Komunikaty PR

Zostań w domu. Stwórz wielkanocne ozdoby!

2020-04-06  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Spędzanie czasu w domowym zaciszu nie musi być nudne. Już teraz możemy przygotować się do zbliżających się świąt i zaskoczyć rodzinę naszymi stroikami, doniczkami, filcowymi zajączkami i ażurowymi pisankami. Ich samodzielne wykonanie sprawi wiele radości. Podpowiadamy, jak zrobić to łatwo i szybko, wykorzystując podstawowe narzędzia.

 

Aby zrobić piękne, świąteczne ozdoby, wcale nie trzeba wielkiego talentu do majsterkowania oraz skrzynki pełnej skomplikowanych narzędzi. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz pistolet do klejenia, kombinerki, nożyczki, nóż i zszywacz. Wiele dekoracji jesteśmy w stanie wykonać własnoręcznie.

 

Stroik na korze

Wszystkim bardzo podobają się dekoracje z elementami natury. Jak zrobić ozdobę w tym stylu? Istnieje prosty i szybki sposób. Wystarczy do tego pomoc tylko jednego narzędzia. Potrzebujemy: jajka, kawałek kory, mech, kilka małych roślin (świetnie sprawdzą się krótkie gałązki lub kwiatki) oraz pistolet do klejenia na gorąco.

 

Na początku przygotowujemy skorupki jaj. Wykonujemy w nich niewielki otwór na czubku, przez który wydobywamy białko i żółtko, po czym już puste przyklejamy do kory, którą możemy kupić w sklepie lub znaleźć w parku. Wokół skorupek naklejamy mech i dowolne ozdoby. Na samym końcu ostrożnie wlewamy wodę do skorupek i wkładamy do nich rośliny.

 

Do wykonania stroika będzie nam potrzebny poręczny pistolet na klej. – Przy takich czynnościach dobrze sprawdzi się mały, akumulatorowy pistolet na cienki klej. Ważne, żeby bezproblemowo wszyscy mogli z niego skorzystać. Optymalnym wyborem będzie Steinel NEO 1 z funkcją automatycznego wyłączania po 5 minutach bezczynności, która przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy dekorujemy nasz wymarzony stroik. Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów, ciekawym wyborem powinien być Glematic 3002 z wymiennymi dyszami – rekomenduje Radosław Koźba, manager marki Steinel w Lange Łukaszuk. Pistolet na klej przyda się z pewnością wiele razy po Wielkanocy. Narzędzie zawsze warto mieć w szufladzie, gdyby w domu trzeba było coś szybko i dokładnie skleić.

 

Ozdobny świecznik

W kilka minut wykonamy także stroik-świecznik w szklanym naczyniu, najlepiej owalnym. Najpierw wystarczy wstawić do niego świeczkę, wsypać trochę ozdobnych kamieni, również kolorowych, małych sztucznych jajek, a na koniec udekorować wszystko zielonymi gałązkami z naszego ogrodu.

 

Taki stroik wykonamy bez użycia narzędzi. Jedynie do ścięcia gałązek możemy potrzebować uniwersalnych nożyc. Wybierając nowe zwróćmy uwagę na narzędzia, które mają wersję z otwieraczem do butelek, co na pewno przyda się przy wielu okazjach, a także przy kolejnych rękodziełach. Kolorowe jajeczka są dostępne w różnych sklepach, jednak tutaj możemy również kupić barwnik i stworzyć coś swojego.

 

Wiosenny wianek

Będąc na zakupach możemy sięgnąć po rzeczy na plecionym wianku. Dobierzmy do niego bazie, sztuczne kwiaty, pluszowe ozdoby, druciki i klej na gorąco. W domu przygotujmy wydmuszki. Pracę zaczynamy od przymocowania do wianka pluszowych dekoracji przy pomocy drucika, który z łatwością przetniemy kombinerkami na pożądaną długość. Narzędziem pomożemy sobie zakręcając mocowanie na wianku. Następnie przyklejamy wydmuszki do wianka przy pomocy pistoletu do klejenia. Ostatnim krokiem jest doklejenie sztucznych kwiatów.

 

Filcowe zające i pisanki

Nożyczki i pistolet do klejenia przydadzą się także do zrobienia bardzo popularnych i ładnych ozdób z filcu. Z materiału wycina się rozmaite kształty, które łączy się tak, aby powstały kolorowe filcowe zajączki lub pisanki. Prostym sposobem można zrobić nawet trójwymiarowe jajka. Wystarczy połączyć dwie wycięte jajowate płaszczyzny i wypełnić je watą. Można zrobić to igłą z nitką lub wykorzystać praktyczny zszywacz z dwustopniową regulacją siły wbijania i prostym mechanizmem zmiany typu zszywek. Tak wykonane filcowe ozdoby pięknie prezentują się na wielkanocnym stole.

 

Na sztućce i rzeżuchę

Dobrym pomysłem jest wycięcie zająca i naklejenie na jego tylnej stronie białego paska. Następnie robi się nacięcia nad i pod paskiem. Do nacinania najlepiej użyć bezpiecznego noża. Teraz w wycięciach wystarczy umieścić sztućce. Kolejny pożyteczny i urozmaicający świąteczny stół zając gotowy!

 

Bez wychodzenia z domu uda się przygotować wiosenną doniczkę na rzeżuchę. Wykorzystuje się do tego celu dolną część plastikowej butelki, którą okleja się wedle uznania i dekoruje ulubionymi ozdobami, które oczywiście można wyciąć z filcu lub kolorowego papieru. Podstawowe przybory takie jak nóż, nożyczki i klej w zupełności wystarczą.

 

Ażurowe wydmuszki

Nieco bardziej wprawione osoby mogą spróbować zrobić ażurowe pisanki z wydmuszek przy pomocy małej wiertarko-frezarki. To narzędzie przydaje się  już na etapie wykonania otworów w jajku, przez które wydmuchamy zawartość. Teraz powinniśmy pozbyć się ze skorupki błonki. W tym celu moczymy wydmuszkę w wodzie z wybielaczem. Wymagane jest też wzmocnienie skorupki przed wycinaniem w niej kształtów. Aby była mocniejsza, wypełniamy ją i pokrywamy z zewnątrz lakierem akrylowym.

 

Teraz możemy narysować kształty ołówkiem i wyciąć je wiertarko-frezarką. To precyzyjna praca, więc potrzebujemy mikronarzędzia takiego jak Proxxon MICROMOT 60/E. Warto dokupić do niego giętki wężyk, który znacznie ułatwi robienie ażurowej pisanki.

 

Przybornik:

  • pistolet na klej Steinel Gluematic 3002 lub Neo 1,
  • zszywacz Novus J-17,
  • kombinerki NWS 180 mm,
  • nóż bezpieczny Wolfcraft Profi,
  • nożyce uniwersalne Wolfcraft 215 mm z otwieraczem butelek lub nożyce domowe 250 mm Wolfcraft
  • wiertarko-frezarka, grawerka Proxxon MICROMOT 60/E.

Wykonanie wielu ozdób świątecznych nie wymaga fachowej wiedzy i sprzętów dla profesjonalistów. Wystarczy trochę wolnego czasu, chwila skupienia i… własna wyobraźnia. Co ważne, większość ozdób można stworzyć w domu. Bezpiecznie, bez wychodzenia na zewnątrz.

 

https://www.langelukaszuk.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.