Komunikaty PR

Nowy salon z zaopatrzeniem ortopedycznym w Gdyni

2020-07-08  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 4.37 MB )

W centrum Gdyni powstał nowy sklep z zaopatrzeniem medycznym ortopedycznym. Run Med działa w budynku przychodni “Śródmieście” przy ul. Armii Krajowej 44, na IV piętrze. Teraz w ramach promocji można skorzystać z bezpłatnego badania chodu, za które inaczej trzeba zazwyczaj zapłacić około 70 zł.  

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne są sprawne nogi. Problem z nimi zwykle zaczyna się od stóp. Zbudowane są one z aż 26 kości i mają 35 stawów. Złe obuwie, nadmierne obciążenie, wady wrodzone i nabyte doprowadzają z czasem do tego, że chodzenie zaczyna sprawiać ból. Jeśli ktoś odczuwa tego typu dyskomfort, powinien wykonać badanie chodu.  

Po co bada się chód?

Podczas badań chodu stwierdzimy co jest powodem dolegliwości i postaramy się pomóc. Czasami wystarczy wyeliminować jakiś błąd, np. buty ze zbyt cienką podeszwą albo wyposażyć pacjenta w dopasowaną do jego potrzeb wkładkę ortopedyczną, by wrócił do pełnej sprawności i nie uskarżał się więcej na ból - mówi Monika Durska z Run Med w Gdyni.

Procedura trwa zaledwie 15 minut i jest całkowicie bezbolesna. Run Med dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem elektronicznym, dzięki któremu można wykonać badania dynamiczne, w trakcie ruchu. Pacjent natychmiast też otrzymuje odpowiedź dotyczącą tego, które punkty oparcia łuku poprzecznego i podłużnego stopy są przeciążone, które mięśnie są niewystarczająco zaangażowane w proces czy amortyzacja chodu jest poprawna. Diagnoza jest o tyle ważna, że to od stóp i sposobu chodzenia często zaczynają się poważniejsze problemy, np. z biodrami czy kręgosłupem. A dolegliwości pozostawione bez interwencji mogą doprowadzić nawet do kalectwa.

Zamówienia realizujemy szybko

Run Med działa na czwartym piętrze poradni “Śródmieście” w Gdyni, gdzie mają swoje gabinety także specjaliści z dziedziny ortopedii i rehabilitacji.

Mimo, że ruch z powodu pandemii jest teraz nieco mniejszy, postanowiliśmy otworzyć nasz salon właśnie tutaj, ponieważ dla człowieka z problemami ortopedycznymi pokonanie większego dystansu stanowi zazwyczaj duży problem, a ani w poradni, ani w jej najbliższej okolicy nie działa żaden punkt z zaopatrzeniem ortopedycznym, w którym można "z marszu" wykonać badanie chodu i pobrać miarę na wkładki. Teraz pacjenci mają wszystko na miejscu - wyjaśnia Monika Durska.

Run Med to sieć salonów specjalizujących się w zaopatrzeniu medycznym ortopedycznym. Można w nich kupić asortyment ortopedyczny od butów i wkładek korekcyjnych po ortezy i protezy wykonane z ultracienkich materiałów. Dostępny jest tam także sprzęt do rehabilitacji: piłki, taśmy, opaski itd. Niektóre produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie, na wiele można uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Naszą przewagą, poza jakością i konkurencyjnymi cenami, jest też szybkość realizacji zamówień. Na przykład na ortezę, wykonywaną na indywidualne zamówienie czeka się u nas dwa - trzy tygodnie podczas gdy w innych zakładach na terenie Trójmiasta nawet pół roku. Wkładki natomiast pacjent ma po tygodniu, a nie po kilku miesiącach - dodaje Monika Durska z Run Med w Gdyni.  

Na bezpłatne badanie chodu można się zapisać dzwoniąc na numer telefonu: 722 366 255

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.