Zmienna jak… sofa. Funkcja spania wraca na salony
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wielofunkcyjne meble cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z nich jest sofa z funkcją spania, towarzysząca nam od wielu lat i nie zawsze budząca pozytywne konotacje. Duńscy projektanci odczarowują jednak jej dawny wizerunek, pokazując nowoczesne i praktyczne oblicze tego rozwiązania w skandynawskim stylu.
Do tej pory sofy z funkcją spania kojarzyły się z niskim standardem wykonania i brakiem komfortu podczas snu. Ich estetyka także pozostawiała wiele do życzenia. Duńska marka BoConcept postanowiła jednak zmienić wizerunek tego rozwiązania i stworzyć mebel, który połączy funkcję dzienną i nocną, zarazem trafiając w gusta współczesnych odbiorców. Do współpracy zaproszono Henrika Pedersena, który idealnie zbalansował funkcjonalność i estetykę mebla, nadając mu zupełnie nowy charakter. Dzięki temu rozwiązanie wraca na salony w dobrym stylu.
Z duchem czasu
-Kolekcja mebli kompaktowych, w tym również sofa Taylor, to odpowiedź na współczesne potrzeby. Coraz częściej żyjemy na niewielkich powierzchniach, które w czasie lockdownu pełnią coraz więcej funkcji, służąc nie tylko wypoczynkowi, ale także rozrywce czy pracy. Staramy się sprawić, by nawet najmniejsze mieszkania były w pełni komfortowe i atrakcyjne wizualnie – wyjaśnia Kamil Maślanka, współwłaściciel i członek zarządu BoConcept Warszawa.
Bohaterka salonu
Rozkładana sofa Taylor łączy funkcjonalność łóżka i sofy w jednym. Taylor ma w sobie to, co najlepsze w obydwu tych meblach, nie pomijając przy tym estetyki i jakości. Zapewnia odpowiednią regenerację podczas snu, ale równie dobrze sprawdza się jako towarzysza spotkań towarzyskich czy wspólniczka podczas wielogodzinnych serialowych maratonów. Mechanizm rozkładania jest ukryty, a wygoda sofy sprawia, że trudno się domyślić, iż nocą mebel zmienia się w łóżko. To czyni ją idealnym rozwiązaniem do mikroapartamentów, kawalerek i wszystkich miejsc, w których liczy się oszczędność przestrzeni.
Dziel i łącz!
Wraz z sofą dostępny jest puf, który również pełni różne funkcje: siedziska, podnóżka oraz schowka na pościel czy inne przedmioty. Meble są spójne wizualnie i tworzą przyjemny dla oka duet, który dzięki swojej uniwersalności dobrze uzupełnia aranżacje w różnych stylach. Aby uzupełnić aranżację, można poszukać inspiracji w pozostałych elementach kolekcji mebli kompaktowych.
Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.