Komunikaty PR

Zielonym do góry!

2022-07-15  |  09:20

Sadzenie kwiatów i roślin doniczkowych tylko z pozoru wydaje się łatwe. Mogły się o tym przekonać dzieci i młodzież, biorący udział w letnich półkoloniach organizowanych przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Cykl zajęć ekologicznych w ramach projektu „Zielony Malin” poprowadził znany ekolog i podróżnik, Dominik Dobrowolski, we współpracy z firmą Develia S.A.

W pierwszych warsztatach wzięło udział 35 dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Nasiona i sadzonki kwiatów ufundowała Develia. Po zajęciach teoretycznych o roli, jaką rośliny pełnią w ekosystemie uczestnicy wysiali nasiona kwiatów oraz posadzili sadzonki lawend w biodegradowalnych doniczkach. Każdy z uczestników będzie teraz hodować kwiaty w swoim domu, a następnie prześle zdjęcie kwitnących roślin do OKSIR. Wśród autorów zdjęć zostaną wylosowane dodatkowe nagrody - oczywiście kolejne nasiona i sadzonki. Następne edukacyjne zajęcia połączone z  sadzeniem drzewek razem z dziećmi z Gminy Wisznia Mała planowane są 20 lipca w Strzeszowie (ul. Osiedlowa 13) przy nowej świetlicy.

Wszystkim wydaje się, że sadzenie i opieka nad roślinami są proste: wystarczy wrzucić do doniczki, przysypać ziemią i raz na jakiś czas podlać. Nic bardziej mylnego. Kwiaty i rośliny doniczkowe to często piękne, złożone organizmy, które wymagają troskliwej opieki. Potrafią jednak naszą cierpliwość znakomicie wynagradzać. Kolonistom z Wiszni Małej cierpliwości nie brakuje – jestem przekonany, że już wkrótce wszyscy będą mogli pochwalić się pięknymi kwiatostanami. Dziękuję firmie Develia S.A, która wspiera nasz cykl działań ekologicznych w gminie finansowo i organizacyjnie. Zielonym do góry! – mówi Dominik Dobrowolski, organizator akcji i znany działacz na rzecz ochrony przyrody.

Dominik Dobrowolski jest twórcą wielu inicjatyw edukacyjnych, jak np.: "Recykling Daje Owoce", "Kultura to Natura", "EkoWalentynki", "Cycling Recycling" czy „Czysta Odra”. W 2021 roku został nagrodzony prestiżowym tytułem „Społecznika Roku” przez tygodnik „Newsweek”.

Akcje prowadzone przez pana Dominika są częścią inicjatywy „Zielony Malin”, którą zainicjowaliśmy w gminie Wisznia Mała w związku z planami budowy parku magazynowego we współpracy z firmą Hillwood. W ramach tego projektu pokazujemy między innymi, że o środowisko naturalne możemy dbać codziennie, bez specjalnych nakładów i większych wyrzeczeń. Kolejne działania w ramach tej inicjatywy ogłosimy już wkrótce – zapowiada Krzysztof Ksit, dyrektor projektu Malin w Develia S.A.

Develia S.A. jest jednym z największych deweloperów w Polsce. Firma rozumie wagę i znaczenie budownictwa zrównoważonego, w realizowanych inwestycjach kładzie duży nacisk na proekologiczne rozwiązania. Spółka wdraża ideę ochrony i poszanowania środowiska, m.in. poprzez tworzenie ogrodów deszczowych, tężni solankowych oraz przystępuje do inicjatyw przyczyniających się do wzrostu różnorodności biologicznej.

Informacje, zdjęcia, filmy o  działaniach w ramach projektu "Zielony Malin" dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/ZielonyMalin/  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Biuro prasowe
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,
Styl życia Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H
2024-08-14 | 10:00

Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H

Sierpień w Manufakturze to czas, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników wyjątkowych smaków, a to za sprawą autorskiego Festiwalu Hot&Sweet! 5. edycja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.