Znamy zwycięzców konkursu Wnętrze Roku SAW!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Po blisko dziewięciu miesiącach od ogłoszenia konkursu Wnętrze Roku, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, poznaliśmy najciekawsze i najbardziej ambitne wnętrza mieszkalne oraz komercyjne rodzimej sceny projektowej. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 28 lutego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na Gali pojawiło się blisko trzystu gości: wybitnych architektów, przedstawicieli mediów, partnerów wydarzenia i sympatyków SAW.
Pierwszy niezależny konkurs dedykowany architektom wnętrz od samego początku wzbudzał ogromne zainteresowanie branży. Niezależna inicjatywa, gwarantująca obiektywny wybór laureatów, bez uwzględniania w ocenie projektu zastosowania wybranych wcześniej marek i produktów, przyniosła rekordową liczbę zgłoszonych prac. W konkursie wzięło udział ponad dwieście pracowni architektonicznych!
Jury Wnętrze Roku 2019 w składzie: Szymon Brodziak, Bazyli Krasulak, Katarzyna Kuo-Stolarska, Bibianna Stein-Ostaszewska oraz Anna Wojczyńska, obradujące pod przewodnictwem Roberta Majkuta, stanęło przed naprawdę trudną decyzją. Po naradach grono ekspertów zdecydowało się wybrać z ponad 200 nadesłanych projektów 20 prac finałowych, a z nich po trzy nagrody w kategoriach: wnętrze prywatne oraz wnętrze publiczne a także dwa równorzędne wyróżnienia.
Zaproszeni na uroczystą Galę goście wysłuchali podsumowujących inicjatywę i wyniki konkursu przemówień członków zarządu SAW – prowadzącego galę Rolanda Stańczyka, Jacka Tryca - komisarza konkursu i Pawła Sokoła – prezesa SAW. „To dla nas bardzo ważny dzień, który otwiera nowy rozdział w historii polskiej architektury wnętrz (…)” – podkreślił prezes w swoim przemówieniu. Przedstawiciele jury przybliżyli idee całego przedsięwzięcia oraz zasady, którymi kierowali się podczas wyłaniania zwycięzców. Ważnymi kryteriami były zastosowanie oryginalnego designu oraz innowacyjność rozwiązań. Krótką prelekcję wygłosił również Michał Ptak – dyrektor marketingu marki Samsung, mecenasa Gali.
Zwieńczeniem Gali było podsumowanie Konkursu Wnętrze Roku, prezentacja zwycięskich projektów oraz wręczenie nagród projektantom. Tę część poprowadził przewodniczący jury – Robert Majkut. Wszystkie wyróżnione prace konkursowe zaskoczyły organizatorów swoją kreatywnością, różnorodnością oraz przemyślaną koncepcją. Nagrodzone projekty wyłamywały się z kryterium czysto funkcjonalnego, prezentując bardzo wysoki poziom i wyjątkową wyrazistość wizualną.
W kategorii Wnętrze Prywatne zwyciężyli Adam Zwierzyński i Anna Porębska z pracowni MUS Architekci. Drugie miejsce zajęła Magda Smolanka z My Space. Trzecia nagroda powędrowała w ręce Katarzyny Widawskiej z Widawscy Studio Architektury.
W kategorii Wnętrze Publiczne zwyciężył Bartosz Haduch z NArchitekTURA. Drugie i trzecie miejsce zajęły projekty Agnieszki Trebendy-Toczydłowskiej oraz Krzysztofa Toczydłowskiego z TTA STUDIO. Wyróżnienia w kategorii Wnętrze Publiczne przyznano Marcinowi Kolanusowi i Józefowi Franczokowi z PORT pracownia i studio architektury oraz Marcie Koniczuk, reprezentującej Pracownię Architektury Wnętrz Marta Koniczuk. Łączna pula nagród w konkursie przekroczyła 100 000 PLN.
Mecenasem Konkursu Wnętrze Roku SAW była firma Profim.
Partnerzy konkursu: Cosentino, Mesmetric, ABB, Barlinek, Vibia, Gessi, Duravit, Novellini, Forbo Flooring, Marra Design.
Partnerami wspierającymi: Homebook, Warsaw Home
Główny patronat medialny objęły magazyny Elle oraz Elle Decoration
Patronami medialnymi wydarzenia były magazyny ARCHITEKTURA, ARCH, Architektura&Biznes, Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, LABEL, Design Alive, Point of Design, Weranda, portale WhiteMAD, Archimania.pl, Archinea.pl, Designteka.pl, Exspace.pl, Infoarchitekta.pl, Magazif.com oraz agencja PR OKK!
Partnerami merytorycznymi wydarzenia został SARP oraz ASP Warszawa.
Partnerzy Gali:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Architektury Wnętrz ASP, Chroma, Miele, GROHE, Cosentino, Profim, Bora, Hoder, Vitra, Spectra Lighting, Forestile, Mielżyński
Dodatkowe informacje: www.saw.org.pl i www.okkpr.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.