Kalendarium

14 września
Kalendarium
Konferencja: 15:00 do 2019-09-15 21:00
Organizator:
Centrum Praskie Koneser i Agora S.A.
Miejsce: Centrum Praskie Koneser w Warszawie
Kontakt:
Imię i nazwisko: Marta Głowacka
Firma: Lemon Spot
Telefon: +603651708
E-mail: marta|lemonspot.pl| |marta|lemonspot.pl

Komisja Europejska na Warszawskim Festiwalu Konesera

Komisja Europejska zaprasza do strefy #EUandME
Komisja Europejska otworzy swoją strefę #EuandME podczas II edycji Warszawskiego Festiwalu Konesera. W strefie #EUandME będzie można, m.in. uczestniczyć w warsztatach eco i komiksowych, skomponować muzykę na Mash Machine i zrobić pamiątkowego „gifa” w stylu Andy’ego Warhola.

Informacje ogólne

Komisja Europejska ze strefą #EUandME na Warszawskim Festiwalu Konesera

Centrum Praskie Koneser w Warszawie, które powstało w miejscu zabytkowej wytwórni wódek, stanowi wyjątkową, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Odbywające się tu wydarzenia kulturalne, takie jak Warszawski Festiwal Konesera, stały się dla Warszawiaków okazją do spotkań. Komisja Europejska wybrała to wydarzenie, aby porozmawiać z młodymi Europejczykami o możliwościach oferowanych przez Unię Europejską.

 - Festiwale muzyczne są idealną okazją, by porozmawiać o Unii Europejskiej w swobodniejszej atmosferze. Dzisiaj wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na ich codzienne życie ma to, że są mieszkańcami UE i jakie czerpią z tego korzyści. A to przecież, między innymi, wiele możliwości realizowania swoich pasji, dzięki przepisom i inicjatywom UE. – mówi dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

Realizowanie pasji będzie motywem przewodnim wszystkich aktywności prowadzonych w strefie Komisji Europejskiej #EUandME. Strefa będzie usytuowana w pasażu Konesera, w pobliżu sceny festiwalowej i będzie otwarta 14 i 15 września, w godz. 15:00 – 21:00. To miejsce, w którym zarówno młodsi, jak i starsi goście festiwalu będą mogli rozwijać swoje pasje. Działania animacyjne prowadzone w strefie #EUandME będą podzielone na trzy obszary tematyczne: ekologia, sztuka i sport.

W strefie eco będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych, podczas których będzie można nauczyć się, jak z niepotrzebnych materiałów zrobić woskowijki zastępujące folię spożywczą, a używane t-shirty przerobić na torby na zakupy. Plastikowe butelki będzie można zamienić w designerskie doniczki i wykorzystać jako nasadzenia roślin lub jako surowiec do produkcji kolorowych piórników, pudełek na skarby, a nawet torebek. Dodatkową atrakcją w strefie eco będzie specjalny dotykowy ekran, na którym najmłodsi goście festiwalu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną w grach online Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

W strefie sztuki będzie moż aobejrzeć krótkometrażowe produkcje filmowe znanych europejskich reżyserów m.in. „Odludek” Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Testosteron”, „Lejdis”) i „Spisek” Magdaleny Załęckiej, laureatki konkursu #EUandME dla młodych filmowców, ze znakomitą rolą Stanisławy Celińskiej. Filmy są częścią trwającej kampanii #EUandME, która pokazuje korzyści wynikające z członkostwa w UE oraz ścieżki realizacji własnych pasji.

Nie zabraknie także atrakcji dla aktywnych. Umiejętności muzyczne zweryfikuje Mash Machine – specjalne urządzenie do komponowania muzyki. Będzie można wykonać festiwalowy "tauaż" oraz pamiątkowego gifa i zdjęcie w stylu Andy'ego Warhola.

Fani komiksów i rysowania będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksowych (15 września, 16:00 – 17:30), prowadzonych przez uznanych twórców komiksów - Grzegorza Janusza, autora scenariuszy i tekstów oraz Tomasza „Pioruna” Piorunowskiego. A już 27-29 września, na Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów
w Łodzi, będzie miał premierę ich najnowszy komiks „Paneuropa vs Pandemonium”, którego bohaterami są postaci z europejskich mitów i baśni.

W strefie sportu będzie można sprawdzić swoje umiejętności sportowe na ruchomej ściance wspinaczkowej.

Ale do strefy europejskiej warto zajrzeć nie tylko ze względu na atrakcje i konkursy. W punkcie informacyjnym będzie można uzupełnić wiedzę na temat funduszy i programów unijnych wspierających edukację, założenie własnego biznesu czy rozwój pasji.

Więcej informacji:

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,510,39,25157622,165709,-EUandME-na-Warszawskim-Festiwalu-Konesera.html

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,510,39,25124175,165709,Warszawski-Festiwal-Konesera-2019.html  

Warunki akredytacji

Wstęp wolny.