Nowy salon z zaopatrzeniem ortopedycznym w Gdyni
W centrum Gdyni powstał nowy sklep z zaopatrzeniem medycznym ortopedycznym. Run Med działa w budynku przychodni “Śródmieście” przy ul. Armii Krajowej 44, na IV piętrze. Teraz w ramach promocji można skorzystać z bezpłatnego badania chodu, za które inaczej trzeba zazwyczaj zapłacić około 70 zł.
Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne są sprawne nogi. Problem z nimi zwykle zaczyna się od stóp. Zbudowane są one z aż 26 kości i mają 35 stawów. Złe obuwie, nadmierne obciążenie, wady wrodzone i nabyte doprowadzają z czasem do tego, że chodzenie zaczyna sprawiać ból. Jeśli ktoś odczuwa tego typu dyskomfort, powinien wykonać badanie chodu.
Po co bada się chód?
- Podczas badań chodu stwierdzimy co jest powodem dolegliwości i postaramy się pomóc. Czasami wystarczy wyeliminować jakiś błąd, np. buty ze zbyt cienką podeszwą albo wyposażyć pacjenta w dopasowaną do jego potrzeb wkładkę ortopedyczną, by wrócił do pełnej sprawności i nie uskarżał się więcej na ból - mówi Monika Durska z Run Med w Gdyni.
Procedura trwa zaledwie 15 minut i jest całkowicie bezbolesna. Run Med dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem elektronicznym, dzięki któremu można wykonać badania dynamiczne, w trakcie ruchu. Pacjent natychmiast też otrzymuje odpowiedź dotyczącą tego, które punkty oparcia łuku poprzecznego i podłużnego stopy są przeciążone, które mięśnie są niewystarczająco zaangażowane w proces czy amortyzacja chodu jest poprawna. Diagnoza jest o tyle ważna, że to od stóp i sposobu chodzenia często zaczynają się poważniejsze problemy, np. z biodrami czy kręgosłupem. A dolegliwości pozostawione bez interwencji mogą doprowadzić nawet do kalectwa.
Zamówienia realizujemy szybko
Run Med działa na czwartym piętrze poradni “Śródmieście” w Gdyni, gdzie mają swoje gabinety także specjaliści z dziedziny ortopedii i rehabilitacji.
- Mimo, że ruch z powodu pandemii jest teraz nieco mniejszy, postanowiliśmy otworzyć nasz salon właśnie tutaj, ponieważ dla człowieka z problemami ortopedycznymi pokonanie większego dystansu stanowi zazwyczaj duży problem, a ani w poradni, ani w jej najbliższej okolicy nie działa żaden punkt z zaopatrzeniem ortopedycznym, w którym można "z marszu" wykonać badanie chodu i pobrać miarę na wkładki. Teraz pacjenci mają wszystko na miejscu - wyjaśnia Monika Durska.
Run Med to sieć salonów specjalizujących się w zaopatrzeniu medycznym ortopedycznym. Można w nich kupić asortyment ortopedyczny od butów i wkładek korekcyjnych po ortezy i protezy wykonane z ultracienkich materiałów. Dostępny jest tam także sprzęt do rehabilitacji: piłki, taśmy, opaski itd. Niektóre produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie, na wiele można uzyskać dofinansowanie z NFZ.
- Naszą przewagą, poza jakością i konkurencyjnymi cenami, jest też szybkość realizacji zamówień. Na przykład na ortezę, wykonywaną na indywidualne zamówienie czeka się u nas dwa - trzy tygodnie podczas gdy w innych zakładach na terenie Trójmiasta nawet pół roku. Wkładki natomiast pacjent ma po tygodniu, a nie po kilku miesiącach - dodaje Monika Durska z Run Med w Gdyni.
Na bezpłatne badanie chodu można się zapisać dzwoniąc na numer telefonu: 722 366 255
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.