Kalendarium

16 lutego
Kalendarium
Konferencja:
Organizator:
„Vogue Polska”
Miejsce: Kinoteka
Kontakt:
Imię i nazwisko: m.antecka@businessandculture.pl
Telefon: 791919409
E-mail: m.antecka|businessandculture.pl| |m.antecka|businessandculture.pl

Vogue Polska Festiwal

Urodziny Vogue Polska
„Vogue Polska” zaprasza w weekend 16 i 17 lutego do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Vogue Polska Festiwal, zorganizowany z okazji 1. urodzin magazynu.

Informacje ogólne

Vogue Polska” zaprasza w weekend 16 i 17 lutego do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Vogue Polska Festiwal, zorganizowany z okazji 1. urodzin magazynu. Biletem wstępu na Festiwal będzie urodzinowy (marcowy) numer pisma. Na wydarzenia zamknięte wymagana jest rejestracja.

 

SOBOTA 16.02.2019

 

Wokół Mody Polskiej”

 

Opis: Złośliwi mówią, że to musiało się udać – Moda Polska była w PRL tak uprzywilejowana, że wręcz skazana na sukces. Życzliwi przekonują, że nie musiało – o sukcesie zdecydowały pasja i talent twórców marki. Jak było naprawdę: co decydowało o wyjątkowości Mody Polskiej, jak wyglądała codzienna praca i co sprawiło, że metkę z jaskółką pamiętamy do dziś? Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem oraz innymi projektantkami Mody Polskiej: Krystyną Wasylkowską i Katarzyną Raszyńską. W debacie udział weźmie także projektant Tomasz Ossoliński, kurator i pomysłodawca wystawy o Modzie Polskiej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Prowadząca: Aleksandra Bo

kowska

Paneliści: Krystyna Wasylkowska, Katarzyna Raszyńska, Jerzy Antkowiak, Tomasz Ossoliński

Godzina: 14:00

Sala: 4

 

Jak się robi pismo?”

 

Opis: Zderzamy kulisy powstawania dwóch tytułów – „Vogue Polska” i niezależnego, wpływowego pisma branżowego „System”, założonego przez Alexię Niedzielską. Będziemy rozmawiać o tym jaką rolę pełni dziś magazyn drukowany, a jaką redaktor, wymienimy się doświadczeniami z pracy z najważniejszymi postaciami świata mody – projektantami, fotografami, modelkami – i podzielimy się anegdotami z produkcji sesji.

Prowadzący: Filip Niedenthal

Paneliści: Alexia Niedzielski, Małgosia Bela

Godzina: 16:00

Sala: 3

 

Rzemiosło w modzie”

 

Opis: Jak podkreśla Suzy Menkes, współczesny luksus w modzie to przede wszystkim dbałość wykonania, znajomość warsztatu i tradycyjnych technik rzemiosła. Projektanci mody chętnie odwołują się dziś do przeszłości, przywracają do życia materiały i techniki, które latami tkwiły w zapomnieniu. W panelu spotkają się Fabrizio Viti, dyrektor artystyczny odpowiadający za obuwie w domu mody Louis Vuitton, który od 2016 roku prowadzi też własną markę, w której często odwołuję się do rzemiosła oraz projektantka kultowych już torebek i dodatków Zofia Chylak i Tonya Hawkes, profesor Polimody specjalizująca się w produkcji dóbr luksusowych. Skąd czerpią inspiracje? Jak wygląda edukacja w dziedzinie mody – właśnie pod kątem rzemiosła? Jak opowieść o przeszłości staje się częścią marketingu przyszłości? W jaki sposób optymalizować zysk przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowców?

Prowadząca: Marta Kowalewska

Paneliści: Fabrizio Viti, prof. Tonya Hawkes, Zofia Chylak

Godzina: 17:30

Sala: 4

 

Siła influencerów”

 

Opis: „Influencerzy”. To określenie jest w świecie mody odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale co ono właściwie dzisiaj oznacza? Kim są współcześni influencerzy, jaka jest ich strategia komunikacji z odbiorcami, jak budują swój wizerunek? Jak za ich sprawą zmienił się świat mody i rynek mediów? Jak widzą swoją przyszłość w kontekście nowych technologii i zmienności tej branży?

Prowadząca: Hanna Rydlewska

Uczestnicy: Jessica Mercedes, Gosia Boy, Alice Zielasko, Horkruks, Harel, Joanna Kuchta, Karolina Gruszecka

Godzina: 15:30

Sala: 7

 

Spotkanie z Ellen von Unwerth

 

Opis: Spotkanie ze słynną fotografką, autorką wystawy, której prace będziemy mogli podziwiać podczas weekendu urodzinowego. W rozmowie, którą poprowadzi redaktor naczelny „Vogue Polska” Filip Niedenthal, Unwerth opowie o swoich słynnych sesjach dla różnych edycji „Vogue’a”, ikonicznych kampaniach dla takich marek jak Guess i wyreżyserowanych przez siebie teledyskach.

Prowadzący: Filip Niedenthal

Paneliści: Ellen von Unwerth

Godzina: 19:00

Sala: 7

 

Warsztat „Redakcja Vogue – W rolach głównych”

 

Opis: Kogo zapraszamy na łamy „Vogue’a” i dlaczego? Jak hartowały się materiały publikowane cyklicznie, czyli dlaczego „Dwugłos” nie może brzmieć unisono? Nasze spotkania i rozmowy z bohaterami tekstów i dziennikarzami, którzy dla nas piszą. Poszukiwania autorskiej formy wypowiedzi.

Prowadzący: Anda Rottenberg, Ewelina Dziewiela, Joanna Lorynowicz

Godzina: 14:00

Sala: 8

 

Warsztat „Vogue Beauty – Po drugiej stronie lustra”

 

Opis: W czasie warsztatów porozmawiamy z Joanną Czech. Zaufana kosmetyczka gwiazd takich jak Anna Wintour, Sting, Philip Lim, Uma Thurman czy rodzina Kardashianów, w rozmowie, która odbędzie się na dwa dni przed jej wylotem na rozdanie Oscarów, opowie między innymi o tym jak przygotuje podopiecznych do gali i jakie są najnowsze trendy w pielęgnacji. W drugiej części spotkania – opowieść o kulisach sesji beauty, o tym czym fotografowanie urody różni się od fotografowania mody.

Prowadząca: Katarzyna Straszewicz

Paneliści: Joanna Czech

Godzina: 16:30

Sala: 8

 

Warsztat „Zaangażowanie w mediach społecznościowych”

 

Opis: Rola mediów społecznościowych w budowaniu marki „Vogue Polska”. Na przykładzie kont „Vogue Polska” na Facebooku i Instagramie przedstawimy, jak za pomocą jakościowych treści budować zaangażowanie, a także obecność marki z branży luksusowej w mediach społecznościowych.

Prowadzący: Michalina Murawska, Katarzyna Pietrewicz-Żero

Godzina: 18:30

Sala: 8