Nowa gama irygatorów do zębów Panasonic
- Aby uzyskać optymalne rezultaty w rutynie higieny jamy ustnej, samo szczotkowanie nie zawsze wystarcza
- Panasonic wprowadził nową gamę irygatorów do zębów z technologią ultradźwiękową, która została klinicznie przetestowana przez dentystów
- Codzienne używanie irygatora z technologią ultradźwiękową może skutkować zdrowszymi dziąsłami już po tygodniu[1]
Dlaczego warto wybrać irygator do zębów Panasonic?
Odpowiednia pielęgnacja zębów i dziąseł może pomóc zapobiec zapaleniu przyzębia, czyli chorobie przyzębia, która jest infekcją tkanki – znanej jako dziąsło – utrzymującej zęby na miejscu.
Gdy szczotkowanie i nitkowanie zębów nie są skuteczne, bakterie mogą twardnieć i powodować przewlekłe zapalenie, które atakuje dziąsła i kości wspierające zęby. Może to prowadzić do bólu i krwawienia dziąseł, bólu przy żuciu, utraty zębów i innych problemów.[2]
W rzeczywistości zapalenie przyzębia jest najczęściej występującą chorobą w Europie – 8 na 10 osób
w wieku 35 lat i starszych cierpi na problemy z dziąsłami.[3]
Dodając irygator do zębów Panasonic do swojej rutyny, możesz dokładniej oczyścić wszystkie obszary zębów, zwłaszcza te trudniej dostępne, co z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko chorób przyzębia.
Irygatory do zębów Panasonic z technologią ultradźwiękową przeszły badania kliniczne przeprowadzone przez wiodącą firmę inspekcyjną, SGS Proderm w Niemczech, współpracującą z profesjonalnymi dentystami.
Badanie wykazało, że uczestnicy stwierdzili poprawę zdrowia dziąseł już po tygodniu[4] używania irygatora
do zębów Panasonic z technologią ultradźwiękową, a codzienne stosowanie okazało się nawet dwukrotnie skuteczniejsze dla zdrowych dziąseł niż nitkowanie zębów.[5]
Dodając irygator do zębów Panasonic do swojej codziennej rutyny, możesz mieć pewność, że zapewniłeś sobie najwyższą jakość higieny jamy ustnej, co pomaga rozjaśnić uśmiech i zwiększyć pewność siebie.
Ochrona zębów i wzmacnianie dziąseł dzięki technologii ultradźwiękowej
Najnowsze irygatory w ofercie pielęgnacji jamy ustnej firmy Panasonic, seria 800, seria 600 i seria 300, zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci osiągnąć dotychczas najlepsze zdrowie jamy ustnej.
Udoskonalone w stosunku do standardowego irygatora wodnego, modele Serii 800 i 600 są wyposażone
w technologię ultradźwiękową, aby zwiększyć wydajność czyszczenia i pozostawić zęby świeże i zdrowe.
Ich opatentowane końcówki i specjalne pompy wody łączą się, aby generować potężne pęcherzyki, które wybuchają na zębach, wzmacniając moc czyszczenia we wszystkich obszarach jamy ustnej - nawet wokół aparatów ortodontycznych, gdzie mogą łatwo gromadzić się resztki.
Oprócz usuwania resztek jedzenia z powierzchni zębów, potężny strumień wody z technologią ultradźwiękową może łatwo czyścić przestrzenie między zębami, a także kieszonki przyzębne, co pomaga zapobiec próchnicy
i chorobom dziąseł.
Irygatory Panasonic sprawiają również, że odczucia podczas czyszczenia są delikatne, w przeciwieństwie
do tradycyjnego nitkowania, dzięki czemu możesz czyścić dziąsła bez powodowania podrażnień.
Udowodnione usunięcie aż do 99,9% płytki nazębnej z obszarów poddanych zabiegowi[6]
Często możesz myśleć, że dokładnie wyczyściłeś zęby, jednak po klasycznym czyszczeniu szczoteczką do zębów, pozostaje około 50% płytki nazębnej.[7] Dlatego irygatory są ważne dla kompleksowej i skutecznej rutyny higieny jamy ustnej. Są w stanie usuwać resztki jedzenia i płytkę nazębną łatwo i skutecznie, nawet w obszarach międzyzębowych, które są bardzo trudne do wyczyszczenia.
Dostosowane do ciebie
Modele Serii 800 i 600 pozwalają dokładnie dostosować swoją rutynę higieny jamy ustnej, oferując pięć różnych poziomów ciśnienia wody, co oznacza, że możesz znaleźć idealne ustawienie zapewniające komfortowe czyszczenie. Ponadto, gdy już je znajdziesz, urządzenie będzie je pamiętać i stosować jako domyślne. W zależności od wybranego modelu, irygatory Panasonic są również wyposażone w oddzielne końcówki do konkretnych zastosowań: Końcówkę Ultradźwiękową, która wykorzystuje strumień wody do czyszczenia, Końcówkę Ortodontyczną z włosiem, do użytku przez osoby noszące aparaty ortodontyczne, a także Końcówkę do Pielęgnacji Języka.
