ZETPETY #5: KREATYWNY HAFT - EMPIK MANUFAKTURA ŁÓDŹ
Empik S.A.
ul. Marszałkowska 104/122
00-017 Warszawa
iwona.kazmierczak|empik.com| |iwona.kazmierczak|empik.com
+48 603 117 072
www.empik.com
ZETPETY #5: KREATYWNY HAFT
8 lutego, godz. 13:00 – 15:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
Empik oraz Łódź Design Festival zapraszają na kolejną odsłonę comiesięcznego cyklu zajęć praktyczno-technicznych o nazwie ZETPETY. Najbliższe warsztaty zostaną przygotowane przez Wiktorię Podolec i Jadzię Lenart z Tartarugi. To łódzka pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji tych dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i wyjątkowego wzornictwa. Uczestnicy zajęć nauczą się podstaw haftu i sposobów jego kreatywnego wykorzystania, m.in. do reperowania zniszczonej odzieży. Zapoznają się z różnymi ściegami i ozdobią haftem przyniesione przez siebie ubrania i akcesoria. Pomogą w tym igły i muliny, które zapewnią prowadzące. Na koniec uczestnicy zyskają odświeżony element garderoby oraz umiejętności pozwalające na samodzielne kontynuowanie pracy.
Liczba miejsc jest ograniczona, na wydarzenie obowiązują zapisy przez Goingapp.pl.
Wiek: 15+
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.