ćwiczyć w domu, bo sąsiedzi interweniują
W utworze „Gdy nikt nie widzi” artysta nagrał partię trąbki, ale jak przekonuje, nie było to dla niego szczególnie duże wyzwanie. Mimo dłuższej przerwy w grze szybko udało mu się wrócić do formy, choć nie mógł pozwolić sobie na ćwiczenie w domu, bo miał świadomość, że może być to uciążliwe dla sąsiadów. Zdarzały się już takie interwencje, więc teraz jest bardziej ostrożny. Krystian Ochman podkreśla, że umie jeszcze grać na fortepianie, ale żałuje, że będąc nastolatkiem, nieco z lenistwa nie kontynuował nauki gry na gitarze. Teraz chce to nadrobić.