Zdrowie kobiet w centrum uwagi: Medicover przypomina o profilaktyce
W obecnych czasach kobiety stoją przed wieloma wyzwaniami, a tempo życia sprawia, że mogą zapominać o swoim zdrowiu. Tymczasem to właśnie od ich dobrej kondycji zależy dobrostan całej rodziny. Medicover przypomina, że holistyczne podejście to klucz do zapobiegania wielu chorobom i zachęca kobiety do regularnych badań profilaktycznych.
Łączenie ról społecznych – rodzinnych i zawodowych – dylematy związane ze społecznym wizerunkiem i tożsamością, to tylko niektóre z czynników wpływających na zdrowie psychiczne i fizyczne kobiet.
– Istnieje silna korelacja między zdrowiem kobiet, matek a zdrowiem ich rodzin, w tym dzieci. To kobiety najczęściej kształtują chociażby zdrowe nawyki, w tym żywieniowe, w swoich rodzinach, czy decydują o szczepieniach swoich dzieci. Od stanu zdrowia kobiety zależy w dużej mierze prawidłowy przebieg ciąży i zdrowie jej potomstwa. W Medicover dążymy do tego, aby myśleć holistycznie o zdrowiu kobiet – lek. Agnieszka Motyl, Dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych w Medicover, epidemiolog, lekarz medycyny rodzinnej.
Dlatego Medicover przypomina kobietom o kluczowej roli profilaktyki, która jest niezbędznym elementem utrzymania dobrego stanu zdrowia. Jednym z najważniejszych elementów tej profilaktyki są m.in. regularne badania krwi, moczu, cytologia, USG piersi, które dostarczają kompleksowej oceny stanu organizmu.
Zdrowiu kobiet i ich najbliższych była poświęcona tegoroczna XVIII Konferencja Medicover dla lekarzy. Wydarzenie odbyło się 7 września w hotelu Focus w Warszawie i zgromadziło ponad 200 ekspertów z różnych dziedzin medycyny, m.in. wirusologii, kardiologii, ginekologii i psychiatrii. Wymieniali się oni doświadczeniami o m.in. różnicach w neurobiologii mózgu kobiet i mężczyzn, antykoncepcji hormonalnej, profilaktyce półpaśca, substancji chemicznych w produktach codziennego użytku, nietrzymania moczu, a także otyłości, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.
– Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny spotykamy się z lekarzami na naszej konferencji. To już osiemnasta edycja tego wydarzenia, a w przyszłym roku Medicover będzie świętował 30-lecie istnienia. To dowód na to, jak ważna jest dla nas stała współpraca i wymiana doświadczeń ze środowiskiem medycznym. Konferencja to również nasz wkład w rozwój polskiej medycyny – mówi prof. dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka, Doradca Zarządu ds. Medycznych Healthcare Services, Medicover, członkini Rady Naukowej Medicover.
Podczas konferencji Medicover zaprezentował również zakres działalności biznesów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Departamentu Medycznego, gdzie uczestnicy mogli wykonać badanie lipidogramu i oznaczyć stężenie glukozy we krwi, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz analizy składu ciała, a także wziąć udział w quizie z nagrodami.
Konferencja Medicover dla lekarzy to coroczne wydarzenie, które stanowi platformę poszerzania wiedzy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Wydarzenie jest wyrazem zaangażowania firmy w kształcenie lekarzy i podnoszenie standardów opieki zdrowotnej w Polsce.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.