Mówi: | Agnieszka Radwańska |
Funkcja: | tenisistka |
Agnieszka Radwańska: Inwestuję przede wszystkim w mieszkania, nie tylko w Polsce. Zawsze marzyła mi się restauracja, w planach mam otwarcie akademii tenisa
Była tenisistka pieniądze zarobione na korcie inwestowała przede wszystkim w nieruchomości. Jest właścicielką apartamentów w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie czy Miami. Jak jednak sama przyznaje, wzorem innych tenisistów ma w planach otwarcie własnej akademii. Jej marzeniem jest też restauracja.
Agnieszka Radwańska jeszcze jako aktywna tenisistka inwestowała pieniądze zarobione na korcie. W 2018 roku otworzyła w Krakowie hotel – Aga Tenis Apartments to 10 luksusowych apartamentów, a każdy wystrojem nawiązuje do miasta, w którym wygrała turniej.
– Faktycznie to było coś, co zawsze chciałam mieć. W każdym apartamencie można znaleźć pamiątki, puchary, różne gadżety z tych miast, gdzie wygrywałam turniej. W planach jest powiększenie tych apartamentów, może też gdzieś w innym mieście powstanie druga część. Wydaje mi się, że trzeba jednak poczekać na trochę lepsze czasy – mówi Agnieszka Radwańska agencji Newseria Lifestyle.
Polka przez lata na korcie zarobiła niemal 28 mln dol., kolejne miliony poza nim dzięki kontraktom reklamowym. Choć to, ile mogła zarobić, pozostaje tajemnicą marketingową, ostrożne szacunki mówią o 10 mln dol. Mimo olbrzymich pieniędzy raczej nie była rozrzutna – jej miłością były torebki, jednak pieniądze zazwyczaj wydawała rozsądnie. Jeszcze w trakcie kariery, z myślą o sportowej emeryturze, inwestowała w nieruchomości.
– Zawsze inwestowałam w mieszkania, więc mieszkań mam kilka w przeróżnych miejscach, nie tylko w Polsce – przyznaje tenisistka.
Wiadomo, że Agnieszka ma mieszkania m.in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie, ale też w Miami. W planach ma jednak kolejne inwestycje.
– Marzyła mi się restauracja, może kiedyś też taką będę mieć, nie mówię nie. I to na pewno będzie też challenge. Na pewno daje to dużą satysfakcję, kiedy klient wychodzi z restauracji zadowolony i chce wracać. Sama się wychowałam w restauracjach, więc mam to doświadczenie, co jest ważne i czego ktoś oczekuje – tłumaczy Agnieszka Radwańska.
Gwiazdy tenisa inwestują na potęgę. Serb Novak Djoković ma już kilka restauracji i akademię tenisową, Rafael Nadal – sieć restauracji, nieruchomości i akademię tenisa. W ich ślady chce pójść Polka, która planuje otwarcie własnej akademii, w której będą się uczyć jej następcy.
– Wiadomo, że też bym chciała mieć kiedyś swój klub, swoją akademię i to też jest w planach. Może nie teraz, jeszcze nie w tym roku, ale w najbliższych latach mam nadzieję, że coś takiego powstanie – zapowiada była tenisistka.
Czytaj także
- 2024-12-19: Polska centralna przyciąga coraz więcej inwestycji. W Łodzi powstaje nowe centrum dystrybucyjne dla Della
- 2024-12-20: Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
- 2024-12-11: Kobiety nie wierzą w swoje kompetencje dotyczące inwestowania. Niska samoocena często przeszkadza w podjęciu pierwszych kroków
- 2024-12-04: Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-10-22: Wiarygodność ekonomiczna Polski sukcesywnie się pogarsza. To negatywnie wpływa na postrzeganie Polski przez inwestorów
- 2024-10-22: Coraz więcej inwestycji na Mazurach. Skokowy przyrost zabudowy niszczy jednak krajobraz regionu
- 2024-10-28: Ochrona krajobrazu mało istotna w nowych inwestycjach. Mazurskie gminy chcą to zmienić
- 2024-09-25: 94 proc. dzieci ma problem z podstawowymi umiejętnościami ruchowymi. Potrzebne zmiany w lekcjach WF-u
- 2024-10-18: Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.