Znamy zwycięzców 12. edycji konkursu VASCO Integracja.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
18 maja podczas Gali Finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu VASCO Integracja. W uroczystej oprawie jury przyznało – zgromadzonym online – architektom i projektantom wnętrz nagrody.
Integracja branży architektonicznej to idea przyświecająca konkursowi VASCO od blisko 15 lat. Jego celem jest promocja najlepszych projektów wnętrz, w których wykorzystano grzejniki dekoracyjne VASCO, realizując tym samym strategię Sztuki pełnej ciepła.
Tegoroczna edycja konkursu została rozegrana w aż sześciu kategoriach: projekt zrealizowany, projekt koncepcyjny, projekt innowacje, projekt studencki, projekt mono oraz nagroda użytkowników Facebooka. Pierwsza nagroda, w głównej kategorii – projektów zrealizowanych, w których architekci przedstawiali fotografie wnętrz z zastosowaniem grzejników dekoracyjnych VASCO, przypadła Maciejowi Dylągowi, Marcie Hausman oraz Katarzynie Wichary z pracowni MMOA w Katowicach. W kategorii projektów koncepcyjnych zwyciężyła Joanna Dolot z pracowni Kuka Wnętrza z Koszalina. W kategorii projekt studencki i projekt mono pierwsze miejsca przypadły odpowiednio: Karolinie Skoczylas, studentce Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Annie Ejsmot z Biskupic. W kategorii projekt Facebooka zwyciężył natomiast Kajetan Przybylski z Warszawy.
12. edycja konkursu zdecydowanie wyróżniała się od pozostałych. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, które po raz pierwszy zostało partnerem konkursu i objęło patronatem merytorycznym nowopowstałą kategorię – INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu, architekci wnętrz projektowali kontenerowy domek letniskowy. Z ramienia SAW nadesłane projekty oceniali znani architekci: Robert Majkut, Paweł Sokół, Jacek Tryc, Agnieszka Stefańska, Roland Stańczyk, Magda Federowicz-Boule. W tej kategorii zwyciężyła Emilia Gabryjel z pracowni Game Box w Przygrodziacach. – Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki i zapewniamy, że komisja nie miała łatwego zadania. To dla nas zaszczyt móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówił podczas Gali, Robert Majkut, przewodniczący kapituły konkursowej.
Konkursu VASCO Integracja skierowany był także do studentów, dlatego organizatorzy zaprosili do współpracy uczelnie wyższe, a nadesłane prace były również oceniane okiem wykładowców prestiżowych uniwersytetów w kraju: prof. Jana Sikory, dr Szymona Hanczara oraz dr hab. Beaty Dobryjanowicz.
Wsparcie medialne
Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+. W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów.
Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział przeszło 1500 pracowni architektonicznych, zgłaszając ponad 1800 projektów.
CAŁOŚCIOWE WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA: PROJKET ZREALIZOWANY
- miejsce – Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
- miejsce – Karol Ciepliński, BLACKHOUSE, Kraków
- miejsce - Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
KATEGORIA: PROJKET KONCEPCYJNY
- miejsce – Joanna Dolot, Kuka Wnętrza Joanna Dolot, Koszalin
- miejsce – Łukasz Rząd, INUTI, Łódź
- miejsce - Maria Trojnara, Joanna Stawiak, Mast Studio Architektury Wnętzr Trojnara Stawiak S.C., Poznań
KATEGORIA: PROJKET INNOWACJE
nagroda – Emila Gabryjel, pracownia GAME BOX, Przygodzice (Wielkopolska)
KATEGORIA: PROJKET STUDENCKI
wyróżnienie – Karolina Skoczylas, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Architektury Wnętrz
KATEGORIA: PROJEKT MONO
- nagroda – Anna Ejsmont, Biskupiec
- wyróżnienie – Natalia Guedes-Teixeira, Katarzyna Beresińska, TK Architekci, Warszawa
KATEGORIA: PROJKET FACEBOOKA
- nagroda – Kajetan Przybylski, Warszawa
- nagroda studencka – Marta Wyczylińska, studentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecienie
Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka VASCO Polska: https://www.facebook.com/VASCOPolska

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.