Warsztaty z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią "Dziecko jest tego warte"
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Już 28 maja od godz. 10:00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Dziecko jest tego warte”, które odbędą się w auli Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Podczas wydarzenia kobiety przygotowujące się do ciąży i porodu spotkają się z położnymi oraz dietetykiem by zdobyć kompleksową wiedzę na temat pierwszego kontaktu z noworodkiem, karmienia piersią i żywienia. W swobodnej atmosferze uczestniczki będą mogły porozmawiać ze specjalistkami i zadać im pytania. Do 19 maja 2024 roku można również wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach wydarzenia.
Sprawdzone informacje z pierwszej ręki
Przygotowujesz się do pierwszego spotkania ze swoim dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć? A może przeczytałaś już kilka książek na temat karmienia piersią i chciałabyś skonsultować wątpliwości z ekspertami by dowiedzieć się, jak to wygląda w praktyce? Warsztaty „Dziecko jest tego warte” to unikalna możliwość by poznać placówkę i jej personel oraz zdobyć sprawdzone informacje z pierwszej ręki. Wydarzenie jest organizowane już po raz dziewiąty z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią jako oddolna inicjatywa personelu Szpitala Karowa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i warto wpisać je w swój kalendarz już dziś!
Warsztaty i indywidualne konsultacje
Uczestniczki wydarzenia „Dziecko jest tego warte” będą miały okazję wysłuchać warsztatów dotyczących pierwszego spotkania z dzieckiem, żywienia w okresie ciąży i laktacji, rozszerzania diety u dziecka oraz korzyści z karmienia piersią – zarówno dla mamy jak i dziecka. Położne i Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne chętnie udzielą również porad i odpowiedzi na nurtujące pytania podczas indywidualnych konsultacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w auli Szpitala Karowa i będzie złożone z bloków tematycznych, z których ostatni rozpocznie się o godzinie 13:15.
Zrodzone z powołania
Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy położnej, Edukatorki d/s laktacji oraz Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej Agnieszki Muszyńskiej, która od 33 lat wspiera pacjentki Szpitala Karowa, gdzie prowadzi również Poradnię Laktacyjną. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu rozwiązuje nawet najbardziej złożone i rzadkie problemy swoich pacjentek. Zaraziła powołaniem również inne położne i dyrekcję szpitala, czego owocem stała się inicjatywa „Dziecko jest tego warte”.
„Codziennie spotykam się z kobietami, które dokładają wszelkich starań by przygotować się do nowej roli w swoim życiu. Znam obawy i problemy, z którymi się borykają po urodzeniu dziecka, odpowiadam na ich pytania i wspieram w całym procesie. Dlatego postanowiłam stworzyć warsztaty, które z jednej strony zapewnią unikalną wiedzę na ważne tematy i rozwieją wątpliwości, a z drugiej dadzą odwiedzającym możliwość poznania szpitala i jego personelu, który zawsze chętnie udzieli im cennych wskazówek.” – mówi Agnieszka Muszyńska.
W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią położne Szpitala Karowa przeprowadzą również zamknięte warsztaty dla pacjentek przebywających aktualnie w placówce.
Konkurs fotograficzny
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią organizowany jest również konkurs fotograficzny, do którego zaproszone są wszystkie kobiety chcące podzielić się ze światem pamiątką z wyjątkowej chwili, jaką jest karmienia dziecka piersią. By zgłosić zdjęcie do konkursu, wystarczy do 19 maja 2024 roku wysłać je na dedykowany adres mailowy konkurs2024@szpitalkarowa.pl. Jury wyłoni zdobywców I, II i III nagrody, możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień. Nagrodzony zostanie również laureat Nagrody Publiczności, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów internautów, które można oddawać na stronie www oraz w mediach społecznościowych szpitala. Do wygrania są bony podarunkowe na zakupy w sieci sklepów dla dzieci o odpowiedniej wartości 500, 350 i 250 zł, które zostaną wręczone na głównej scenie Pikniku Rodzinno-Edukacyjnego Szpitala Karowa 15 czerwca br. Zdjęcia zwycięzców konkursu będą również prezentowane w holu Szpitala Karowa od 15 czerwca 2024 r. przez cały rok!
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz konkursu są dostępne na stronie internetowej Szpitala Karowa.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.