Lime partnerem Wampiriady
Firma Lime poinformowała, że wesprze cykl wydarzeń organizowanych w ramach projektu o nazwie „Wampiriada”. Każda osoba, która zdecyduje się oddać krew otrzyma specjalny kod promocyjny na przejazdy e-hulajnogami.
Wampiriada to akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Głównym celem projektu jest pokazanie jak wiele można zrobić dla innych poprzez regularne oddawanie krwi. Wampiriada propaguje wśród społeczności akademickiej ideę zdrowego trybu życia oraz zachęca do rejestrowania się w bazie Dawców szpiku.
„Chcemy docenić osoby, które biorą udział w takich inicjatywach, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku uruchomimy specjalny kod promocyjny dla wszystkich, którzy zaangażowali się w Wampiriadę. Dzięki temu możemy także przyczynić się do edukacji studentów w zakresie świadomości ekologicznej i zadbania o przyszłość naszych miast” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.
Lime zaangażował się w następujące wydarzenia w ramach Wampiriady:
- 08-09.04.2024 r. – Uniwersytet Wrocławski
- 08.04 – Uniwersytet Jagielloński
- 13-15.05 – Politechnika Poznańska
- 20-22.05 – SGH
Po oddaniu krwi w krwiobusie lub wyznaczonej do tego sali na kampusie, każdy uczestnik Wampiriady otrzyma ulotkę ze specjalnym kodem na przejazdy Lime. Promocja dotyczy darmowych odblokowań, które będą ważne przez miesiąc od aktywacji kodu (najpóźniej do października 2024 r.).
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.