Newsy

50 Cent: zwykły raper z Polski może także mieć swój moment i być kolejną gwiazdą hip-hopu

2014-04-04  |  07:05
Raper i aktor 50 Cent, który we wtorek przyjechał do Polski, zdaje sobie sprawę z tego, że muzyka dała mu szansę na lepsze życie. Dzięki niej Amerykanin stał się jednym z popularniejszych raperów na świecie oraz mógł rozpocząć inne przedsięwzięcia.

50 Cent może pochwalić się bardzo burzliwą przeszłością. Oprócz tworzenia muzyki, raper związany był również ze światem przestępczym. Jednak jak sam zaznacza, wszystko to doprowadziło go do bycia lepszym człowiekiem.

Stałem się symbolem nadziei, jestem ucieleśnieniem ludzkich możliwości. Kultura hip-hop jest tak piękna, dlatego że pozwala artystom zdobyć doświadczenie życiowe, dzięki któremu mogą stać się wyjątkowi – wyznaje raper.

Amerykanin przekonuje, że tylko teksty niosące ze sobą jakiś przekaz mają szansę przebić się wśród publiczności. 50 Cent uważa, że dzięki szczerości karierę w hip-hopie może zrobić niemal każdy.

Zwykły raper z Polski może także mieć swój moment i być kolejną gwiazdą hip-hopu. Wystarczy, że jego teksty będą opowiadać o jego prawdziwych przeżyciach, bo to nimi dzieli się z widownią lokalną, zanim rozpocznie karierę światową. Sam pochodzę z Queens w Nowym Jorku. To nie do uwierzenia, gdzie doprowadziła mnie muzyka – dodaje raper.

W czerwcu ukaże się najnowszy album rapera – „Animal Ambition”. Krążek poprzedzi publikacja 13 teledysków. Do tej pory na portalu YouTube pojawiły się klipy do utworów „Smoke”, „Pilot”, Don’t Worry ‘Bout It” oraz „Hold On”. Muzyk zapowiedział także trasę koncertową.

Bardzo możliwe, że wrócę do Polski. Obecnie pracuję nad scenografią i energią, którą chcę przekazać ze sceny. Ten projekt jest tworzony ze szczególną dokładnością. Z wyprzedzeniem nagraliśmy 13 teledysków, dlatego też musiałem pomyśleć o tym, jak mają wyglądać wizualizacje do koncertów. Technologia sprawa, że muzyka łączy się z obrazem. Jeżeli pierwszy raz słyszysz piosenkę i jest ona na YouTube, to widzisz tam obrazy, które pomagają Ci zrozumieć o co w niej chodzi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle raper.

Do tej pory 50 Cent wydał cztery albumy studyjne. Wszystkie sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie, a utwory znajdujące się na nich trafiały na szczyt najważniejszych rankingów muzycznych. Oprócz tego Curtis Jackson III spełnia się także jako aktor, producent oraz przedsiębiorca. Na początku kwietnia do sprzedaży trafiła również książka rapera pt. „Szacunek ulicy”.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Marcin Prokop: Janek Kliment jako juror wniósł do „Mam talent!” dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym, a jego łamana polszczyzna czasami brzmi kontrowersyjnie

Prezenter zauważa, że dzięki Michałowi Kempie i Janowi Klimentowi program wzbogacił się o dwie wyraziste osobowości. Czeski tancerz i choreograf doskonale sprawdza się w charakterze jurora, bo jest niezwykle spontaniczny, a jednocześnie poddaje uczestników bardzo wnikliwej ocenie. Z kolei sam Jan Kliment cieszy się, że dzięki temu programowi może poznawać utalentowanych i wybitnie uzdolnionych ludzi. Zdążył się już jednak przekonać, że porównywanie ich i wystawianie stosownej oceny jest niezwykle trudne.

Muzyka

Zespół Kombii: Nie rozważamy koncertów w internecie. Granie do widza w domyśle, kiedy nie ma odpowiedniej interakcji, to dla muzyków jest katastrofa

Artyści promują obecnie swój najnowszy album zatytułowany „5” i mają nadzieję, że zarówno premierowe utwory, jak i dobrze znane przeboje uda się im zaprezentować podczas specjalnej trasy koncertowej. Na razie jednak trudno coś precyzyjnie zaplanować, rezerwować jakiekolwiek terminy czy podejmować wiążące decyzje, bo nie wiadomo, kiedy nadejdzie czwarta fala koronawirusa. Członkowie zespołu Kombii podkreślają też, że nie są zwolennikami występów online. Dla nich koncert to spotkanie z publicznością, odpowiednia oprawa, nagłośnienie i energia płynąca ze sceny.

Farmacja

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.

Motoryzacja

Kamery w samochodach coraz powszechniejsze. Do Polski wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń

Polscy kierowcy coraz częściej montują w samochodach kamery, które rejestrują, co się dzieje w trakcie jazdy przed samochodem i w jego pobliżu. Taki sprzęt okazuje się przydatny np. w razie stłuczki, kiedy trzeba udowodnić czyjąś winę, a nagraniami – o ile są wysokiej jakości – często posiłkują się też policja i sądy. Na polski rynek wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń. Brytyjski Nextbase, który w Europie ma już ponad 60-proc. udział w sprzedaży, wprowadzi do Polski serię urządzeń naszpikowanych zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami i dodatkowymi opcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.