Komunikaty PR

W Smolnikach pod Suwałkami powstanie kolejny ośrodek dla osób z zaburzeniami psy

2021-07-16  |  01:00
Biuro prasowe

Władze województwa podlaskiego wspólnie ze szpitalem psychiatrycznym w Suwałkach tworzą kolejny ośrodek leczenia zaburzeń psychicznych. Pomoc znajdą tam również osoby, które psychicznie nie poradziły sobie z pandemią. Placówka powstanie w budynku byłej szkoły w Smolnikach. Koszt tej inwestycji to blisko 10 milionów złotych.

16 lipca w suwalskim szpitalu psychiatrycznym została podpisana umowa dotacyjna. W spotkaniu wzięli udział Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

- Jest to szczególny dzień w historii suwalskiego szpitala psychiatrycznego. Dzięki władzom województwa podlaskiego udało się uzyskać środki na remont i przebudowę budynku po byłej szkole w Smolnikach. Obiekt został nam przekazany w 2013 roku, jednak do tej pory nie dysponowaliśmy środkami pieniężnymi. W nowo powstającym ośrodku zamierzamy uruchomić psychoterapię, terapię i opiekę środowiskową. Przebudowa jest zaplanowana na dwa lata – mówiła Bożena Łapińska, szefowa szpitala psychiatrycznego w Suwałkach.
Środki na inwestycję w Smolnikach pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego - to 7, 4 mln zł.
- Całość inwestycji została oszacowana na blisko 10 milionów złotych. Brakująca część pochodzi z budżetu województwa. W ramach inwestycji budynek będzie całkowicie przebudowany i dostosowany do potrzeb ośrodka terapeutycznego, zostaną zakupione sprzęty medyczne i informatyczne oraz meble – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego.
Smolniki to niewielka miejscowość oddalona o 18 kilometrów od Suwałk. Szpital psychiatryczny w Suwałkach, któremu placówka będzie podległa, ma już pozwolenie na budowę i wszystkie niezbędne dokumenty. W najbliższym czasie zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawstwo.
ZDJĘCIA pochodzą z portalu WROTA PODLASIA

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.