Żyjesz w biegu? Dbaj o siebie!
W dzisiejszych czasach życie nabrało zawrotnego tempa. Nasze kalendarze pękają w szwach, wypełnione po brzegi licznymi aktywnościami zawodowymi i sprawami „do załatwienia”. W tym pędzie zapominamy niekiedy o tym, co kluczowe – czyli o dbałości o siebie. A dla zdrowia, samopoczucia, kondycji kluczowe znaczenie mają nasze codzienne wybory – również te, których dokonujemy przy sklepowych półkach.
Chyba każdemu zdarza się sięgać po produkty, które nie przynoszą organizmowi żadnych rzeczywistych korzyści – poza stłumieniem uczucia głodu. Choć mamy coraz większą świadomość roli naszych nawyków żywieniowych, to gdy jesteśmy zabiegani, w natłoku obowiązków i tak sięgamy po przekąski typu „junk food” czy słodzone, wysokokaloryczne napoje. Robimy to z wygody, a niekiedy dla prostej przyjemności – większość z nas lubi słodki smak.
Pamiętajmy, że wszystkie produkty, które spożywamy czy pijemy mają znaczenie dla naszego organizmu. Warto więc wybierać dobrze! Na co zatem zwracać uwagę? Z pewnością na skład, sposób produkcji, zawartość warzyw i owoców. Doskonałym przykładem godnego polecenia produktu są soki tłoczone, które mają mnóstwo zalet. Łatwo i szybko można sięgnąć po nie w dowolnym momencie dnia. Zdrowo ugaszą pragnienie, a przy tym będą dobrym źródłem wartościowych składników odżywczych.
Powinniśmy jednak i w takim przypadku starannie przeczytać etykietę. Soki tłoczone – takie jak Fortuna Bio Sok 100% – powstają ze świeżych owoców i warzyw, które na wstępie są myte i selekcjonowane. Następnie są tłoczone. Tylko tyle – i aż tyle. Dzięki takiemu procesowi wytwarzania, zachowują bowiem witaminy, składniki mineralne, błonnik i przeciwutleniacze. Nie bez znaczenia jest też pochodzenie składników.
W przypadku soków Fortuna Bio Sok 100% mamy pewność, że owoce i warzywa pochodzą z upraw z rolnictwa ekologicznego. Potwierdza to certyfikat rolnictwa ekologicznego. Nawet w najbardziej zabieganym dniu, warto znaleźć chwilę na szklankę tłoczonego soku. To nie tylko krok ku zdrowiu, ale też świetny smak – naturalna słodycz.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.