Komunikaty PR

“Mikołajki dla Tymka” białostoccy szefowie kuchni zapraszają na wyjątkową kolac

2022-11-21  |  01:00
Biuro prasowe

Sześciu kucharzy, trzech sommelierów, sześć popisowych dań i mnóstwo dobra, którego nie da się tak łatwo policzyć. Już 6 grudnia o godzinie 18.00 w restauracji Regiment Hotelu Traugutta3 odbędzie się wyjątkowa kolacja charytatywna organizowana przez “Szefów po godzinach”. Cel? Zebranie funduszy na leczenie 15-miesięcznego Tymka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. 


Tymek podczas porodu doznał silnego niedotleniania, w konsekwencji czego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Obecnie wymaga intensywnej rehabilitacji  przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które krok po kroku przywracają mu sprawność. Systematyczne ćwiczenia są jego szansą na lepsze, bardziej samodzielne życie. 


Mimo choroby, Tymek jest uśmiechniętym, radosnym chłopcem. Swoją pozytywną energią zaraził “Szefów po godzinach”, nieformalną grupę zrzeszającą przedstawicieli podlaskiej branży gastronomicznej, którzy postanowili zorganizować mikołajkową kolację degustacyjną i wesprzeć rodzinę chłopca w walce o lepsze jutro. 


– Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy zasilić zbiórkę na portalu Siepomaga.pl, a następnie przesłać potwierdzenie na adres recepcja@hoteltraugutta3.pl Cegiełka za osobę wynosi 300 zł. Na gości czeka sześć wyśmienitych dań, serwowanych w towarzystwie win wybranych przez najlepszych sommelierów w Polsce. Podczas kolacji będzie można wylicytować także m.in. udział w warsztatach sushi, warsztatach kawowych czy trening personalny i wiele innych – zachęca Magdalena Matejczuk, współorganizatorka Mikołajek dla Tymka. 


Dla uczestników gotować będą: Ewelina Łapińska (finalistka Top Chefa), Bartosz Łukaszewicz (Pawilon Towarzyski), Maciej Tomaszewski (Sztuka Mięsa), Tomasz Siwkowski (Restauracja Regiment), Sebastian Wilczek (Dobroczynna Bistro) oraz Łukasz Mularczyk (Sztuka Mięsa Rzeźnik). O wina zadbają natomiast: Łukasz Czajkowski, Paweł Białęcki i Andrzej Strzelczyk. Kolację poprowadzi Kuba Pilat. 


– To niepowtarzalna szansa, aby spróbować świetnej kuchni, spędzić mikołajkowy wieczór w świetnej atmosferze, a przy okazji realnie pomóc choremu Tymkowi. Chcemy, aby 6 grudnia był dla niego dniem pełnym pozytywnych emocji, a jego rodzicom przyniósł mnóstwo powodów do radości. Wiemy, że na Białostoczan zawsze można liczyć, bo wśród nas nie brakuje ludzi o ogromnych sercach. Udowodnili to już w zeszłym roku, podczas naszej pierwszej kolacji “Szefów po godzinach”. Mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces – mówi Ewelina Łapińska, współorganizatorka wydarzenia.  


***


Mikołajki dla Tymka


6 grudnia 2022 r., godzina 18:00


Hotel Traugutta3, ul. Romualda Traugutta 3, 15-145 Białystok


Link do zbiórki: MIKOŁAJKI DLA TYMKA


Mail: recepcja@hoteltraugutta3.pl


Więcej szczegółów i licytacje: FACEBOOK

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana Biuro prasowe
2022-12-02 | 09:00

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Marfana

Zespół Marfana jest schorzeniem genetycznym polegającym na wiotkości tkanki łącznej. W związku  z tym, w każdym narządzie zbudowanym z tkanki łącznej mogą pojawić się
Zdrowie Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją Pokonać Endometriozę
2022-12-01 | 09:00

Centrum Medycyny Konopnej rozpoczyna współpracę z Fundacją "Pokonać Endometriozę

CMK - placówka specjalizująca się w świadczeniu usług związanych z leczeniem bólu, w tym w oparciu o terapie marihuaną medyczną, nawiązała współpracą z warszawską
Zdrowie Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki
2022-11-30 | 09:30

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

Pasta do zębów to jeden z nieodłącznych elementów codziennej higieny wszystkich ludzi. Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.

IT i technologie

Przekazywanie danych równie ważne dla medycyny jak dawstwo krwi czy narządów. Polacy budują globalną platformę do wymiany takich informacji

Dzięki tworzonej przez polski start-up platformie osoby, które chcą dla dobra medycyny podzielić się informacjami o swoim zdrowiu, będą mogły to zrobić w bezpieczny sposób. Dane przekazywane przez dawców będą anonimizowane i szyfrowane. Dzięki nim instytuty i ośrodki kliniczne na całym świecie zyskają bazę, na której będzie można m.in. tworzyć algorytmy diagnostyczne czy oceniać skuteczność projektowanych dopiero terapii.