Komunikaty PR

Życie jest fajne. Również życie z HIV

2024-08-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania doc ( 0.44 MB )

Jak oszacować ryzyko zakażenia HIV? Najprościej – na stronie przygotowanej przez Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami”: https://swwaids.org/zycie-nadal-jest-fajne/. Wystarczy wypełnić ankietę na temat tego, co nam się przydarzyło – i zaraz jest wynik. Jeśli trzeba, wraz z sugestią wizyty w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym i rozmowy z doradcą ds. HIV/AIDS połączonej z testem na HIV. Strona to część projektu pod nazwą „Życie nadal jest fajne”, finansowanego ze środków przyznanych w konkursie Pozytywnie Otwarci. Celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki i terapii HIV oraz życia z wirusem. Co, oprócz ankiety szacującej ryzyko zakażenia, składa się na ten projekt? M.in. filmy na temat profilaktyki HIV, a także dobrego życia po diagnozie, rolki i shorty.

W 2023 roku niemal 3 tysiące osób dowiedziało się w Polsce o swoim zakażeniu HIV. Ile z tych osób nie było świadomych, że ich zachowanie niesie takie zagrożenie? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Utarło się, że najbardziej zagrożone zakażeniem HIV są osoby młode oraz przedstawiciele grupy MSM. Tymczasem w ubiegłym roku najczęściej pozytywny wynik testu na HIV otrzymywały osoby w wieku 30-39 lat, a deklarowana droga zakażenia to w ponad 1/3 kontakty heteroseksualne.

Jak mówi Irena Przepiórka ze Stowarzyszenia Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami”: „Sądzimy, że HIV nam nie zagraża i dlatego się nie badamy. To błąd. Nasz projekt ma zachęcić do testów i pokazać, że życie z HIV to nadal normalne życie. Może być aktywne, rodzinne. Będziemy pokazywać, że żyjąc z HIV, można mieć męża, żonę, zdrowe dzieci.”

Jednak życie z HIV może być normalne pod warunkiem, że osoba seropozytywna jest pod opieką lekarza i przyjmuje leki. Dlatego na stronie internetowej z ankietą oraz w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami (https://www.facebook.com/stowarzyszeniebzn/) znajdą się informacje, jak i gdzie się leczyć. Warto zajrzeć na stronę oraz na profile społecznościowe Stowarzyszenia również po to, żeby usłyszeć, co o życiu z HIV mówią same osoby HIV+ w materiałach, które będą się tam sukcesywnie pojawiać: filmach, rolkach i shortach.

„Stowarzyszenie „Bądź z nami” od lat wspiera osoby żyjące z HIV oraz działa na rzecz profilaktyki zakażeń. Jestem przekonany, że strona pozwalająca oszacować ryzyko zakażenia HIV będzie świetnym źródłem wiedzy o wirusie zarówno dla osób, które żyją z HIV, jak i tych, które chcą dowiedzieć się więcej na ten temat. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć Stowarzyszenie środkami z naszego grantu” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 5 najczęstszych błędów rodziców w dbaniu o zęby dzieci Biuro prasowe
2024-08-24 | 01:00

5 najczęstszych błędów rodziców w dbaniu o zęby dzieci

Higiena jamy ustnej to złożony temat. Ważne aby odpowiednie nawyki zaszczepić w dzieciach jak najwcześniej. To na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za zdrowie pociech i tak samo
Zdrowie Dobry wzrok pomoże dziecku w pełni wykorzystać jego potencjał w szkole
2024-08-21 | 01:00

Dobry wzrok pomoże dziecku w pełni wykorzystać jego potencjał w szkole

Przełom sierpnia i września to czas, który w wielu domach przypomina mały nowy rok. Powrót do codziennej rutyny po wakacyjnej przerwie, często oznacza konieczność
Zdrowie Opieka wytchnieniowa – to specjaliści są jej sercem
2024-08-20 | 10:55

Opieka wytchnieniowa – to specjaliści są jej sercem

Rodzice dzieci niepełnosprawnych muszą codziennie mierzyć się z wyzwaniami, których wielu z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić. Opieka nad przewlekle bądź nieuleczalnie chorymi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.