Złość menopauzalna – czy można jej użyć jako napędu do transformacji?
Anna Niewiarowska, mentorka menopauzy, wystąpi z gościnnym wykładem o transformacji dzięki menopauzalnej złości na festiwalu Witariada – największej witariańskiej imprezie na świecie, która odbędzie się w dniach 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w podwarszawskim Kawęczynie. Motywem przewodnim piątej edycji imprezy są pozytywne zmiany.
Anna Niewiarowska zajmuje się przeprowadzaniem kobiet przez jedną z ważnych życiowych zmian – okres menopauzy. Jak przekonuje założycielka profilu na Instagramie Szczęśliwa z menopauzą ważne jest, by nie odczuwać przed menopauzą lęku i nie postrzegać tej przemiany w kategorii straty. Podczas swojego wystąpienia na festiwalu Witariada, w sobotę 13 lipca Anna Niewiarowska zajmie się jedną z trudnych emocji towarzyszących menopauzie: złością.
Czym jest złość menopauzalna?
Złość menopauzalna to określenie, które odnosi się do wzmożonego uczucia gniewu, drażliwości i wahań nastroju, które mogą występować u kobiet w okresie menopauzy. Spadek poziomu estrogenów i progesteronu w tym momencie życia kobiety może wpływać na funkcjonowanie mózgu i odbijać się na emocjach.
Jednak, jak zauważa Anna Niewiarowska złość menopauzalna wcale nie musi być postrzegana jako negatywne zjawisko. W swoim wykładzie pt. „Złość menopauzalna – czy trzeba się z niej oczyścić czy lepiej użyć jako napędu do transformacji?”, który wygłosi 13 lipca podczas festiwalu Witariada w Kawęczynie chce zachęcić przede wszystkim do zmiany perspektywy.
- Złość menopauzalna może być sygnałem, że pewne aspekty życia wymagają zmiany. Może to obejmować relacje, karierę, zdrowie lub styl życia. Wykorzystanie tego uczucia jako motywacji do przeanalizowania i przekształcenia tych obszarów może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego i zrównoważonego życia – wskazuje Anna Niewiarowska.
- Zamiast starać się „oczyszczać” ze złości menopauzalnej, lepiej jest nauczyć się, jak ją przetwarzać i wykorzystywać w sposób, który prowadzi do osobistego wzrostu i poprawy jakości życia. Przetworzenie złości menopauzalnej w konstruktywny sposób może stać się siłą napędową dla pozytywnych zmian – dodaje.
Zmiana podejścia do złości menopauzalnej i postrzeganie jej jako potencjalnego narzędzia transformacji wymaga jednak cierpliwości, wsparcia i otwartości na proces rozwoju osobistego, jak podkreśla mentorka.
Wykładu Anny Niewiarowskiej będzie można wysłuchać 13 lipca o godz. 8:15 w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie przy ul. Gościnnej 20, 05-555 Tarczyn.
Festiwal Witariada odbywa się po raz piąty
Witariada to nie tylko fajne wakacyjne wydarzenie, to manifestacja zmiany, inspiracji i pozytywnego podejścia do życia. Będzie muzyka i spora dawka wiedzy, która przyda się każdemu, kto chce doświadczyć tego, co najlepsze dla ciała, umysłu i ducha.
Program festiwalu jest w tym roku niezwykle ciekawy. Podczas wydarzenia zostanie poruszony szeroki wachlarz tematów, takich jak zdrowie, profilaktyka, żywienie, posty okresowe i czasowe, czy leczenie dietą. Obecni będą m.in. dr Tadeusz Oleszczuk, Dawid Piątkowski, Joanna Kaszuba, Ewa Foley czy Beata Pawlikowska. Nie może zabraknąć też strefy zakupowej, gdzie uczestnicy będą mogli wyposażyć się we wszelkie produkty związane ze zdrowym stylem życia. Dodatkowo, witariańska strefa gastronomiczna pozwoli odkryć bogactwo smaków i aromatów, dzięki którym można odmienić swoje życie na lepsze.
Festiwal pozytywnych zmian – bo tak najlepiej określić piątą edycję Witariady – odbędzie się w podwarszawskim Kawęczynie i potrwa od 12 do 14 lipca br. Więcej informacji: https://www.witariada.com/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.