Komunikaty PR

Zmywarkowy tetris, czyli jak optymalnie zapełnić zmywarkę

2021-04-20  |  12:00
Biuro prasowe

Próby zmieszczenia wszystkich naczyń w zmywarce przypominają czasem grę tetris. Niewymiarowe garnki, miski czy pojemniki na żywność, gdy zostaną ułożone nieodpowiednio, nie tylko zabiorą zbyt wiele miejsca, ale także przyczynią się do powstawania przestrzeni do której nie dociera strumień wody. Jak postępować z naczyniami podczas zapełniania zmywarki, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Często zastanawiamy się, jak zmieścić wszystkie naczynia do zmywarki, łącznie z tymi niewymiarowymi. W rezultacie albo musimy zmierzyć się z niedociągnięciami po umyciu w zmywarce, albo poddajemy się i odkładamy większe naczynia na bok z zamiarem umycia ich później lub ręcznie. Tak nie musi być, ponieważ nowoczesne zmywarki Samsung radzą sobie i z tym problemem. Co więcej, dzięki Programowi Ekspresowemu, Twoje naczynia będą znowu czyste i suche nawet w godzinę.

Jak zmieścić niewymiarowe naczynia?

Wszelkie żaroodporne naczynia i brytfanki, duże garnki oraz większe miski, ze względu na ich wagę, umieszczaj zawsze na dolnym poziomie zmywarki. Najlepiej będzie, jeśli ułożymy je pod kątem, ponieważ w ten sposób strumień wody dotrze zarówno do dna naczynia, jak i ścianek zewnętrznych i wewnętrznych. Jeśli okaże się to niemożliwe spróbuj ułożyć je dnem do góry. Dzięki łatwej regulacji wysokości zawieszenia górnego kosza w zmywarkach Samsung zmywanie wysokich garnków, dużych tac czy blach z piekarnika nie będzie już wyzwaniem. Wszystko z łatwością pomieści się w koszu zmywarki, dzięki czemu unikniemy mycia ręcznego. To bardzo istotna, ułatwiająca życie cecha, dlatego system ten został zastosowany we wszystkich dostępnych modelach zmywarek Samsung.

Jak uniknąć konieczności ręcznego doczyszczania zabrudzeń?

Układanie naczyń w zmywarce powinniśmy rozpoczynać od zapełnienia urządzenia od tyłu. Taka kolejność, a także zachowanie staranności, pozwoli zachować porządek w koszu, co przełoży się na lepsze efekty zmywania. W standardowych zmywarkach dysze wodne umieszczone są zwykle na środku urządzenia. Oznacza to, że jeśli na obrzeżu zmywarki znajdzie się garnek lub talerz odwrócony tyłem do źródła natrysku, woda może nie dotrzeć do niego wystarczająco skutecznie. Z pomocą przychodzą zmywarki Samsung z technologią WaterWall™, czyli innowacyjną listwą natryskową, która tworzy ścianę wody o silnym natężeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań stosowanych w starszych modelach, strumień wody nie jest rozprowadzany po okręgu, a precyzyjnie przesuwa się z jednej krawędzi na drugą. Wysokie ciśnienie pozwala uzyskać idealną czystość naczyń w każdej, nawet trudno dostępnej części zmywarki, a my nie musimy płukać ich przed włożeniem do urządzenia.

Za mało naczyń, aby włączyć zmywarkę?

Czasem zdarzają się sytuacje odwrotne, kiedy część domowników wyjeżdża lub po prostu więcej czasu spędzamy poza domem. Trudno wtedy regularnie zapełniać zmywarkę, a czekanie aż uzbiera się komplet zabrudzonych naczyń może poskutkować nieprzyjemnym zapachem i utrudnić późniejsze usuwanie osadów. Wygodnym, a zarazem bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest możliwość umycia części naczyń tylko w jednym koszu. Oznacza to, że zapełniając dolną strefę w zmywarce strumień wody będzie kierowany tylko na naczynia znajdujące się na tym poziomie. Dwa talerze, kilka kubków po kawie i patelnia? Nie czekaj aż uzbierasz więcej naczyń, skorzystaj z opcji umycia połowy załadunku. Dzięki temu oszczędzisz wodę i energię, a w kuchni nigdy nie zabraknie czystych naczyń. Tym bardziej, że z Programem Ekspresowym potrzebujesz jedynie ok. 60 minut, aby przeprowadzić pełen cykl mycia i suszenia.

 

Ciesz się najlepszymi efektami zmywania i skorzystaj z promocji Samsung

Dobrze dobrane środki myjące to podstawa. Teraz, kupując zmywarki Samsung, i biorąc udział w Promocji, otrzymasz zapas tabletek do zmywania Somat Gold oraz Somat Duo Machine Cleaner, które zadbają o czystość Twoich naczyń i Twojego urządzenia.

 

Warunkiem przystąpienia do promocji jest rejestracja produktu w ciągu 21 dni od daty zakupu oraz pozostawienie własnej opinii o produkcie we wskazanym w regulaminie miejscu.

Promocja rozpoczęła się 15 lutego 2021 roku i obowiązuje do 30 kwietnia 2021 roku lub do wyczerpania puli nagród. Szczegółowe informacje na temat promocji (przystąpienia do promocji oraz jej zasad) dostępne są na: www.dodajkuchniblasku.pl

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadbaj również o czystość samego urządzenia, by cieszyć się jego sprawnym działaniem przez długie lata. Obejrzyj film, który objaśnia, krok po kroku, jak łatwo i szybko wyczyścisz zmywarkę Samsung.

Jak wyczyścić zmywarkę? https://youtu.be/ONlpkpAcR-A

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nowa odsłona Katalogu Produktowego Domoteki – interaktywna mapa inspiracji Biuro prasowe
2021-05-14 | 11:36

Nowa odsłona Katalogu Produktowego Domoteki – interaktywna mapa inspiracji

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka stawia nie tylko na przemyślaną, różnorodną prezentację produktów, lecz także wszechstronne inspirowanie miłośników dobrego
Dom Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja
2021-05-14 | 10:37

Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Wydawać by się mogło, że wanna wolnostojąca, to chwilowy trend i prędzej czy później zostanie wyparty przez rynek. Okazuje się jednak, że jest ona ponadczasowa. Ten wariant wanien
Dom Kuchnia z długim terminem atrakcyjnego wyglądu
2021-05-14 | 09:20

Kuchnia z długim terminem atrakcyjnego wyglądu

Meble w modnym kolorze czy może jednak uniwersalne dekory drewna? Jedno nie musi wykluczać drugiego! Nie masz pomysłu na aranżację kuchni? Połącz oba dekory. Będzie gustownie, z klasą, a

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.