Komunikaty PR

Zielone Instrukcje – przebudujmy świat razem z LEGO

2020-06-25  |  18:00

Legendarne klocki LEGO® to od lat ulubiona zabawka dzieci i dorosłych, od niedawna również źródło edukacji w temacie dbania o środowisko i zrównoważony rozwój. Grupa LEGO uruchomiła kampanię Zielone Instrukcje, której celem jest wspieranie proekologicznych postaw i zachęcanie do zmieniania świata na lepsze, już od najmłodszych lat. Na dedykowanej stronie internetowej znalazły się alternatywne instrukcje, które pokazują, jak z obecnych na rynku zestawów można stworzyć ekologiczne konstrukcje. Dzieci mogą więc przebudować np. samochód na rower, a kopalnię zamienić w elektrownię wiatrową. 

 

Alternatywne spojrzenie na świat

Grupa LEGO od pokoleń wspiera dzieci w rozwoju poprzez kreatywną zabawę, bo wierzy, że to one w przyszłości będą mieć realny wpływ na zmiany na naszej planecieChcąc zainspirować je i ich rodziców do odkrywania nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań, LEGO pokazało na swoich zestawach klocków, które elementy świata możemy zastąpić bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Zielone Instrukcje mają na celu zainspirować nas wszystkich, niezależnie od wieku, do nowego sposobu myślenia i postrzegania otoczenia. Wykorzystanie klocków inaczej niż zgodnie z załączoną przez producenta instrukcją i tworzenie z nich nowych konstrukcji niesie ze sobą nie tylko wartość kreatywną, ale także edukacyjną, poprzez pokazanie jak w mądry sposób dysponować materiałami, które już posiadamy. 

 

Zamień samochód na rower

Jednym z elementów kampanii były ekologiczne warsztaty dla dzieci, podczas których Zielone Instrukcje po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. W lutym br. przy okazji jednej z największych wystaw klocków LEGO w Europie, dzieci wykorzystały klocki LEGO do stworzenia przyjaznych środowisku budowli i w efekcie przekształciły samochody w rowery, kopalnie węgla w wiatraki, a samoloty w nowoczesne pociągi.

Do przebudowania klasycznych zestawów w coś zupełnie nowego wystarczy odrobina chęci i pomysłowości. Po inspiracje warto zajrzeć na stronę www.zieloneinstrukcje.pl, na której zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą wskazówki jak pozytywnie wpłynąć na środowisko, zmieniając pewne utarte schematy i nawyki. Oprócz konkretnych zestawów, z których można stworzyć rower, hulajnogę czy wiatrak, dostępne są też instrukcje bazujące na klasycznych klockach LEGO, których wiele znajduje się w naszych domach.  

 

Przyszłość zaczyna się już dziś

Firma LEGO dobrze wie, że podstawę naszej przyszłości stanowi zrównoważone wykorzystanie zasobów, którymi dysponujemy.  Dlatego już dziś całą Grupę LEGO napędza w 100% energia słoneczna i wiatrowa wytworzona przez prawdziwe wiatraki LEGO. Swój wkład w przebudowę świata marka pragnie też wprowadzić w tym, co jest jej najbliższe. Powstała już rewolucyjna partia klocków wykonana z roślinnego tworzywa na bazie trzciny cukrowej, z której w przyszłości będą produkowane wszystkie elementy zestawów. Dodatkowo do 2025 opakowania będą wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. Na całym świecie ruszają również programy REPLAY, w których LEGO zachęca do przekazywania klocków kolejnym pokoleniom dzieci. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska Biuro prasowe
2024-04-24 | 11:05

Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska

Zawsze. Więcej. Online. Sklep internetowy Lidl Polska świętuje swoje 5. urodziny! Z tej okazji, na klientów czekają atrakcyjne rabaty na cały asortyment, który obejmuje bogatą
Styl życia Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!
2024-04-24 | 11:00

Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!

Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 25
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 10:00

„Misja dla 4 łap”, czyli charytatywny zlot moto klasyków

Nie od dziś wiadomo, że łodzianie mają wielkie serca – także w stosunku do czworonogów! W sobotę, 27 kwietnia, na rynku Manufaktury odbędzie się wyjątkowy, charytatywny Zlot Samochodów Klasycznych „Misja dla 4

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.