Komunikaty PR

Farma Świętokrzyska zwycięzcą V Turnieju Bio Tytanów

2022-06-15  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
ZOOM BSC
ZOOM BSC

Angorska 25/2
02-920 Warszawa
luiza.roslon|zoom-bsc.pl| |luiza.roslon|zoom-bsc.pl
500 140 254
zoom-bsc.pl

W rywalizacji oprócz Farmy Świętokrzyskiej udział wzięły znane firmy z sektora żywności ekologicznej w Polsce, takie jak Bio Planet czy Zakwasownia. Swoją drużynę wystawiła również Polska Izba Żywności Ekologicznej. Każdy z zespołów rozegrał 7 meczy trwających po 12 min. Po raz pierwszy w historii turnieju pierwsze miejsce zajęła Farma Świętokrzyska. Drugie przypadło firmie Bio Berry.

- Co roku z niecierpliwością oczekujemy na kolejny turniej. Przygotowania rozpoczynamy już wiosną, a powrót do ruchu na świeżym powietrzu po zimie zawsze sprawia nam wiele radości. Sport i zdrowa dieta to kluczowe elementy zachowania zdrowia. Wspólnie z innymi firmami z sektora żywności ekologicznej chcemy poprzez turniej promować takie podejście do życia. To także świetna okazja, żeby spotkać się w najlepszym gronie i wymienić spostrzeżenia na temat sytuacji na rynku oraz planów rozwoju sektora. Nasza wygrana w turnieju to tylko wisienka na torcie – mówi Łukasz Gębka, Prezes Farmy Świętokrzyskiej.

V edycja Turnieju Bio Tytanów odbyła się w sobotę, 11 czerwca br. w Ćmielowie pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Gospodarzem turnieju była Farma Świętokrzyska. Pogoda w tym roku dopisała, dzięki czemu oprócz zawodników na trybunach pojawiło się sporo kibiców. Na murawie spotkały się drużyny ośmiu firm. Każda z nich rozegrała 7 meczy trwających po 12 min. Dobra forma zawodników sprzyjała zaciętej rywalizacji. Finalnie puchar przypadł drużynie gospodarzy – Farmie Świętokrzyskiej. Drugie miejsce zajęła firma Bio Berry, a trzecie Bartolini. Na czwartym miejscu znalazła się PIŻE. W rywalizacji udział wzięły także firmy Bio Planet, Bioveri, Zakwasownia i Pięć Przemian. Nagrody zwycięzcom wręczała Burmistrz Ćmielowa, która objęła wydarzenie swoim patronatem.

Kolejny Turniej Bio Tytanów odbędzie się w 2023 roku, tym razem w Zgierzu w województwie łódzkim.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ZOOM BSC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.