Komunikaty PR

Profilaktyczna higiena rąk – fakty i mity

2020-05-08  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.4 MB )

Lepiej zapobiegać niż leczyć – ten niezaprzeczalny fakt dociera do nas zwłaszcza w okresie wzmożonego narażenia na choroby. W społeczeństwie krąży jednak wiele mitów na temat profilaktyki czystości skóry. Co jest prawdą, a co fałszem? Przyjrzyjmy się kilku obiegowym opiniom.

Prawidłowa higiena dłoni zmniejsza ryzyko przenoszenia chorób

FAKT: Poprzez podawanie dłoni, dotykanie nimi różnych powierzchni, a następnie stykanie ich z twarzą przenosimy do organizmu mikroorganizmy chorobotwórcze. Dlatego w okresach częstszych zachorowań należy dokładnie myć dłonie wodą i mydłem lub sięgnąć po preparaty do dezynfekcji.

Mydła, które pachną, są skuteczniejsze

MIT: Środki zapachowe dodawane do mydeł nie mają wpływu na efektywność mycia, a często podrażniają skórę i działają alergizująco. Mydła naturalne bez dodatków zapachowych zawierają te same substancje aktywne, więc myją równie skutecznie, a przy tym, dzięki swojej wyjątkowej delikatności, nie podrażniają skóry i nie powodują uczucia dyskomfortu.

Należy jak najczęściej używać środków dezynfekujących na bazie samego alkoholu

MIT: Takie środki w odpowiednim stężeniu dokładnie eliminują zarazki, ale zbyt częste ich stosowanie powoduje mocne przesuszenia i mikrouszkodzenia na skórze, co ułatwia mikroorganizmom wnikanie w jej powierzchniowe warstwy. Warto ich jednak używać, kiedy mamy ograniczony dostęp do mydła i bieżącej wody, a także w sytuacjach większego ryzyka zakażenia niebezpiecznymi dla zdrowia patogenami.

Wybierając środek do mycia rąk, należy sprawdzić jego skład

FAKT: Skład mydła czy żelu do mycia rąk jest bardzo ważny, ponieważ w okresie zachorowań mają one kontakt ze skórą wielokrotnie w ciągu dnia. Należy wybierać produkty sprawdzonych marek, oparte na naturalnych składnikach aktywnych, które nie powodują podrażnień oraz utrzymują prawidłowo funkcjonujący płaszcz lipidowy. Godne polecenia są np. tradycyjnie warzone, naturalne mydła Biały Jeleń, z których dobroczynnego działania korzystały już nasze babcie.

Dzieci nie muszą często myć rąk, ponieważ zarazki je uodparniają

MIT: Przesadna dbałość o sterylne otoczenie dziecka z pewnością nie jest dobrym pomysłem, ale nie dotyczy to mycia rąk. Nigdy nie wiadomo, jakie drobnoustroje znajdą się na rączkach naszych maluchów, a prawidłowa higiena zmniejsza ryzyko zachorowania zarówno dzieci, jak i starszych członków rodziny. Wybierzmy mydło hipoalergiczne, np. naturalne mydło w płynie Biały Jeleń do skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii, i zachęćmy naszych milusińskich do mycia rąk, śpiewając im piosenkę albo prosząc, aby powiedzieli wierszyk. Pamiętajmy, że skuteczne mycie dłoni powinno trwać minimum 30 sekund.

Naturalne szare mydło nie myje tak dokładnie jak inne mydła

MIT: Szare mydło, po raz pierwszy wyprodukowane przez markę Biały Jeleń w 1921 r., jest od lat znane i stosowane jako skuteczny środek do całorocznej profilaktyki utrzymania czystości skóry, a przez to zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych na dłoniach. Myjąc nim ręce, nie tylko pozbywamy się powierzchniowych zanieczyszczeń, ale też mikroorganizmów chorobotwórczych, będących prekursorem chorób. Oprócz skuteczności, naturalne mydło Biały Jeleń ma wiele właściwości prozdrowotnych, a ze względu na swoją delikatność jest polecane osobom z alergiami i chorobami skóry, a także osobom o suchej skórze i dzieciom.

Skład naturalnego mydła Biały Jeleń jest inny niż kiedyś

MIT: Technologia produkcji hipoalergicznego szarego mydła Biały Jeleń pozostała niezmienna od 100 lat. Tak samo jak kiedyś, ten kultowy wyrób nie zawiera barwników, konserwantów, zbędnych dodatków chemicznych, wypełniaczy i kompozycji zapachowych. Niegdyś rozchwytywane mydło, po chwili zapomnienia jest obecnie doceniane przez kosmetologów, a na rynek trafiła wzbogacona wersja tego wyjątkowego kosmetyku – z lnem – która przywraca prawidłową elastyczność skóry.

Mydło Premium z lnem BIAŁY JELEŃ 100g 5,88 zł

Mydło naturalne BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło naturalne czarny bez i len BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło naturalne głóg i len BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło naturalne owies i len BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło naturalne kasztanowiec i len BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło naturalne Kozie mleko BIAŁY JELEŃ 100g 5,60 zł

Mydło glicerynowe nagietek Naturalnie BIAŁY JELEŃ 100g 7,69 zł

Mydło otręby pszenne Naturalnie BIAŁY JELEŃ 100g 6,72 zł

Mydło glicerynowe słonecznik Naturalnie BIAŁY JELEŃ 100g 7,69 zł

Mydło bursztyn Naturalnie BIAŁY JELEŃ 100g 6,72 zł

Mydło naturalne Łagodzenie BIAŁY JELEŃ 85g 7,00 zł

Mydło w płynie owies BIAŁY JELEŃ 300ml 6,09 zł

Mydło w płynie czarny bez BIAŁY JELEŃ 300ml 6,09 zł

Mydło w płynie kasztanowiec BIAŁY JELEŃ 300ml 6,09 zł

Mydło w płynie głóg BIAŁY JELEŃ 300ml 6,09 zł

Mydło w płynie Kozie mleko BIAŁY JELEŃ 300ml 6,09 zł

Mydło w płynie kasztanowiec BIAŁY JELEŃ 500ml 8,39 zł

Mydło w płynie głóg BIAŁY JELEŃ 500ml 8,39 zł

Mydło w płynie Kozie mleko BIAŁY JELEŃ 500ml 8,39 zł

Mydło w płynie Kozie mleko BIAŁY JELEŃ - zapas 1l 12,00 zł

Mydło w płynie Kozie mleko BIAŁY JELEŃ - zapas 2l 20,43 zł

Mydło w płynie Kozie mleko BIAŁY JELEŃ - zapas 5l 40,01 zł

Mydło w płynie Aura Doznań Siła Molekuł BIAŁY JELEŃ 500ml 11,99 zł

Mydło w płynie Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ 500ml 7,69 zł

Mydło w płynie Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ - zapas 500ml 5,81 zł

Mydło w płynie Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ - zapas 1l 10,91 zł

Mydło w płynie Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ - zapas 2l 17,63 zł

Mydło w płynie Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ - zapas 5l 31,62 zł

Mydło naturalne Hipoalergiczny BIAŁY JELEŃ 150g 5,88 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.