Zmień piany na zimowe – Gun Foam Winter i Winter Foam PVC marki Den Braven
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
Największym utrudnieniem na budowie w czasie okresu jesienno-zimowego jest mróz. Większość produktów chemii budowlanej źle znosi niskie temperatury i zwykle nie powinna być stosowana poniżej +5oC. Zignorowanie zaleceń producenta w tym zakresie może przynieść poważne konsekwencje. Skutkować będzie nie tylko utrudnioną aplikacją czy zmniejszoną wydajnością, ale także utratą właściwości fizycznych i mechanicznych. Prowadzi to do braku trwałości, osłabienia połączeń czy utraty izolacyjności. Na szczęście na rynku dostępne są nowoczesne produkty stworzone specjalnie z myślą o zastosowaniu w trudnych warunkach pogodowych. Należą do nich piany Gun Foam Winter i Winter Foam PVC marki Den Braven.
Zimowe, czyli całoroczne
Piany montażowe to produkty niezbędne praktycznie na każdej budowie. Są łatwe w aplikacji, szczelnie wypełniają pustą przestrzeń, dopasowując się do dowolnych kształtów. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzają się w zastosowaniach montażowych, izolacyjnych i uszczelniających. Jednoskładnikowe, poliuretanowe piany Gun Foam Winter i Winter Foam PVC Den Braven wyróżniają się na tle innych tego typu produktów szeroką tolerancją temperaturową. Mogą być bezpiecznie stosowane, nawet gdy mróz sięga do -10oC. Cechują się stabilnością wymiarową i niskim stopniem rozprężenia, dlatego nie musimy obawiać się wypaczenia ram okiennych czy drzwiowych. Pamiętać jedynie należy, że w niskich temperaturach pianka utwardza się wolniej. Czas utwardzenia wydłuża się z kilkudziesięciu minut (przy temp. +20oC) do 10 godzin (przy temp. -10oC). Natomiast pełną obciążalność mechaniczną uzyskuje po upływie doby. Co ciekawe, mimo określenia „zimowe”, Gun Foam Winter i Winter Foam PVC Den Braven mogą być z powodzeniem używane przez cały rok. Górna granica zalecanej temperatury w czasie aplikacji sięga bowiem +35oC. Po utwardzeniu piana uzyskuje odporność termiczną w szerokim zakresie od aż -40oC do +90oC (krótkookresowo nawet do +140oC).
Uniwersalne produkty do wielu zastosowań
Gun Foam Winter i Winter Foam PVC Den Braven zasługują na miano uniwersalnych nie tylko z uwagi na wielosezonowość. To preparaty o bardzo dobrej przyczepności do większości standardowych podłoży budowlanych. Mogą być nakładane m.in. na beton, tynk, ceramikę, drewno, metal i plastik. Nie spływają, można więc aplikować je na powierzchnie poziome i pionowe. Po utwardzeniu są neutralne chemicznie oraz odporne na rozwój grzybów i pleśni. Znajdują więc wiele różnorodnych zastosowań. Z powodzeniem wykorzystuje się je przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych i rolet, a także osadzania parapetów, progów i schodów. Doskonale nadają się do wypełniania różnego rodzaju złączy, szczelin i bruzd w ścianach, stropach i dachach. Przy ich pomocy można wypełnić przerwy między płytami styropianowymi w systemach ociepleń, a także uszczelnić prefabrykowane elementy w budowalch szkieletowych. Warto podkreślić, że te dwa produkty doskonale się uzupełniają ze względu na różny sposób aplikacji. Winter Foam PVC marki Den Braven posiada standardowy aplikator wężykowy, natomiast Gun Foam Winter marki Den Braven nakładamy za pomocą pistoletu i warto sięgnąć po nią, kiedy zależy nam na wysokiej precyzji.
Jak widać, z wykorzystaniem odpowiednich produktów można skutecznie wyeliminować przestoje na budowie, nawet, kiedy pogoda za oknem nam nie sprzyja.
www.bostik.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
Modelka przyznaje, że po udziale w 13. edycji popularnego programu „Top Model” sporo się dzieje w jej życiu zawodowym. Kariera nabrała tempa, pojawiają się nowe propozycje współpracy, a jej nazwisko wciąż zyskuje na wartości w świecie modelingu. Klaudia Zioberczyk zaznacza więc, że ta wiosna będzie niezwykle pracowita. Cieszy się też na nadchodzące święta, ale zachęca wszystkich do zachowania umiaru podczas zakupów spożywczych.
Handel
Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach

Zmiany nie są błyskawiczne, jednak spadkowy trend udziału chowu klatkowego kur jest wyraźnie widoczny – wynika z siódmej edycji raportu Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. Według najnowszego raportu już prawie 1/3 kur w naszym kraju utrzymywana jest w systemach innych niż chów klatkowy. Dziesięć lat temu było to zaledwie 13 proc. Obecnie już ponad 170 firm zadeklarowało wycofania jaj z chowu klatkowego. Prawie połowa już teraz wywiązała się z tej obietnicy.
Zdrowie
Julia Kamińska: Nie boję się krwi, ale raz podczas takiej procedury zdarzyło mi się zemdleć

Aktorka nie boi się strzykawek ani zastrzyków. Wizyta w punkcie pobrań krwi czy w laboratorium również nie jest dla niej traumatycznym przeżyciem. Julia Kamińska zaznacza natomiast, że choć samo pobranie krwi powoduje u niej jedynie niewielki dyskomfort, to raz podczas takiej procedury zemdlała.