Komunikaty PR

Zdrowie kobiet w centrum uwagi: Medicover przypomina o profilaktyce

2024-10-10  |  10:00

W obecnych czasach kobiety stoją przed wieloma wyzwaniami, a tempo życia sprawia, że mogą zapominać o swoim zdrowiu. Tymczasem to właśnie od ich dobrej kondycji zależy dobrostan całej rodziny. Medicover przypomina, że holistyczne podejście to klucz do zapobiegania wielu chorobom i zachęca kobiety do regularnych badań profilaktycznych.

Łączenie ról społecznych – rodzinnych i zawodowych – dylematy związane ze społecznym wizerunkiem i tożsamością, to tylko niektóre z czynników wpływających na zdrowie psychiczne i fizyczne kobiet.

Istnieje silna korelacja między zdrowiem kobiet, matek a zdrowiem ich rodzin, w tym dzieci. To kobiety najczęściej kształtują chociażby zdrowe nawyki, w tym żywieniowe, w swoich rodzinach, czy decydują o szczepieniach swoich dzieci. Od stanu zdrowia kobiety zależy w dużej mierze prawidłowy przebieg ciąży i zdrowie jej potomstwa. W Medicover dążymy do tego, aby myśleć holistycznie o zdrowiu kobietlek. Agnieszka Motyl, Dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych w Medicover, epidemiolog, lekarz medycyny rodzinnej.

Dlatego Medicover przypomina kobietom o kluczowej roli profilaktyki, która jest niezbędznym elementem utrzymania dobrego stanu zdrowia. Jednym z najważniejszych elementów tej profilaktyki są m.in. regularne badania krwi, moczu, cytologia, USG piersi, które dostarczają kompleksowej oceny stanu organizmu.

Zdrowiu kobiet i ich najbliższych była poświęcona tegoroczna XVIII Konferencja Medicover dla lekarzy. Wydarzenie odbyło się 7 września w hotelu Focus w Warszawie i zgromadziło ponad 200 ekspertów z różnych dziedzin medycyny, m.in. wirusologii, kardiologii, ginekologii i psychiatrii. Wymieniali się oni doświadczeniami o m.in. różnicach w neurobiologii mózgu kobiet i mężczyzn, antykoncepcji hormonalnej, profilaktyce półpaśca, substancji chemicznych w produktach codziennego użytku, nietrzymania moczu, a także otyłości, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

–  Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny spotykamy się z lekarzami na naszej konferencji. To już osiemnasta edycja tego wydarzenia, a w przyszłym roku Medicover będzie świętował 30-lecie istnienia. To dowód na to, jak ważna jest dla nas stała współpraca i wymiana doświadczeń ze środowiskiem medycznym. Konferencja to również nasz wkład w rozwój polskiej medycyny – mówi prof. dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka, Doradca Zarządu ds. Medycznych Healthcare Services, Medicover, członkini Rady Naukowej Medicover. 

Podczas konferencji Medicover zaprezentował również zakres działalności biznesów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Departamentu Medycznego, gdzie uczestnicy mogli wykonać badanie lipidogramu i oznaczyć stężenie glukozy we krwi,  dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz analizy składu ciała, a także wziąć udział w quizie z nagrodami.

Konferencja Medicover dla lekarzy to coroczne wydarzenie, które stanowi platformę poszerzania wiedzy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Wydarzenie jest wyrazem zaangażowania firmy w kształcenie lekarzy i podnoszenie standardów opieki zdrowotnej w Polsce.

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zrób sercu przysługę tego lata Biuro prasowe
2025-07-17 | 14:00

Zrób sercu przysługę tego lata

Wolny czas, plaża, grill, rower – lato to czas odpoczynku i przyjemności. To również świetny czas, by nadrobić zaległości zdrowotne, szczególnie te związane
Zdrowie Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
2025-07-16 | 09:00

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

– Według aktualnych zaleceń każdy pacjent z diagnozą stwardnienie zanikowe boczne (ALS/SLA) powinien mieć wykonane badania genetyczne – mówi dr hab. n. med. Maria
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.