Komunikaty PR

Farma Świętokrzyska zwycięzcą V Turnieju Bio Tytanów

2022-06-15  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
ZOOM BSC
ZOOM BSC

Angorska 25/2
02-920 Warszawa
luiza.roslon|zoom-bsc.pl| |luiza.roslon|zoom-bsc.pl
500 140 254
zoom-bsc.pl

W rywalizacji oprócz Farmy Świętokrzyskiej udział wzięły znane firmy z sektora żywności ekologicznej w Polsce, takie jak Bio Planet czy Zakwasownia. Swoją drużynę wystawiła również Polska Izba Żywności Ekologicznej. Każdy z zespołów rozegrał 7 meczy trwających po 12 min. Po raz pierwszy w historii turnieju pierwsze miejsce zajęła Farma Świętokrzyska. Drugie przypadło firmie Bio Berry.

- Co roku z niecierpliwością oczekujemy na kolejny turniej. Przygotowania rozpoczynamy już wiosną, a powrót do ruchu na świeżym powietrzu po zimie zawsze sprawia nam wiele radości. Sport i zdrowa dieta to kluczowe elementy zachowania zdrowia. Wspólnie z innymi firmami z sektora żywności ekologicznej chcemy poprzez turniej promować takie podejście do życia. To także świetna okazja, żeby spotkać się w najlepszym gronie i wymienić spostrzeżenia na temat sytuacji na rynku oraz planów rozwoju sektora. Nasza wygrana w turnieju to tylko wisienka na torcie – mówi Łukasz Gębka, Prezes Farmy Świętokrzyskiej.

V edycja Turnieju Bio Tytanów odbyła się w sobotę, 11 czerwca br. w Ćmielowie pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Gospodarzem turnieju była Farma Świętokrzyska. Pogoda w tym roku dopisała, dzięki czemu oprócz zawodników na trybunach pojawiło się sporo kibiców. Na murawie spotkały się drużyny ośmiu firm. Każda z nich rozegrała 7 meczy trwających po 12 min. Dobra forma zawodników sprzyjała zaciętej rywalizacji. Finalnie puchar przypadł drużynie gospodarzy – Farmie Świętokrzyskiej. Drugie miejsce zajęła firma Bio Berry, a trzecie Bartolini. Na czwartym miejscu znalazła się PIŻE. W rywalizacji udział wzięły także firmy Bio Planet, Bioveri, Zakwasownia i Pięć Przemian. Nagrody zwycięzcom wręczała Burmistrz Ćmielowa, która objęła wydarzenie swoim patronatem.

Kolejny Turniej Bio Tytanów odbędzie się w 2023 roku, tym razem w Zgierzu w województwie łódzkim.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ZOOM BSC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.