Komunikaty PR

Miesiączkujesz? To moment zwiększonego zapotrzebowania na żelazo!

2021-07-20  |  13:20
Biuro prasowe

Każda miesiączkująca kobieta co miesiąc traci krew. W tych trudnych dniach czujemy, że brakuje nam mocy, koncentracji, mamy zły nastrój i szybciej się męczymy. Co zrobić, aby wesprzeć funkcjonowanie organizmu? Sięgnijmy po żelazo zawarte w  suplemencie diety Actiferol Fe®.

Żelazo to mikroelement potrzebny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, wspomaga układ nerwowy i jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.

Kobiety do 50. roku życia powinny przyjmować wraz z pożywieniem około 18 mg żelaza dziennie. Żelazo występujące w produktach zwierzęcych wchłania się w około 20%, w roślinach tylko w około 5%. Średnio w przeciętnej diecie daje to 10% przyswajalności. Innowacyjny suplement diety Actiferol Fe® od firmy Polski Lek to wyjątkowy preparat w saszetkach, który zawiera udoskonaloną formę żelaza poddanego mikronizacji i emulgacji, dzięki temu jest lepiej przyswajalny i tolerowany, co potwierdzają badania naukowe*. Zawartość saszetki z suplementem diety Actiferol Fe® należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Polski Lek rozpoczął telewizyjną kampanię informacyjną na temat znaczenia żelaza dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 30-sekundowy spot ma uświadamiać kobietom, że pojawiający się cyklicznie dyskomfort wiążą się bezpośrednio z miesiączką i zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo. Wystarczy jedna saszetka Actiferol Fe®  15 mg pokrywająca dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Dieta bogata w żelazo

Źródła żelaza różnią się od siebie stopniem przyswajania tego składnika mineralnego. Najlepiej przyswajane jest żelazo znajdujące się w jajach, mięsie (zwłaszcza w wątróbce wieprzowej, wołowej i kurzej) i rybach. Słabiej przyswaja się w organizmie żelazo z warzyw liściastych, orzechów, roślin strączkowych i produktów zbożowych.  Możemy też poszukać produktów spożywczych zawierających witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza.

Actiferol Fe®  15 mg w saszetach - suplement diety w formie proszku do rozpuszczania przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa, co potwierdzają badania naukowe*. Emulgacja, czyli otoczenie przez cząsteczki lipidowe, powoduje, że produkt jest bardzo dobrze tolerowany. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki czemu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Przypisy

* Jackowska T., Sapała-Smoczyńska A., Kamińska E. Dev Period Med. 2015 Apr-Jun;19(2):2017-24.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym? Biuro prasowe
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację
Zdrowie Młode kobiety a ryzyko raka piersi – Różowe Patrole edukują o profilaktyce
2024-09-24 | 15:30

Młode kobiety a ryzyko raka piersi – Różowe Patrole edukują o profilaktyce

Rak piersi, szczególnie wśród młodych Polek w wieku 20-44 lata, jest najczęstszą przyczyną zgonów onkologicznych. Różowe Patrole OnkoCafe, działając u podstaw,
Zdrowie Wyjątkowa wystawa w Centrum Symulacji Medycznych w Białymstoku
2024-09-24 | 13:00

Wyjątkowa wystawa w Centrum Symulacji Medycznych w Białymstoku

Wystawa „Oblicza wsparcia w chorobie” ma na celu budowanie świadomości na temat żywienia medycznego oraz wyzwań, które na co dzień podejmują opiekunowie osób

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Handel

Zmiany klimatu zagrażają produkcji kawy. Susze pogłębiają trudną sytuację rolników

Ponad 12,5 mln gospodarstw na świecie, w większości małych do 5 ha, uprawia kawowce. Chociaż ceny kawy na światowych rynkach od wielu miesięcy pną się w górę, nie przekłada się to na wyższe zyski dla rolników. Ich problemem jest nie tylko marginalizacja w łańcuchach dostaw, lecz również dynamicznie rosnące koszty produkcji i zmiany klimatu, np. przedłużające się susze – przypominają eksperci Fundacji Fairtrade Polska z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy, który przypada 29 września.

Gwiazdy

Magda Bereda: Udział w „Tańcu z gwiazdami” to był ciężki czas. Nie mam do nikogo żadnego żalu za oceny, choć czasami były za bardzo krytyczne

Wokalistka brała udział w „Tańcu z gwiazdami” pięć lat temu. Niemal w każdym odcinku jej popisy taneczne były krytykowane przez internautów i surowo oceniane przez jurorów. Ona jednak dzielnie stawiała czoła wszelkim przeciwnościom i zrobiła wszystko, by przy wsparciu Kamila Kuroczki zajść jak najdalej. Dziś Magda Bereda ze wzruszeniem wspomina tamte chwile i jak podkreśla, z doświadczeń zdobytych w programie wyciągnęła odpowiednie wnioski.