Zostań w domu! Konsultacje online w Centrum Dietetyki Stosowanej
Od kilku dni w Polsce obowiązuje stan epidemii. Apele władz i lekarzy przez cały czas brzmią tak samo: Zostań w domu! Chodzi przede wszystkim o to, by zminimalizować falę zachorowań. W związku z zaistniałą sytuacją podmioty gospodarcze, gabinety lekarskie, salony piękności i wiele innych zawieszają swoją działalność na czas bliżej nieokreślony. Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku i Giżycku, dbając o zdrowie swoich pacjentów, rozszerzyło ofertę o konsultacje online.
Oznacza to, że już teraz pacjenci mogą skorzystać z indywidualnej porady wykwalifikowanego dietetyka z doświadczeniem, bez wychodzenia z domu, siedząc w wygodnym fotelu i popijając ulubioną kawę. Jedyne czego będziemy potrzebowali to internet i odpowiednia aplikacja. Konsultacje odbywają się w formie wideorozmowy z wykorzystaniem aplikacja WhatsApp tudzież innego komunikatora.
– Aby zarezerwować termin konsultacji, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową www.cds-dieta.pl, wejść w zakładkę „umów wizytę” i na dole strony wybrać opcję konsultacje online, zależnie od tego, czy jest to pierwsza konsultacja, czy wizyta kontrolna. Następnie należy wybrać dogodny termin i wypełnić krótki kwestionariusz osobowy – mówi Remigiusz Filarski z Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku.
Rezerwację należy potwierdzić, dokonując płatności online, a specjalista CDS skontaktuje się z pacjentem mailowo, potwierdzając rezerwację terminu.
Podczas konsultacji online dietetyk przeprowadzi wywiad zdrowotny i żywieniowy, wspólnie z pacjentem ustali, jakie produkty i potrawy powinny się znaleźć w jadłospisie.
– Pierwotnie zakładaliśmy, że konsultacje online będą dedykowane naszym stałym pacjentom mieszkających na co dzień za granicą lub w innych miastach, którzy ze względów logistycznych mogą nas odwiedzić osobiście tylko kilka razy do roku. Jednak w obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystkim polecamy ten rodzaj kontaktu z naszym gabinetem. Skorzystać na tym mogą również pacjenci spoza województwa podlaskiego – dodaje Remigiusz Filarski.
Eksperci z CDS służą swoim wieloletnim doświadczeniem między innymi w:
• w redukcji masy ciała
• alergiach i nietolerancjach pokarmowych
• nadciśnieniu
• cukrzycy typu drugiego, insulinooporności, zespole policystycznych jajników, chorobach tarczycy, nerek i wątroby
• budowaniu masy mięśniowej
– Złośliwi zarzucają, że konsultacje online nie dają możliwości przeprowadzenia analizy składu ciała, czyli kluczowego badania, które pozwala określić czy masa ciała oraz proporcje tkanki tłuszczowej i mięśniowej są prawidłowe, wyznaczyć cele oraz monitorować efekty. W rzeczywistości znamy inne metody diagnostyczne i monitorujące efekty diety, o których dietetyk opowie na indywidualnych konsultacjach online – mówi Małgorzata Pomykała z CDS w Giżycku.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.