Znamy zwycięzców 12. edycji konkursu VASCO Integracja.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
18 maja podczas Gali Finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu VASCO Integracja. W uroczystej oprawie jury przyznało – zgromadzonym online – architektom i projektantom wnętrz nagrody.
Integracja branży architektonicznej to idea przyświecająca konkursowi VASCO od blisko 15 lat. Jego celem jest promocja najlepszych projektów wnętrz, w których wykorzystano grzejniki dekoracyjne VASCO, realizując tym samym strategię Sztuki pełnej ciepła.
Tegoroczna edycja konkursu została rozegrana w aż sześciu kategoriach: projekt zrealizowany, projekt koncepcyjny, projekt innowacje, projekt studencki, projekt mono oraz nagroda użytkowników Facebooka. Pierwsza nagroda, w głównej kategorii – projektów zrealizowanych, w których architekci przedstawiali fotografie wnętrz z zastosowaniem grzejników dekoracyjnych VASCO, przypadła Maciejowi Dylągowi, Marcie Hausman oraz Katarzynie Wichary z pracowni MMOA w Katowicach. W kategorii projektów koncepcyjnych zwyciężyła Joanna Dolot z pracowni Kuka Wnętrza z Koszalina. W kategorii projekt studencki i projekt mono pierwsze miejsca przypadły odpowiednio: Karolinie Skoczylas, studentce Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Annie Ejsmot z Biskupic. W kategorii projekt Facebooka zwyciężył natomiast Kajetan Przybylski z Warszawy.
12. edycja konkursu zdecydowanie wyróżniała się od pozostałych. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, które po raz pierwszy zostało partnerem konkursu i objęło patronatem merytorycznym nowopowstałą kategorię – INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu, architekci wnętrz projektowali kontenerowy domek letniskowy. Z ramienia SAW nadesłane projekty oceniali znani architekci: Robert Majkut, Paweł Sokół, Jacek Tryc, Agnieszka Stefańska, Roland Stańczyk, Magda Federowicz-Boule. W tej kategorii zwyciężyła Emilia Gabryjel z pracowni Game Box w Przygrodziacach. – Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki i zapewniamy, że komisja nie miała łatwego zadania. To dla nas zaszczyt móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówił podczas Gali, Robert Majkut, przewodniczący kapituły konkursowej.
Konkursu VASCO Integracja skierowany był także do studentów, dlatego organizatorzy zaprosili do współpracy uczelnie wyższe, a nadesłane prace były również oceniane okiem wykładowców prestiżowych uniwersytetów w kraju: prof. Jana Sikory, dr Szymona Hanczara oraz dr hab. Beaty Dobryjanowicz.
Wsparcie medialne
Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+. W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów.
Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział przeszło 1500 pracowni architektonicznych, zgłaszając ponad 1800 projektów.
CAŁOŚCIOWE WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA: PROJKET ZREALIZOWANY
- miejsce – Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
- miejsce – Karol Ciepliński, BLACKHOUSE, Kraków
- miejsce - Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice
KATEGORIA: PROJKET KONCEPCYJNY
- miejsce – Joanna Dolot, Kuka Wnętrza Joanna Dolot, Koszalin
- miejsce – Łukasz Rząd, INUTI, Łódź
- miejsce - Maria Trojnara, Joanna Stawiak, Mast Studio Architektury Wnętzr Trojnara Stawiak S.C., Poznań
KATEGORIA: PROJKET INNOWACJE
nagroda – Emila Gabryjel, pracownia GAME BOX, Przygodzice (Wielkopolska)
KATEGORIA: PROJKET STUDENCKI
wyróżnienie – Karolina Skoczylas, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Architektury Wnętrz
KATEGORIA: PROJEKT MONO
- nagroda – Anna Ejsmont, Biskupiec
- wyróżnienie – Natalia Guedes-Teixeira, Katarzyna Beresińska, TK Architekci, Warszawa
KATEGORIA: PROJKET FACEBOOKA
- nagroda – Kajetan Przybylski, Warszawa
- nagroda studencka – Marta Wyczylińska, studentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecienie
Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka VASCO Polska: https://www.facebook.com/VASCOPolska
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.