Komunikaty PR

Pozytywne spotkania w Toruniu

2020-03-02  |  16:30
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.55 MB )

Toruń, 2 marca 2020 r. – HIV – ten skrót i idące za nim zagrożenie nadal budzi lęk. A przecież, dzięki nowoczesnym lekom antyretrowirusowym, zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności to już nie wyrok śmierci, a choroba przewlekła, z którą można dobrze żyć do starości. Trzeba tylko przyjmować leki antyretrowirusowe i dbać o siebie. Przypominać o tym będzie w czasie spotkania dla osób seropozytywnych toruńska Fundacja Parasol. Dzięki wygranej w konkursie Pozytywnie Otwarci, finansowanym przez Gilead Sciences Poland, Fundacja organizuje w Toruniu spotkania dla osób zakażonych HIV z lekarzami, terapeutami oraz dietetykami.

Najnowsze dane NIZP-PZH pokazują, że liczba nowo wykrytych zakażeń HIV w naszym kraju rośnie. W okresie od stycznia do września 2019 (to najnowsze dane) zarejestrowano 1091 zakażeń. Dla porównania – w analogicznym okresie 2018 roku było ich 846. Codziennie 3-4 osoby dowiadują się w Polsce o swoim seropozytywnym statusie. Dla wielu jest to szok. Niemal wszyscy zadają sobie pytanie „jak dalej żyć?”. I właśnie odpowiedzi na te wątpliwości mają posłużyć warsztaty realizowane przez toruńską Fundację Parasol. Ich uczestnicy będą mogli porozmawiać z lekarzem specjalistą, wziąć udział w warsztatach rozwoju osobistego prowadzonych przez terapeutkę i psycholog oraz relaksacyjnych zajęciach jogi pomagających pokonać stres.

„Chcemy, aby osoby zakażone HIV przestały uważać, że już nie powinny oczekiwać niczego od życia. Żeby znowu zadbały o siebie, swoje zdrowie, kontakty towarzyskie, o swoje życie. Wykorzystujemy w projekcie sprawdzone działania – bezpośrednie spotkania ze specjalistami. Pierwsze z nich odbędzie się w Toruniu już 7 marca” – powiedział Andrzej Olczak z Fundacji Parasol.

Rozwinięciem dotychczas stosowanej przez stowarzyszenie formuły spotkań warsztatowych jest zorganizowanie zamkniętej grupy wsparcia w mediach społecznościowych, do której będą mogły włączać się również inne osoby zakażone, nie tylko uczestnicy spotkań.

„Dzięki nowoczesnym lekom z zakażeniem HIV można żyć do starości, jak z każdą chorobą przewlekłą, która z powodzeniem poddaje się terapii. Fundacja Parasol przypomina o tym podczas bezpośrednich spotkań z najbardziej zainteresowanymi. Co więcej, organizatorzy zadbali o to, aby samo spotkanie nie oznaczało końca motywacji – stąd koncepcja wykorzystania mediów społecznościowych. Są to bardzo cenne działania pomagające osobom HIV+ prowadzić normalne zdrowe życie, a między innymi to właśnie jest zadaniem naszego konkursu” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

 

 

 

 

***

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, „Służba Zdrowia”, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich sześciu lat przeznaczyła blisko 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.