Komunikaty PR

Przetestuj się bezpłatnie w Fundacji Avalon na HIV, HCV i kiłę!

2023-11-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Europejski Tydzień Testowania, czyli kampania profilaktyczna, mająca na celu poszerzenie świadomości i dostępu do testów na HIV i HCV, wystartowała 20 listopada.

Jak podaje Fundacja Edukacji Społecznej z ostatnich badań wynika, że tylko 10% Polaków i Polek zrobiło test w kierunku HIV. Szacuje się, że w Polsce ponad 50% osób żyjących z HIV nie jest świadomych swojego zakażenia! To jeden z najgorszych wskaźników w Unii Europejskiej. Takie statystyki to efekt między innymi braku świadomości Polaków i Polek dotyczący przebiegu zakażenia HIV, a tym samym lęku przed AIDS.

HIV, HCV, a także inne infekcje przenoszone drogą płciową mogą nie dawać żadnych widocznych oznak. Do zakażenia może dojść u każdej aktywnie seksualnie osoby, niezależnie od jej wieku, orientacji, płci czy stopnia sprawności. Niektóre z infekcji przenoszone są też drogami innymi niż kontakty seksualne. Regularne wykonywanie testów przesiewowych jest działaniem profilaktycznym, z którego powinni korzystać wszyscy, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Jak wynika z badania „Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową” zrealizowanego przez Fundację Avalon to właśnie osoby z niepełnosprawnościami częściej wykluczane są ze sfery związanej z dbaniem o siebie, edukacją seksualną czy profilaktyką zdrowotną. Dodatkowe utrudnienia w dostępie do tych obszarów wynikają np. zależności od osób trzecich - rodziny czy asystentów, a także braku dostosowań architektonicznych w placówkach.

Fundacja Avalon wraz z Fundacją Edukacji Społecznej zaprasza i zachęca wszystkich zainteresowanych do bezpłatnych badań 5 grudnia, w godzinach 13-17, w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A. Cała procedura jest bardzo prosta i trwa około 20 minut. Wyniki testu są dostępne zaraz po jego wykonaniu. Siedziba Fundacji Avalon jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Regularne badania to dbanie nie tylko o własne zdrowie, ale też swoich bliskich! Wcześnie wykryte zakażenie i wdrożenie odpowiedniego leczenia dają szansę na zminimalizowanie lub całkowite zniwelowanie powikłań zdrowotnych. Dlatego profilaktyka i regularne wykonywanie badań przesiewowych są niezwykle ważne!

Projekt FES jest realizowany przy wsparciu Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce/ Europejskiego Regionalnego Biura Światowej Organizacji Zdrowia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Darmowe badania piersi w Krakowie w ramach akcji „Biustowniczki” już 15 marca Biuro prasowe
2024-03-05 | 11:20

Darmowe badania piersi w Krakowie w ramach akcji „Biustowniczki” już 15 marca

„Biustowniczki” to inicjatywa, w której mogą wziąć udział kobiety od 18 do 35 roku życia, czyli te, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. Dzięki
Zdrowie Zadbaj o zdrowie z Galerią Dominikańską!
2024-03-04 | 06:00

Zadbaj o zdrowie z Galerią Dominikańską!

Pamiętasz, kiedy ostatni raz usłyszałaś, że jesteś zdrowa i nic ci nie dolega? Dawno? Przebadaj się, bo warto! Zrób badanie USG piersi - bez skierowań, bez ubezpieczenia NFZ, bez
Zdrowie Płodność: kiedy do specjalisty?
2024-03-01 | 09:50

Płodność: kiedy do specjalisty?

Warszawa, 1 marca 2024 r.   Płodność: kiedy do specjalisty?   Dziecko? Tak, chcemy – ale nam nie wychodzi. Co możemy zrobić, aby zwiększyć szanse na zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Zdrowie

Naukowcy zbadali korzyści dla organizmu z postu przerywanego. Wyniki mogą posłużyć stworzeniu nowych strategii walki z otyłością

Obniżenie ciśnienia krwi i tętna, lepszy poziom cukru, poprawa synchronizacji z rytmem dobowym – między innymi na takie korzyści płynące ze stosowania postu przerywanego zwrócili uwagę naukowcy z Holandii i Danii. Jak przekonują, ludzie są ewolucyjnie dobrze przystosowani do strategii niejedzenia przez kilkanaście godzin dobowo czy kilka dni w tygodniu. Podczas gdy do organizmu nie są dostarczane składniki pokarmu, w wątrobie wytwarzane jest alternatywne dla węglowodanów paliwo, którym zasilany jest mózg. Osoby stosujące głodówkę często mówią, że odczuwają korzystne efekty w pracy umysłu. Zdarza się też, że doświadczają stanów euforycznych.