Komunikaty PR

Ciepły spacer maluszka

2020-01-30  |  11:35

Każdy rodzic chce, aby jego dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, by tak było. Mimo to czasem zdarza się mu wyolbrzymiać pewne kwestie jak np. spacer w niesprzyjającą pogodę. Jeśli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań medycznych – opiekunowie nie powinni się obawiać spędzania czasu na świeżym powietrzu w mroźne dni. Dlatego, że wpłynie to pozytywnie na budowanie odporności malucha.

Na początek – dajmy sobie czas!

Jeśli jest to pierwsza zima Twojej pociechy, to do niższej temperatury dobrze jest przyzwyczajać ją stopniowo. Nie wychodź od razu na kilkugodzinny spacer. Lepiej zacznij od krótkich przechadzek trwających od 20 do 30 minut, tak by maluszek mógł oswajać się z przebywaniem na zimnym powietrzu. Jeżeli zachowasz odpowiednią regularność, z czasem będziesz mógł wydłużać pobyt poza domem. Warto również na spacery wybierać się o tej samej porze dnia. Wpłynie to pozytywnie na dobowy rytm pociechy. Unikaj jednak wychodzenia z domu na dłużej, gdy termometr pokazuje poniżej -10°C, a także w wietrzne i wilgotne dni – wówczas temperatura odczuwalna jest dużo niższa.

Jak ubrać malucha?

Maluszki mają słabo rozwiniętą zdolność do termoregulacji, przez co bardzo łatwo mogą się przegrzać bądź wychłodzić. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie ubioru na tzw. „cebulkę”. Dodatkowo u pociech, które jeszcze samodzielnie nie chodzą, a jedynie leżą w wózku, warto zastosować złotą zasadę zakładania jednej warstwy więcej, niż ubierają rodzice. Świetnie się tu sprawdzi śpiworek, z którego maleństwo się „nie rozkopie”, w przeciwieństwie do kocyka czy kołderki. Warto zainwestować w taki produkt, który ochroni pociechę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi m.in. wiatrem, deszczem czy śniegiem. Śpiwory marki LULANDO składają się z wysokiej jakości wodoodpornego materiału posiadającego światowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Standard 100 by Oeko - Tex. Wewnętrzna warstwa śpiworka to wysokiej jakości dzianina futerkowa posiadająca certyfikat „Przyjazny dla człowieka”. Sprawia ona, że dziecku jest w śpiworze miło i przytulnie.  Zamek błyskawiczny umieszczony na środku pozwoli na szybki i łatwy dostęp do dziecka, jeśli rodzic chce wyjąć je z wózka, na przykład wchodząc do sklepu.

Śpiworek taki przyda się nam nie tylko do wózka, ale w późniejszym okresie także na sanki. Niewątpliwie produkt ten posłuży na długo.   

Jakie akcesoria zabrać ze sobą na spacer?

Wybierając się na spacer, warto mieć w zanadrzu butelkę z ciepłym mlekiem, na wypadek, gdyby pociecha zgłodniała. Idealnie sprawdzi się również termos, który zachowa odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.

Aby spacer był także przyjemnością dla mamy maluszka – warto pomyśleć o mufce na ręce, którą wygodnie można przyczepić do rączki wózka. Zapewni ona ochronę dłoni nawet w najmroźniejsze dni. Zimowa mufka do wózka dziecięcego marki LULANDO jest odporna na deszcz, wiatr, mróz i śnieg, dając ciepło dłoniom. Dodatkowo będzie stylową ozdobą do wózka.  

Częste spacery z maluchem to inwestycja w jego zdrowie. Stosując się do powyższych porad, można już dziś śmiało ruszać na zimową przechadzkę. I korzystać z jej uroków!

 

www.lulando.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.