Łatwe w użyciu
Włączenie irygatora Panasonic do codziennej rutyny jest proste, ponieważ skuteczne wyczyszczenie wszystkich zębów zajmuje zaledwie minutę.
W rzeczywistości 90% testowanych osób zgodziło się, że irygator ultradźwiękowy Panasonic zapewnia łatwe
i skuteczne czyszczenie między zębami oraz obszary trudno dostępne dla szczoteczki do zębów lub nici dentystycznej.[8]
Seria 800
Model Serii 800 EW-DJ86 wyposażony jest w zaawansowaną technologię ultradźwiękową, która została przetestowana klinicznie i pomaga osiągnąć zdrowsze dziąsła już po jednym tygodniu.[9]
Wyposażony w dwie różne końcówki, jedną ultradźwiękową
i jedną ortodontyczną, EW-DJ86 jest również szybki i łatwy do ładowania, z czasem ładowania USB (typu C) wynoszącym godzinę, co czyni go idealnym do podróży.
Model EW-DJ86 jest dostępny w białym i czarnym kolorze.
Seria 600
Modele Serii 600, EW-DJ67 i EW-DJ66, również wyposażone są w zaawansowaną technologię ultradźwiękową, która została przetestowana klinicznie i pozwala uzyskać zdrowsze dziąsła już po jednym tygodniu[10], oraz zostały wyposażone
w dedykowane, kompaktowe stojaki do ładowania oraz zbiorniki na wodę, które można myć w zmywarce.
Model EW-DJ66 jest wyposażony w dwie końcówki ultradźwiękowe i dostępny jest w granatowym oraz białym kolorze.
Model EW-DJ67 jest wyposażony w jedną końcówkę ultradźwiękową, jedną ortodontyczną oraz jedną
do pielęgnacji języka, zapewniając kompleksowe skuteczne czyszczenie wszystkich obszarów. Dostępny jest
w kolorze białym.
Seria 300
Modele Serii 300 zapewniają łatwe i skuteczne czyszczenie, posiadając dedykowane stojaki do ładowania oraz zbiorniki na wodę, które można myć w zmywarce.
Seria składa się z modelu EW-DJ26, który posiada dwie standardowe końcówki oraz modelu EW-DJ27, wyposażonego w cztery standardowe końcówki. Oba dostępne w kolorze jasnoniebieskim oraz jasnofioletowym.
Save the date
Model Serii 800 EW-DJ86 jest już dostępny w sprzedaży, natomiast model Serii 600, EW-DJ66 trafi do sprzedaży w lipcu bieżącego roku wraz z modelami Serii 300 (EW-DJ26, EW -DJ27). EW-DJ67 jest dostępny wyłącznie online, w oficjalnym sklepie marki Panasonic oraz w serwisie Amazon.pl.
[1] Krwawienie dziąseł i wskaźnik dziąsłowy zmierzone po tygodniu codziennego używania manualnej szczoteczki do zębów oraz irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu do wartości wyjściowych, SGS Proderm, Niemcy 2023
[2] National Institute of Dental and Craniofacial Research, USA, “Health Info, Gum Disease, Periodontal (Gum) Disease”, https://www.nidcr.nih.gov/health-info/gum-disease/more-info, accessed on 2021-09-15
[3] European Federation of Periodontology, “Dossier on Periodontal Disease”, Edycja 2020, strona 4 z 16, https://www.efp.org/fileadmin/uploads/efp/Documents/Campaigns/Gum_health_day/Publications/EFP_Dossier_on_Periodontal_Disease_2020.pdf, accessed on 2021-09-15
[4] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł mierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy 2023.
[5] Wskaźnik stanu dziąseł mierzony po 4 tygodniach codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z codziennym użytkowaniem manualnej szczoteczki do zębów i nici dentystycznej, SGS Proderm, Niemcy, 2023.
[6] 1 test laboratoryjny, Chiny 2023.
[7] 2 S. Rola manualnych szczoteczek do zębów w skutecznej kontroli płytki nazębnej, zalety i ograniczenia. W: Lang NP, Attstrom R, Loe H, red. Materiały z Europejskiego Warsztatu Kontroli Mechanicznej Płytki Nazębnej. Chicago: Quintessence Publishing Co., 1998: 121-137.
[8] Test panelu z irygatorem ultradźwiękowym Panasonic po 4 tygodniach codziennego użytkowania, n=31, SGS Proderm, Niemcy, 2023.
[9] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł zmierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy, 2023.
[10] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł zmierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy, 2023.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.