Komunikaty PR

Odkryj sekret młodości! Jak likopen spowalnia proces starzenia?

2023-12-11  |  12:53
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Jak wszyscy dobrze wiemy, młodość nie trwa wiecznie. Starzenie się jest nieuniknione, jednak mamy wpływ na tempo tego procesu. Nieodpowiednia dieta czy siedzący tryb życia sprzyjają nadmiernej produkcji wolnych rodników, a to prosta droga do szybszej starości. Zmiana trybu życia może być jednak problematyczna, na szczęście istnieje inny sposób na walkę z tym procesem. 

Czym są wolne rodniki? 

Wolne rodniki to cząsteczki tlenu posiadające nieparzystą liczbę elektronów w powłoce elektronowej. Ze względu na tę nieparzystość, stają się one bardzo reaktywne chemicznie i mogą łatwo reagować z innymi cząstkami w organizmach żywych, takimi jak białka, lipidy czy kwas nukleinowy (DNA). Powstawanie wolnych rodników może być wynikiem procesów metabolicznych, ale także wpływu czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie powietrza czy palenie papierosów. 

Wpływ wolnych rodników na organizm 

Wolne rodniki pełnią dwuznaczną rolę w organizmie człowieka. Z jednej strony, są zaangażowane w wiele zwykłych procesów biologicznych, takich jak obrona immunologiczna czy przekazywanie sygnałów komórkowych. Z drugiej strony, nadmiar wolnych rodników może wywoływać tzw. stres oksydacyjny, co przyczynia się do uszkodzenia komórek, białek, lipidów oraz DNA. Te uszkodzenia prowadzą wielu schorzeń, w tym chorób neurodegenracyjnych, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Ponadto, przyspieszają proces starzenia się organizmu, a nawet sprzyjają rozwojowi nowotworów. 

Mechanizmy obronne organizmu 

Rolę mechanizmu obronnego przed nadmiarem wolnych rodników w organizmie pełnią enzymy antyoksydacyjne oraz substancje neutralizujące, mające na celu utrzymanie równowagi produkcji wolnych rodników. Dieta bogata w antyoksydanty, zdrowy styl życia i unikanie czynników ryzyka, takich jak palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, są kluczowe dla ochrony organizmu przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. 

Likopen – Twój sojusznik w walce z wolnymi rodnikami! 

Likopen to związek chemiczny z grupy karotenoidów, nadający pomidorom, arbuzom czy papryce intensywny, czerwony kolor. Jest silnym antyoksydantem, co oznacza, że może pomagać w neutralizowaniu wolnych rodników. Jego spożycie prowadzi do eliminacji negatywnych skutków stresu oksydacyjnego. Likopen działa jak rodzaj odkurzacza, neutralizując wolne rodniki. W szczególności, pomaga w ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przyspiesza proces starzenia się. - zaznacza Marcin Dąbrowski, producent napoju LycopenPro. 

Walka z wolnymi rodnikami i procesem starzenia się organizmu to kluczowy element dbania o zdrowie. Dieta bogata w antyoksydanty, zdrowy styl życia i unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych stanowią podstawowe kroki w tym procesie. Produkty bogate w likopen są nieocenioną pomocą w neutralizacji szkodliwych skutków stresu oksydacyjnego, oraz wspieraniu zdrowego starzenia się organizmu. Warto zatroszczyć się o siebie już teraz, by cieszyć się zdrowiem i witalnością przez wiele lat. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.