Komunikaty PR

Miesiączkujesz? To moment zwiększonego zapotrzebowania na żelazo!

2021-07-20  |  13:20
Biuro prasowe

Każda miesiączkująca kobieta co miesiąc traci krew. W tych trudnych dniach czujemy, że brakuje nam mocy, koncentracji, mamy zły nastrój i szybciej się męczymy. Co zrobić, aby wesprzeć funkcjonowanie organizmu? Sięgnijmy po żelazo zawarte w  suplemencie diety Actiferol Fe®.

Żelazo to mikroelement potrzebny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, wspomaga układ nerwowy i jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.

Kobiety do 50. roku życia powinny przyjmować wraz z pożywieniem około 18 mg żelaza dziennie. Żelazo występujące w produktach zwierzęcych wchłania się w około 20%, w roślinach tylko w około 5%. Średnio w przeciętnej diecie daje to 10% przyswajalności. Innowacyjny suplement diety Actiferol Fe® od firmy Polski Lek to wyjątkowy preparat w saszetkach, który zawiera udoskonaloną formę żelaza poddanego mikronizacji i emulgacji, dzięki temu jest lepiej przyswajalny i tolerowany, co potwierdzają badania naukowe*. Zawartość saszetki z suplementem diety Actiferol Fe® należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Polski Lek rozpoczął telewizyjną kampanię informacyjną na temat znaczenia żelaza dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 30-sekundowy spot ma uświadamiać kobietom, że pojawiający się cyklicznie dyskomfort wiążą się bezpośrednio z miesiączką i zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo. Wystarczy jedna saszetka Actiferol Fe®  15 mg pokrywająca dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Dieta bogata w żelazo

Źródła żelaza różnią się od siebie stopniem przyswajania tego składnika mineralnego. Najlepiej przyswajane jest żelazo znajdujące się w jajach, mięsie (zwłaszcza w wątróbce wieprzowej, wołowej i kurzej) i rybach. Słabiej przyswaja się w organizmie żelazo z warzyw liściastych, orzechów, roślin strączkowych i produktów zbożowych.  Możemy też poszukać produktów spożywczych zawierających witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza.

Actiferol Fe®  15 mg w saszetach - suplement diety w formie proszku do rozpuszczania przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa, co potwierdzają badania naukowe*. Emulgacja, czyli otoczenie przez cząsteczki lipidowe, powoduje, że produkt jest bardzo dobrze tolerowany. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki czemu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Przypisy

* Jackowska T., Sapała-Smoczyńska A., Kamińska E. Dev Period Med. 2015 Apr-Jun;19(2):2017-24.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.