Komunikaty PR

Pomoc dla potrzebujących w powiecie otwockim podczas pandemii koronawirusa

2020-03-19  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Pomoc ( 0.22 MB )

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku oraz Amest Otwock sp. z o.o. rozpoczęli akcję charytatywną wspierania osób starszych i chorych podczas pandemii koronawirusa. Kilkadziesiąt osób potrzebujących na terenie powiatu otwockiego będzie regularnie otrzymywać paczki z żywnością i środkami higieny. Pomoc trafi bezpośrednio do domów potrzebujących tak, aby ograniczać ryzyko ich zarażenia.

W sytuacji ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego trzy organizacje: Amest Otwock Sp. z o.o., Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku podjęły współpracę ukierunkowaną na niesienie pomocy seniorom, osobom samotnym i chorym, potrzebującym wsparcia w chwili obecnej.

Pracujemy razem, aby ułatwić osobom potrzebującym dostęp do produktów pierwszej potrzeby i ograniczyć konieczność ich wychodzenia z domu do miejsc, w których istnieje ryzyko zarażenia się wirusem. Przekazujemy paczki zawierające m.in.: środki higieny, wodę, produkty zbożowe, warzywa w słoikach, owoce w puszkach, produkty mleczne. Będą one dostarczane do miejsc zamieszkania osób starszych kilkukrotnie do Świąt Wielkanocnych. Zostały one zakupione i przygotowane przez pracowników naszych organizacji, którzy również zajmą się ich dostarczeniem. Wsparcie w całości finansuje Amest-Otwock sp. z o.o.zaznacza Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Inicjatywa pomocy wyszła ze strony przedsiębiorstwa Amest Otwock Sp. z o.o., Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku. – Jest to przykład udanej współpracy lokalnego biznesu, instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego oraz instytucji pomocowej władz samorządowych. Dzięki temu 100 potrzebujących, wymagających szczególnej opieki osób, którzy w czasie epidemii są najbardziej narażeni i podatni na negatywne skutki choroby, otrzyma konkretne wsparciedodaje Ks. Kamil Chojnacki.

Wspólny projekt ma na celu ochronę zdrowia osób objętych opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku oraz doraźnie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jednocześnie jest to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prezes firmy Amest Otwock, który przekazał na ten cel środki finansowe, podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc lokalnej społeczności i wspólna wrażliwość społeczna Kościoła, władz samorządowych i miejscowego przedsiębiorstwa.

W tym trudnym czasie musimy być solidarni z osobami, które szczególnie nas potrzebują. To nasz moralny obowiązek. Cieszę się, że możemy nieść pomoc z zaufanymi i szanowanymi organizacjami takimi, jak Caritas i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dbajmy o siebie i innych. Okres pandemii to próba dla człowieczeństwa podkreśla Felice Scoccimarro, prezes zarządu Amest Otwock sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:00

„Szanuję, nie dyskryminuję!” - start II edycji

W dniu 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.