Newsy

Agata Młynarska: Mój najnowszy program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest niezwykle ciekawy

2020-02-27  |  06:17

Już niedługo Agatę Młynarską będzie można zobaczyć w roli prowadzącej nowego programu TVN „Włącz zdrowie”. Dziennikarka podczas rozmów z naukowcami i lekarzami odpowie na pytania dotyczące zdrowia i stylu życia, które nurtują polskie społeczeństwo. Dzięki temu zweryfikuje informacje pojawiające się na internetowych portalach i stronach. Program będzie emitowany zarówno w telewizji, jak i na serwisie internetowym YouTube. 

Nowa formuła programu ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników telewizji. Nie każdy ma bowiem czas, by obejrzeć ulubiony program o konkretnej godzinie – wtedy, gdy jest emitowany. Kanał YouTube pozwala na większą elastyczność pod tym względem.

Wiosną chcemy zaproponować widzom coś zupełnie nowego. Program „Włącz zdrowie”, który można oglądać w TVN Style i w Discovery Life Polska, będzie miał swoją premierę również na kanale YouTube TVN, który śledzi ponad 2 mln subskrybentów – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Agata Młynarska.

Dziennikarka tłumaczy, że tematy, na które będzie rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, są różnorodne. Ich wspólnym mianownikiem jest aktualność. Wszystkie dotyczą bowiem najważniejszych dla świata kwestii i problemów, o których obecnie jest głośno.

Pierwszy program z udziałem Małgosi Rozenek był poświęcony in vitro. Jest już dostępny na kanale YouTube. Z tygodnia na tydzień ma coraz więcej odtworzeń. 27 lutego odbędzie się live na temat seksu Polaków z udziałem Blanki Lipińskiej i seksuologa dr. Andrzeja Depki. Przygotowuję również program dotyczący koronawirusa – tłumaczy.

Dzięki programowi „Włącz zdrowie” widzowie dowiedzą się, jak radzić sobie z powszechnymi problemami zdrowotnymi. Naukowcy i specjaliści obalą mity, jednocześnie skupiając się na faktach.

W cyklu „Bez tabu” zapraszam na premierę nowego odcinka poświęconego próchnicy u najmłodszych. W Polsce aż 90 proc. dzieci boryka się z tym problemem. Nie dbamy należycie o higienę jamy ustnej naszych pociech – to prowadzi do różnorodnych powikłań. Piękny uśmiech dla wielu Polaków jest prawdziwym luksusem, na który nie każdego stać – zwraca uwagę.

Młynarska podkreśla, że nowy program jest wyjątkowy zarówno pod względem formuły, jak i przekazywanych treści. Jego celem jest edukowanie społeczeństwa i dostarczanie mu rzetelnych informacji – to wyróżnia go na tle pozostałych, nastawionych głównie na rozrywkę.

Uważam, że program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest także niezwykle ciekawy. Spotkania z ekspertami, lekarzami i bohaterami są fascynujące – dodaje dziennikarka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.