Komunikaty PR

SOS Mycie rąk nie wystarczy! Sprawdź, jak skutecznie chronić skórę

2020-04-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group

Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Do pobrania KERPRO ( 0.21 MB )

W obecnej sytuacji regularne mycie rąk lub ich dezynfekcja to czynność, którą powtarzamy kilkadziesiąt razy dziennie. Na skórze znajduje się bardzo duża liczba mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, i to właśnie dłonie są „środkiem transportu” dla wirusów i bakterii. Ciekawostką jest, że według badań, naukowców z Uniwersytetu w Colorado, dłonie kobiet są siedliskiem znacznie większej liczby mikrobów niż dłonie mężczyzn. Program SOS, czyli Skuteczna Ochrona Skóry #sos, przygotowany we współpracy ze specjalistami marki Kerpro i Podophram, ma uświadomić, jak ważne jest holistyczne podejście do pielęgnacji skóry dłoni.

Odpowiednie dbanie o higienę rąk to podstawowy sposób zapobiegania rozpowszechnianiu bakterii i zarazków. Eksperci przygotowali program 3 kroków Skutecznej Ochrony Skóry.

Krok 1: Pamiętaj, że dłonie są „środkiem transportu” dla wirusów i bakterii

Na skórze znajduje się bardzo duża liczba mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Im szybciej uświadomimy sobie, że dłonie pełnią pewnego rodzaju rolę „środka transportu” dla wirusów, tym szybciej zwiększymy nasze bezpieczeństwo. Świadomość zagrożenie jest bowiem pierwszym krokiem w skutecznej ochronie skóry.

Krok 2: Myj i dezynfekuj dłonie

Jedną z najbardziej znanych metod mycia rąk jest tzw. Technika Ayliffe’a, zalecana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Czas trwania tej procedury to od 40 do 60 sekund.

Kiedy myć ręce?  

  • po powrocie do domu
  • po wyjściu z toalety
  • po sprzątaniu
  • przed domowym spa (np. nakładanie maseczki, peeling)
  • przed i po jedzeniu
  • po kontakcie z chorą osobą
  • po zakończeniu prac w ogrodzie
  • przed i po zmianie pieluszki u dziecka
  • przy każdym widocznym zabrudzeniu rąk
  • przed dezynfekcją rąk

W obecnej sytuacji jednak nie zawsze mamy możliwość umycia rąk. Dlatego nieodłącznym elementem troski o zdrowie jest dezynfekcja skóra. W sytuacjach, gdy musimy wyjść z domu, pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie żel do dezynfekcji rąk. Żel do dezynfekcji powinno stosować się na suche dłonie. Należy nanieść preparat dezynfekujący w takiej ilości, by zwilżyć całe dłonie. Dokładnie wcierać go przez ok. 30 sekund i poczekać do całkowitego wyschnięcia. Wtedy zadziała skutecznie. 

Jeśli kupujecie żel, zwróćcie uwagę na to, jaki ma procent alkoholu. Dobry żel do dezynfekcji powinien mieć 70% alkoholu, gdyż takie preparaty wykazują działanie antybakteryjne.

Dobra rada! Jeśli stosujecie rękawiczki jednorazowe, pamiętajcie, że należy je nakładać na czyste ręce. Jeśli wsuniemy rękawice na niezdezynfekowane dłonie, niektóre zarazki mogą przedostać się na skórę.

Krok 3: Nawilżaj skórę dłoni

Mycie rąk lub stosowanie żelu do dezynfekcji z alkoholem są skuteczne w eliminacji wirusów i grzybów. Niestety to, co zabija wirusa i grzyby, ma również niekorzystny wpływ na naszą skórę, osłabiając jej funkcje obronne.

Zdrowa skóra pełni bowiem przede wszystkim funkcje ochronną. Chroni przed nadmiernym zimnem, ciepłem i przede wszystkim jest skuteczną barierą przed wnikaniem szkodliwych dla organizmu wirusów i bakterii. A sucha, szorstka, podrażniona i podatna na uszkodzenia skóra coraz gorzej pełni swoje funkcje ochronne. Substancje drażniące i wirusy mogą w łatwy sposób przenikać przez skórę, ponieważ doszło do naruszenia jej naturalnej bariery ochronnej.

Dlatego, aby woda i zawarty w żelach alkohol nie osłabiały skóry, należy po każdym umyciu lub dezynfekcji nawilżać skórę. Regularne stosowanie kremów lub balsamów pomaga utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry.

Odżywiona, zdrowa skóra może bez przeszkód pełnić swoje funkcje ochronne.

Eksperci marki Kerpro i Podopharm w trosce o nasze dłonie stworzyli program SOS Skuteczna Ochrona Skóry #sos. Specjaliści przygotowali gotowe zestawy, dzięki którym skutecznie zadbamy o skuteczną ochronę zarówno w domu, jak i poza nim.

Więcej informacji o akcji i programie SOS na  https://kerpro.pl/skuteczna-ochrona-skory

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Talk&More Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.